Problem s Kingston A2000 256GB

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Yiakubou 9. 5. 2021 13:14

Zdravim,

mam tento SSD, ktery jsem mel v hudebnim serveru v M.2 slotu. Najednou zacal SMART hlasit error (ID1 critical warning value 8) a jakoby na nej neslo zapisovat a tedy server prestal castecne fungovat. Vyndal jsem ho ze serveru, hodil do USB ramecku a na hlavnim PC zkousel vsechno mozne, ale nepodarilo se mi ho rozchodit. Zkousel jsem ruzne SSD tooly, cist z nej jde, zadne vadne sektory nic nenajde, diskpart tvrdi, ze v read-only rezimu neni. Kdyz pak zkousim odstranit data, zapisovat, nebo menit partitions / oddily, tak system event ve Windows hlasi vadny blok, pripadne to hodi cyklickou redundantni chybu, nebo se to v ruznych toolech na te operaci proste zasekne.

Disk je tedy nejspise dead, hlasi pouhych ~300GB zapsanych dat, bezelo to asi pul roku (bezel na tom jenom operacni system hudebniho serveru, ktery zabiral jenom par GB), ale presto bych se chtel pro jistotu zeptat, jestli je jeste nejaka moznost, co bych mohl zkusit, abych to zprovoznil?

Pokud uz zadna moznost neni, je mozne vubec RMA, kdyz jsem z toho strhnul kvuli chlazeni tu horni samolepku?
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 9. 5. 2021 13:25

Nějak nechápu co řešíš?

1.) Dodej SMART podle toho se dá něco vyčíst
2.) Pokud na něj nejde zapisovat a není na něm heslo a podobně tak pokud je starý 1/2 roku reklamace.
3.) Chybějící jakákoliv nálepka nemá na reklamaci vliv.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2022 07:14

Ahoj, SSD kingston A2000 je šamošifrovací, takže pokud ho přehodím do jiného počítače, ten nepřečte data? Chápu to správně? :) Pokud mám s tímto diskem zapnutý bitlocker, šifruje se zbytečně 2x nebo je to nějak ošetřené? Díky za radu.
anonymni

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 8. 2022 07:26

Pošli smart. A pak ho pošli na reklamaci.

Taky mi právě jeden právě umírá...

Marty09: Cože co?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 9. 8. 2022 08:00

Python.p: A2000 hardwarově šifruje data. Pokud má SSD disk tady tu funkci jde zapnout ve windows bitlocker? (šifrovalo by to zbytečně 2x?). Jde to vestavěné šifrování na disku vypnout?
anonymni

Odeslat příspěvekod vladimir 12. 8. 2022 07:28

soban píše:Chybějící jakákoliv nálepka nemá na reklamaci vliv.
Na té samolepce je velkým písmem napsáno "Varranty void if removed", takže tohle může způsobit při reklamaci minimálně spory. Na té nálepce (nemyslím tím imitace z obrázků z webshopů, ale skutečnou nálepku na disku) je výrobní číslo, takže jak bez nálepky prokáže už jenom to, že se jedná právě o ten kus, který koupil v tom konkrétním obchodě?
(Uznávám, v tomto případě disk není úplně mrtvý, takže se výrobní číslo možná dá vyčíst z disku)

(Nedávno se někde tady na Živě (forum nebo poradna, nevím) řešilo, že komusi zamítli reklamaci, protože poslal na reklamaci disk i s přilepeným chadičem a když chladič odlepil, sloupl originální samolepku. Nevím, jak to dopadlo.)
vladimir
Expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 8. 2022 08:44

Mělo by to dopadnout tak, že by to měli uznat. Pokud neuznali, tak by se měl hádat.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 12. 8. 2022 09:23

Neuznání záruky, pokud byly "identifikační informace pozměněny, vymazány, nebo odstraněny" mají uvedeno i ve svých záručních podmínkách.

Popravdě nechápu, proč někdo nálepku odstraňuje. Na chlazení přes teplovodivou gumu má zanedbatelný vliv. Problém jsou samolepicí chladiče, ale ty z principu nepoužívám, protože při jejich odstraňování hrozí riziko poškození disku. A klasickou pastu na SSD běžný uživatel nematlá.

Pokud disk není zcela mrtvý, lze jeho SN vyčíst z FW. Tím by se dalo argumentovat při pokusu o reklamaci.

//opraven překlep
Naposledy upravil r34ktor dne 13. 8. 2022 08:25, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 8. 2022 19:06

Nicméně mě ta A2000 teď začala taky umírat, kámošovi taky tak uvidím kolik jich bude.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků