Spolahlivost HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bugmenoter2 5. 9. 2006 11:55

Zdarec idem si kupovat SATA 2 disk (250-300GB). Ktora znacka je najspolahlivejsia? Idelane ak sem chodi niekto zo servisu? :) Alebo ak ste niekto videl statistiky niekde na internete. Viem ze Maxtor je na tom blbo (to som videl na pocte vratenych zariadeni), co ostatni? Znacka mi je celkom jedno, aj vykonnost, radsej menej vykonny a spolahlivy. Cena do 3 tisic.
Bugmenoter2
Junior

Odeslat příspěvekod puck 5. 9. 2006 12:03

vsetko su rovnake smejdy :-)
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Panko 5. 9. 2006 12:10

no nevím, nevím...já mám Maxtor 80 GB čtyři roky a právě proto že s ním nebyly nejmenší problémy, přikoupil jsem si další Maxtor 300 GB který mě jede v kuse už přes půl rok a super:-)) :wink:
Panko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bugmenoter2 5. 9. 2006 12:56

Panko píše:no nevím, nevím...já mám Maxtor 80 GB čtyři roky a právě proto že s ním nebyly nejmenší problémy, přikoupil jsem si další Maxtor 300 GB který mě jede v kuse už přes půl rok a super:-)) :wink:k/quote]

Ja MaXtor mam tiez, 160GB, ale ak je na trhu nieco lepsie, preco nie :)

Co vravite na tento?
http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=37266
http://www.zive.cz/h/Testcentrum/AR.asp?ARI=130412

Je SeaGate spolahliva znacka?
Bugmenoter2
Junior

Odeslat příspěvekod fury_only 5. 9. 2006 13:12

Měl jsem cca 1/2 roku Maxtor(ATA), po zkušenostech a neustálé reklamaci jsem tuto značku opustil!Nynní jedu na WD(cca něco kolem roku) a zatím 100% spokojenost.... :roll:
Rulezzz...!!!
fury_only
Junior

Odeslat příspěvekod X__ 5. 9. 2006 13:17

Bugmenoter2: Záleží na konkrétním kusu co si koupíš, jestli budeš mít štěstí :lol:
年度新入社員入社式、社長あいさつの概要を掲載しました。
X__
Dočasný BAN

Odeslat příspěvekod cache 5. 9. 2006 13:22

Maxtor 40 a 60GB ATA - uplne odisli po 2 rokoch (rovnaky typ disku).
Segate 120GB ATA - dobry, rychly, ide stale (skoro 3 roky), trochu moc kuri.
Maxtor 300GB Sata1 - dobry, rychly, kuri menej ako Segate, kupil som ho pretoze bol cenovo najvyhodnejsi a zatial (klop klop na drevo) bez problemu (asi 8 mesiacov).

WD mam niekde 2.5GB, 10GB a 13GB a vsetky idu..
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vochomurka 5. 9. 2006 13:23

Přesně tak, záleží kus od kusu. Měl jsem samsung, do týdne se z něho začoudilo a bylo po něm. Druhý samsung funguje. Teď mám dva Seagate a jeden jsem 2x reklamoval, vždy po roce. Nejdřív mi místo 60 dali 80 pak 120. Teď je to 3 roky a oba fungujou bez problemu. No a naposled jsem koupil WD 320 PATA a paráda. Je tichoučkej a rychlej. No a kamarád má zase doma jen Maxtory a taky několik let a vše OK. Takže...je to jen o štěstí...pokazit se může jakýkoliv...
Vochomurka
Junior

Odeslat příspěvekod JendaLinda 5. 9. 2006 13:27

Každý výrobce má dobré a špatné kusy. Disk vybírej podle velikosti cache, rychlosti, zahřívání, hlučnosti apod. Já jsem si nakonec vybral Seagate 7200.10 s kolmým zápisem.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bugmenoter2 6. 9. 2006 09:10

Zdravim, dakujem zatial za vsetky odpovede. Rozmyslam o posledne spomenutom Seagate 7200.10 320GB s kolmym zapisom.

Good idea? Ak ma niekto chce odradit tak rychlo :)).
Bugmenoter2
Junior

Odeslat příspěvekod Figliarko 6. 9. 2006 22:07

Suhlasim Hdd je hop alebo trob , co kus to original :D, its up to you
Figliarko
Junior

Odeslat příspěvekod ewing 7. 9. 2006 01:06

Bral by som Seagate alebo Hitachi. kludne aj western. a skor by som sa orientoval na tvojom mieste na ine parametre ako na spolahlivost. to nie je moc spolahlivy udaj :)
"Imagination is more important than knowledge."
Albert Einstein
ewing
Junior

Odeslat příspěvekod Honzas 7. 9. 2006 05:40

Statisticky jsou na tom nejlépe WD, ale rozdíl byl, polud si vzpomínám jen snad v jednotk8ch procent. Pokud zajistíš disku slušnou provozní teplotu a minimum vibrací, tak není důvod aby odešel (samozřejmě pokud pominu výrobní vadu). Ta teplota je opravdu podceňovaný problém.
Honzas
Junior