NVME s WIN 10/11 do adaptéru NVME USB-C Nebootuje už systém

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Micro X360 17. 1. 2022 04:17

Ahoj jde mi o jednoduchou věc a zároveň si nevím rady. Mám dvě M.2 takže deska obsazená vše ve vodě takže výměna na chvíli za jinou rovnou hlásím NE :) Ale teď přesněji. Naklonoval jsem jednoduše systémové M.2 na M.2 v USB adapteru, který umí i bootovat s WIN. problém je že najede hláška INACCESSIBLE BOOT DEVICE když bootuju z toho M.2 v USB adaptéru. Nicméně se spustí oprava systému s tím že nejde opravit, pokud pak zvolím možnost spustit v nouzáku tak WIN najedou. Jde o problém že naistalované WIN na M.2 v M.2 slotu na desce OK CLON OK ale teď chci spouštět něco v USB co běželo na desce. Problém jsem čekal, ale už nevím jak bych ho měl vyřešit. Nějak donutit říci té instalaci na tom M.2 v adaptéru USB aby si sáhl a viděl to co má. Divné že v nouzáku z toho USB najede WIN OK. Takže pokud jede klasické bootování (né) v nouzáku tak se načte něco co nevidí pak to co má.
proč to řeším: Potřebuji instal nových jedenáctek čistě jen na to jedno M.2 na desce ale staré 11tky které už nejsou v top stavu potřebuji aby běželi, jelikož tam občas potřebuji něco dodělat a tak dále. Takže v PC chci FRESH 11 a ty puvodní naklonované na novém M.2 v USB adaptéru mít jako občasné spuštění a dodělání a zazálohování si věcí vždy když bude čas.

Díky za rady myslím, že tu nebude moc lidí co by tohle někdy řešily, ale určo se někdo najde :) Jak rozběhnout jakoby!! Vyndaný NVME disk se systémem a rozchodit to aby to bootovalo v NVME USB adaptéru :)
Micro X360
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 1. 2022 07:40

Jedenáctky jsem nezkoušel na externí NVME, jen desítky. Neměl bys jednodušší pořídit si třeba VMware Workstation, zkonvertovat stávající instalaci do virtuálního disku, ten si nahrát na externí disk a spouštět to pak z virtuálky? (pokud teda máš dost RAM a trochu slušný procesor). Výhoda je, že máš vlastně spuštěné oba systémy najednou a můžeš si i vesele přesouvat data, jak budeš potřebovat, pro hostitelský systém se to chová jako aplikace.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Micro X360 17. 1. 2022 09:25

Hmm taky moznost me nenapadlo mam 16 jadro a 64Gb RAM takze problem by byt nemel :) nu ale i tak to reseni by me zajimalo 11tky jsou stejny v mnohem jako 10tky coz v tomto reseni meho problemu bude naprosto tipuji.
Micro X360
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 17. 1. 2022 09:30

Tak to dáš úplně v pohodě. Já jsem klonování desítek zkoušel párkrát, a taky to někdy zlobilo, přes co jsi to dělal?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Micro X360 17. 1. 2022 22:40

Klonováním jako takovým to není. Nouzák jde a zároveň klonoval jsem taky milionkrát jde o to že WIN běžely v M.2 na desce jakmile to samé je na M.2 ale v adaptéru na USB C (který ale podporuje Bootování a jde v něm bootovat) tak to nejede, jakoby se dle mého načte ovladač na M.2 NVME a pak přes protokol USB to proste nevidí system Partition. Dle mého. V nouzáku jsem ale zkoušel odinstalovat řadiče NVME ale stejne po restartu stejný problém. Dle mého bude někde nějaká fičura na to. Nějakýho kutila co se tímto problémem zabýval by bylo třeba nebo co rozumí této problematice. Nebo jak tu bylo řečeno do virtuálu no. Ale radši bych touto metodou už jen pro vyřešení problému, který může potkat kdekoho :)
Micro X360
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 1. 2022 00:30

No, je vidět, že klonování si milionkrát nedělal ani zdaleka, protože jinak by tě už dávno napadly dva pojmy: Windows Audit Mode + sysprep. V rámci sysprepu nutno použít přepínač pro nezachování ovladačů > vyřešíš ideálně vygenerováním vlastního unattended.xml souboru.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků