Problem s diskom

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod derom 17. 11. 2021 13:06

Zdar, mám externí disk WD 2TB, když jsem ho jednou připojil zhasnul odpálila se elektronika boxu ve kterém byl uložen. Vyndal jsem ho z obalu a Připojil ho přes kabel k pc. Disk nenašlo, stáhl jsem program Mini Tool Partition Wizard tam už ho našlo. Byl to disk MBR UNFORMATTED. Dal jsem Partition Recoveri potom jsem přiřadil Písmeno disku, a dal activated odpojil připojil disk bilo vidět když jsem na na nej klikl napsalo disk není zformátován, zformátujte disk, co nemůžu protože tam mám důležitá data. Potom jsem dal Data Recovery našlo 1200GB dat Problem byl že ve formátu swf označeny jako raw. Zkoušel jsem taky MBR rebuil a taky načíst nový ovladače na disk nic nepomohlo aby se disk vrátil k normálu. Můžete mi něco poradit co je zle nebo co by jsem mohl ještě zkusit ?
derom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2021 13:10

Vsichni uzivatele se deli do dvou skupin. Skupina prvni uz zalohuje. Skupina dve teprve ceka na to, az nekdy o ta data prijde. Ty ted jsi - zcela svou vlastni vinou - presne na rozhrani tech dvou skupin.

Ale nejsi uplne ztracen - mas alespon zajem zjistit, co bys mohl zkusit. Tak tedy:

Vsechna sva dulezita data zkus od ted zalohovat metodou 3-2-1. Budiz Ti k tomu jejich nynejsi ztrata dobrou motivaci.

Poznamka: Tento prispevek (na mne netypicky) bohuzel neobsahuje zadny (tedy ani cerny) humor ... a dokonce ani pokus o nej.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod derom 17. 11. 2021 14:00

:D Tak to bol priamo Zalohovací disk Bohužial len 1 Zaloh neni nikdy dost :/
derom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 11. 2021 14:11

Pokud byl opravdu zalohovaci, mas dotcena data stale v PC. Kup jiny disk, tentokrat zvlast disk a zvlast krabicku, kde bych oproti boxu doporucil spise dock, protoze je to spolehlivejsi reseni a lze v nem stridat vice disku, kdezto u boxu musis ke kazdemu disku zaplatit i krabicku. Na novy disk nakopiruj data z PC a spokojene pouzivej.

Penez za novy disk je mozna na prvni pohled skoda, ale lepsi je prijit o penize, nez prijit o data.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod derom 17. 11. 2021 21:59

Bohužel nemam, no stale to neřeší můj problem jestli se dá ješte neco skusit
derom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hunter21 17. 11. 2021 22:06

Na disky, ktoré nejdú načítať v OS, alebo sa tvária ako raw používam program foremost na Linuxe. Vytiahne z toho dosť použiteľných vecí i keď nie všetko.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 17. 11. 2021 23:03

Klasika, elektronika externich WD disku casto data automaticky sifruje. Bud opravit elektroniku nebo zkusit nejak desifrovat.

Edit:
Pokud je to ono, tak by to v Linuxu mohlo jit:
https://github.com/themaddoctor/linux-m ... 0linux.pdf
Naposledy upravil zivan dne 18. 11. 2021 10:05, celkově upraveno 1
Lenovo Moto G5 Plus; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 18. 11. 2021 01:17

Nemusí byť šifrovaný, len môže používať súborový systém, ktorý sa na Windowse nevyskytuje. Napríklad ten môj externý WD 512 GB používa Reiser file system. Bohužiaľ nie je kompatibilný ani s Linuxom, pretože WD si ho upravil pre svoje výsostné použitie. Na nete by mal byť návod ako to spraviť aby bol v Linuxe čitateľný. Pamätám si, že som ten návod videl, ale neskúšal som ho aplikovať.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 18. 11. 2021 10:00

To asi nechapu. Jako ze externi disk pripojis k PC, das vytvorit NTFS partisnu a on na tebe "vyplazne jazyk" a udela partisnu s Reiserem, ktery neprecte Win ani Linux?
Lenovo Moto G5 Plus; HP Elitebook 845 G8 (Ryzen 5650U, 32GB RAM, WD SN570 1TB, 14" fullHD IPS) + HP Universal USB-C Dock + 29" LG 29UM65 + 22" Eizo S2202W
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 18. 11. 2021 10:33

Externý v chápaní NAS. Disk s elektronikou a vlastným super jednoduchým OS. Dávny predchodca niečoho ako Synology.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod zivan 18. 11. 2021 12:12

Jasne, ale on snad NAS nema. Pise o externim disku.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod derom 18. 11. 2021 18:22

Disk je to přímo tenhle Obal a vnitro
vyzkouším ten Linux Ale nevím kdy se k tomu dostanu

Obrázek
Obrázek
derom
Kolemjdoucí