Virtuální disk, který se chová jako fyzický

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tails 17. 6. 2006 19:03

Dobrý den
Rozhodl jsem se že si naistaluji WinVistu BETA. Nemám však kam (mám 40 GB hard s WinXP, asi 20 GB volného). Chtěl bych se zeptat jestli nejde nějak vytvořit virtuální disk, který bude uložen na tom fyzickém, ale bude se v počítači chovat jako druhý fyzický (ne jen v prostředí operačního systému) a půjde na něj naistalovat WinVista BETA. Nemám na mysli rozdělení disku na dva, nechci totiž přijít o data.
Za odpovědi předem děkuji.
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod QW11 17. 6. 2006 19:20

Toto riesenie asi nebude mozne lebo virtualny disk sa vytvara az v prostredi OS.Ty chces nanho instalovat system a to sa roby z BIOS-u cize pri prvom restarte by sa virtualny disk nespojazdnil a instalacia by nemohla pokracovat. Tot moj nazor.
QW11
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 17. 6. 2006 19:36

No to mě taky napadlo, ale radši se ptám, protože "co kdyby" :D
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod stanop 17. 6. 2006 19:37

ma webe mas trial ale mozno to vista odmietne ako prilis slaby HW
stanop
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martin88 17. 6. 2006 20:14

Keď rozdeluješ disk nemusíš automaticky príjsť o údaje na ňom. Ja som napr. dnes rozdeloval disk a neprisiel som ani o bit. :lol: /Ale preistotu som ho zazálohoval/
Hovor múdro, nepriateľ načúva.
- S. J. Lec -
martin88
Junior

Odeslat příspěvekod pe3k 17. 6. 2006 20:52

pe3k
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 17. 6. 2006 20:57

Ano, ale riziko tu pořád je... Bohužel :(
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 17. 6. 2006 21:00

spiderman píše:VMware workstation

No to jsem zkoušel, ale i Win98 na tom běhá děsně pomalu (strašně pomalu se to překresluje) a navíc mám 512 MB RAM takže to moc růžově nevidím (WinXP+WinVista v emulátoru...).
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod pe3k 17. 6. 2006 21:03

no tak potom pouzit partition magic a rozdelit disk. nemusis sa bat. robil som to asi 3 krat a zatial som neprisiel o data ale pre istotu zalohuj dolezite veci.
pe3k
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 17. 6. 2006 21:07

spiderman píše:no tak potom pouzit partition magic a rozdelit disk. nemusis sa bat. robil som to asi 3 krat a zatial som neprisiel o data ale pre istotu zalohuj dolezite veci.

Data jsem nedávno zálohoval (zálohuji (ne)pravidelně), ale instalovat pak všechny programy... to se mi zrovna nechce. BTW: Dá se pak bez ztráty ty disky zase spojit?
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod pe3k 17. 6. 2006 21:45

ano ale nechapem preco chces mat len jednu particiu. ved je predsa lepsie ked mas na jednej particii system a na druhej resp. dalsich data.
pe3k
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 17. 6. 2006 21:48

no mohol by si si zalohovat windows(Acronis, Ghost - no free) ked nexces preinstalovavat programy, potom to rozdelit a nainstalovat XP a Vistu, skor ci neskor pojde vista prec a ako pisal spida tak je lepsie mat min. 2 particie
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dieg0 17. 6. 2006 22:21

Nikdy tu neiej riziko straty dat.Len keby si resetoval PC pocas rozdelovania.Pouzi PowerQuest Partition Magic.Mal by sa platit ale da sa pouzit aj key :mrgreen: en 8-)
Dieg0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tails 18. 6. 2006 07:44

No já už mám na tom jednom disku i systém s programy. Mi osobně příjde rozdělovat 40 GB harddisk zbytečné, ale možná asi ne. :|
Tails
Junior

Odeslat příspěvekod Tails 19. 6. 2006 18:05

No tak mě napadlo, že bych na svůj PC seslal "Armagedon" (čistá instalace) a rozdělil disk. Kolik by jste navrhovali pro Systém/Data mám-li 40 GB disk?
A taky bych se chtěl zeptat: Mám si tam místo XP nainstaloval WinVistu BETU 2? Dá se to (i když je to BETA) používat "jako normální systém" pro práci?
Tails
Junior