Blu Ray mechanika (napalovačka)

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dorotej 26. 10. 2021 10:39

Dobrý deň,
má nikto skúsenosti s Blu Ray napalovačkami? Ktorá je najspoľahlivejšia a najlepšia? Akú značku a typ by ste mi odporučili kúpiť?
dorotej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 10. 2021 12:03

Dat dva tisice za neco, co ...

Jakoze vazne tohle nekdo potrebuje? Doba paliva je deset roku za Zenitem. Prinejmensim deset roku. K cemu chces ty BDcka pouzivat? Vzdyt 1GB ulozeny na kvalitnim mediu vyjde jen v cene media - cenu mechaniky zanedbavam - o dost draz, nez treba archivace na HDD. Nemluve o narocich na vlhkost, teplotu a dalsi.

Testy mechanik nikdo uz snad ani nedela, protoze jde o natolik okrajovou vec, ze by je uz ani temer nikdo necetl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dorotej 26. 10. 2021 12:52

Využitie má byť na archiváciu dát, a aj na prenos pre ďalšie osoby. Má to dlhšiu životnosť ako USB kľúče, tie odchádzajú hocikedy.
dorotej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 26. 10. 2021 13:02

USB klíč je spotřební zboží a kupovat dnes nějaké vypalovací mechaniky není potřeba.

Pro archivaci pořiď NAS s HDD či SSD pro přenos pořiď SSD a USB3 rámeček.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Python.p 26. 10. 2021 13:08

Pro archivaci SSD? To snad ne...

Pro archivaci jsou tu pásky. Jakože archivaci, jako archivaci.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 26. 10. 2021 13:20

Interní - LG (BH16NS55).

Externí - LG (BP55EB40), Asus (SBW-06D5H-U), nebo Verbatim (Slimline Ultra HD 4K; pokud vím, jde o jedinou mechanikou s oficiální certifikací 4K UHD na našem trhu).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dorotej 27. 10. 2021 12:47

ktorá značka je najspoľahlivejšia? a nebude mať problémy aj s dvojvrstvovými diskami.
dorotej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 10. 2021 13:37

Spolehlivost bude +/- stejná, u BR mechanik je beztak otázkou času, než optické ústrojí vezme za své.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 27. 10. 2021 13:54

Pokud jde o archivaci, DL se chces naopak vyhnout. Oproti SL je totiz pravdepodobnost selhani nikoliv x2, ale mnohem, mnohem vyssi. Tzn zatimco by u jednovrstveho disku znamenal malicky skrabanec "jen" pokles rychlosti cteni, muze tentyz skrabanec na disku dvouvrstvem znamenat uplnou ztratu dat.

Kdyz uz "placky" k archivaci, tak pro dulezita data DTD.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dorotej 28. 10. 2021 06:55

takže dvojvrstvové disky sa na archiváciu veľmi nehodia, tato mechanika bude dobrá HitachiLG BH16NS55 ??? alebo radšej asus alebo pionner?
dorotej
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 28. 10. 2021 06:59

Jak do dubu... Podívej se co poslal KineCZek a pak se podle toho zařiď...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 2. 12. 2021 20:00

Na větší množství dat spíš M-disc Bluray. Už se vidím jak archivuju 1 video projekt na 100 ks DTD. :-)
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cyperpunk2077 3. 12. 2021 12:49

Taky počítejte, že cena za VERBATIM BD-R DL 50GB 6x, 5kusů vás vyjde na 500,- Kč
to máte 250GB úložného prostoru.
Další porod bych viděl v tom, že jen některé BD vypalovačky si s nima rozumí.
Při zápisu druhé vrstvy na některá jiná média jsem měl problémy a z 10 kusů mi odešlo 6 při vypalování.
Na archivaci bych vám doporučil klasické, plotnové disky neboť vás vyjdou levněji a dovolím si tvrdit, že data na nich budou bezpečná.
Pokud chcete data přenášet tak zvolte externí disky na archivaci.

Měl jsem nedávno migraci a některá levnější BD média byla nečitelná! Takže po čase opravdu ty data se mohou poškodit. Damotný disk je čistý a byl uložený pár let v poličce a přesto byl nečitelný a dokonce u těch hodně levných (Čínských) se mi stalo, že se mi horní vrstva doslova popraskala. Zoxidovala...nicméně chyba byla i na mé straně, že jsem taková média umístil do garáže do velkého kufru kde nejsou příznivé teploty.

Nicméně jsem přišel o cca. 40% dat. Samozřejmě část jsem měl i na normálním pevném disku (externí disk na stejném místě a tam byla čitelnost 100%)

Na dlouhodobou archivaci BD-R nedoporučuji a pokud už na tom trváte kupte ty lepší jsou podstatně dražší, ale jsou spolehlivější: Otázkou taky ale je jak si vaše mechanika BD poradi při zápisu druhé vrstvy, protože i ta kvalitní média mají někdy potíže.

Pokud tohle nechcete řešit klasicky, plotnový disk všechny tyhle starosti ŘEŠÍ.
Good Morning America
Cyperpunk2077
BAN Živě.cz
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marts 4. 12. 2021 15:10

Tak zásada je na médiích nešetřit. A pokud to byla levnější BD média - nebyla to náhodou LTH - ta jsou na archivaci naprosto nevhodná, byla vyvinuta z důvodu snížení ceny a používají organická barviva. Klasické vypalovací BD mají aktivní vrstvu kovovou.

-- 4. 12. 2021 15:14 --

Na archivaci zásadně použít systém který ma elektroniku oddělenou od média. Tzn. pásky nebo optické disky.
"Life is a game you can't win. But it may be quite a lot of fun playing it."
marts
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků