250 GB HDD zamknutá polovina disku

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 15:37

Zdravím, dneska jsem jsem instaloval Windows XP na 250GB disk, nafomátoval jsem to v instalaci na NTFS a v systému je disk zobrazen normálně jako 250GB, ale zhruba 128 GB je nepoužitelných a jsou označené jako plné... V předchozí instalaci Windows na ten samý HDD mně to šlo upravit v PartitionMagicu, ale teď to nejde a O&O Defrag s tím taky nic neudělá... Prosím pomoc, už si nemůžu dovolit přeinstalovat systém...
A tím končí tato epizoda.
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod Eisy 30. 8. 2006 15:49

Mas ten disk rozdeleny?! kujva sak ked instalujem Windows na 250Gb disk tak si ho najprv rozdelim na dve casti a (cca 20Gb system+230Gb games,audio,video,praca s nim ......) a potom nemam problemy! .......................
CPU INTEL Core i7-920 (2.66GHz, 1333MHz) // ASUS RAMPAGE II EXTREME // System SSD HD // HDD 1TB WD10EADS // LG GGW-H20L LS // 6GB DDR3-1600MHz Kingston HyperX // ASUS EAH4850/HTDI/1G/A HDTV,HDMI // Monitor 24``FullHD // Zdroj:Enermax MODU82+ 525W
Eisy
Junior

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 15:52

Nwni rozdeleny, nikdy jsem s tim nemel potize a nechci mit zbytecny x jednotek...
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 30. 8. 2006 15:56

Jsou to XP bez SPx?
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 15:57

Nee, s SP2, driv to slo ok :(
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 30. 8. 2006 16:04

V čem to vidíš jako plné?
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 16:04

Pro uplnost tady jsou screeny:
Partition Magic http://mirandakex.cz/pm.jpg
O&O Defrag http://mirandakex.cz/oo.jpg
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 30. 8. 2006 16:13

Fyzicky máš v PC jen jeden hard? Mě to přijde (v O&O) jako by sis ho logicky rozdělil na C a D.

P.S.: Nebo ty softy podporují velikost jen do 128 GB a mají v tom zmatek, možná novější verze ...
Naposledy upravil X__ dne 30. 8. 2006 16:17, celkově upraveno 1
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 16:16

Ne, mám 2, jeden 250GB jede ok... Ten druhý jsem dneska formátoval, ale zvolil jsem úplný formát a v tom bude asi ta chyba, kdybych zvolil rychlý formát, tak by se to místo asi nezamklo a zůstalo ja Unallocated v PartitionMagicu :x
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod Free30 30. 8. 2006 16:23

Máte ve WinXP zapnutou podporu pro BIG LBA? (klíč v registrech) :?:
Free30
Junior

Odeslat příspěvekod Ehe 30. 8. 2006 16:23

No já nevím, ale taky se přikláním k tomu disk při instalaci rozdělit. Pro pořádek. C: "system" a D: "data". Myslím že je to velmi rozumné řešení.
Ehe
Junior

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 16:23

Free30: zapnutí nepomohlo a dřív to jelo i bez toho :(
Whe: proč? já mám na jednom 250GB systém, appz, hry,... a na dalším 250GB dokumenty a mám pořádek...
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod wojta 30. 8. 2006 17:42

No na tom druhém disku máš nějak extrémně divné to rozdělení.
Nejdříve je primární oblast 8MB, která není na nic využitá. Pak je extended a v ní je logická jednotka. Hádám, že to takhle zprasil windowsí instalátor, už se mi to taky jednou stalo.
Prostě to všechno na druhém disku zruš (celý smaž) a udělej znova oblasti ve Správci disků. Nebo použij Partition Magic.
wojta
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Machi 30. 8. 2006 17:54

Ten druhý disk je v pohodě, sice to je nějaké nestandardní, ale funguje ok, takže to moc neřeším :)
Machi
Junior

Odeslat příspěvekod Snoopy 30. 8. 2006 17:56

Mel jsem jednou podobny problem, byt s mensim diskem - 160 GB. Prodejce na nem udelal partysnu fdiskem nebo mozna pri instalaci XPcek, to uz nevim. Ta ale mela jen 80 GB a vic to uz proste neslo zvetsit ani Partition Magicem. Musel jsem ji zrusit a na jinem stroji vytvortit pomoci PM celou.
Pokud nechces instalovat system znova, tak by to mohlo jit pomoci Acronis True Image. Ulozit si obraz disku na DVD nebo jiny disk a po vytvoreni 250GB partysny tam system Acronisem zase vratit.
Snoopy
Junior

Další stránka