externí disk 2TB do boxu s ventilatorem

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p3v4x 4. 10. 2020 13:16

Ahoj chci si zakoupit externí disk 2TB od Seagate IronWolf s 5900rpm a k tomu nevím jaký box s ventilátorem zakoupit. Prosím tedy o pomoc a předem děkuji za odpovědi.

exterák se bude připojovat k notebooku HP ProBooku 455 G6.
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Marketa1986 4. 10. 2020 13:45

Osobní zkušenost: https://www.czc.cz/axagon-ee35-xa3/200913/produkt

Raději bych ale dnes volila menší 2,5" HDD než velkou krá***. S ventilátorem se dělají spíše interní HS. Vy jste chtěl externí. Tam bohužel mnohdy není nutný ventilátor.
HAJIZLE MILSMIR
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod p3v4x 4. 10. 2020 14:32

Budu tam ukládat fotky a videa z dovolene nebo někde jinde co jsem pořídil.

jenže 2,5 palcový hdd mají u výrobců technologii záznamu SMR
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 4. 10. 2020 14:56

3,5ky to už mají taky, aspoň větší kapacity (a časem to dojde i do menších kapacit, nejspíš)

Takový boxy dneska jsou v provedení, obvykle se jim říká NAS, protože to v sobě má plnohodnotnej počítač a běží na tom síťový služby, počítá se u toho s větší zátěží a případně i víc diskama.

Externí boxy to dřív mívaly, ale to byly starý ludry, kde se ten větrák za chvílu vyhrkal a taky tehdá disky měly jiný příkony. Dneska nevím, většina bude orientovaná na dobrý pasivní chlazení (takže hlína a nějaký ty teplovodivý gumy), ostatně tyhle pomalejší disky se tolik nehřejí. Pasivního chlazení bych se nebál (dyž bude zajištěnej přechod z disku do boxu) spíš ať je k tomu pořádnej zdroj…
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2020 15:48

Jako externí HDD SMR nevadí když tam budeš pouze ukládat.

A určitě k notebooku 2,5" HDD.

Tahat 3,5" HDD s notebookem + rozdvojku na napájení protože 3,5" HDD nenakrmíš z USB atd.....

A nakonec zjistíš že tam máš taky HDD se SMR

Takže ber 2,5" HDD a teď máš možnost brát přímo hotový externí HDD a nebo převodníček s krabičkou a do toho koupit interní HDD.

Jako převodník s krabičkou já mám tento: AXAGON ADSA-1S6 SLIMport6 box, černý smart přes něj na HDD projde a jde tam vložit SSD/HDD o výšce 9,5mm.

Jinak taky mám Seagate Expansion Portable 5TB přes ten akorát nefunguje smart, ale pod windows možná s originálním SW to možná hodnoty přečte, já jsem nakonec z něho HDD vytáhnul a použil s jiným sata -> usb převodníkem.
Uvnitř je HDD Seagate BarraCuda 2.5" 5TB (SMR)
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Behemot2077 4. 10. 2020 16:39

Proboha hlavně ne hotový exterňáky. To byla naprostá výjimka, převážná většina v posledních letech má už z řídicího procesoru vytažený jenom USBčko, a co asi vodchází nejvíc, že…přičemž z tohodle nelze potom dostat data. Doba, kdy většina exterňáků měla normální SATA disk a stačilo je hodit do jiné krabice je dávno pryč…už se ani nelze připojit na SATA sběrnici (a že to je teda fakt supr práce), pže ta už tam prostě ani není, převodník je v jednom pouzdře.

Jinak nikdo nepsal vůbec nic vo přenášení :eh
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 10. 2020 17:08

Tak oni to delaji hlavne pro zisk ... tak hledaji kde vsude se to da odrbat aby usetrili.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 4. 10. 2020 18:22

Behemot2077 píše:Proboha hlavně ne hotový exterňáky. To byla naprostá výjimka, převážná většina v posledních letech má už z řídicího procesoru vytažený jenom USBčko,


Panebože a čemu to vadí? Má to záruku 2 roky - vyreklamuji.
Odejde to tak s tím provedu hod do dálky.

A pokud se to po**** tak mám přece data na původním úložišti odkud je na nový externí hdd zase uložím a pokud se po**** ten originál tak to mám na externím HDD a že by odešly oba naráz?

A pokud jseš tak paranoidní tak musíš mít i druhou zálohu a nejlepší někde jinde aby když přijde katastrofa to aspoň nějaká přežila.

PS. Proto jsem uváděl konkrétní typ kde je konkrétní HDD, samozřejmě výrobce to může změnit, proto jsem uváděl i samostatný sata -> usb převodníček s krabičkou do kterého si může dát HDD/SSD 2,5" o výšce do 9,5mm.

A pokud to nechce přenášet a proto chce volit 3,5" externí HDD tak to nedoporučuji to je lepší pořídit si třeba nějaký dvou diskový NAS a máš to pro celou rodinu.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p3v4x 5. 10. 2020 15:59

Pokud bych se rozhodl pro dvoudiskovy NAS tak jakou častku bych musel investovat aby zhruba za rok nebo dva nemusel kupovat nový NAS?
p3v4x
Junior

Odeslat příspěvekod soban 5. 10. 2020 17:33

Tak nejlevnější jsem našel QNAP TS-230 4 499,- Kč

Samozřejmě je to drahé oproti krabičkám které se připojují k USB, ale pokud máš doma víc PC a k tomu chytré TV tak se to podle mě oplatí..

Od 5000,- kč a víc samozřejmě bez HDD které si musíš většinou koupit zvlášť.

Asi třeba zvážit co od toho potřebuješ a někdo zkušenější poradí vhodný model.

PS. Jinak pokud koupíš NAS tak nezastarává tak rychle jako PC a budeš ho měnit jedině když budeš potřebovat NAS pro víc HDD/SSD, ale samozřejmě nemá cenu kupovat 4 diskový pokud to nemíníš využít.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků