HDD

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adrysska 3. 10. 2006 09:28

Pěkně zdravím,chtěla bych předem upozornit,že jsem absolutní lama co tohoto týče.
Na nový disk (ne můj) jsem nainstalovala win,když jsem dotyčnému disk vrátila jemu to nešlo,házelo ho to do nouzového režimu a ať v něm zvolil jakoukoliv monžnost oakovalo se to samé.Donesl mi ho zpátky a já ho dala do svého kompu a dělalo to taky a ještě mi to hodilo mi to ještě hlášku,že mám odebrat hardware nebo dojde k poškození počítače.Co tomuto disku je,nebo co dělám špatně?
Ještě jeden problém mám a to ten,že od té doby mi počítač blbne.Zapojila jsem zpátky své dva disky a zapla komp naskočilo okno s uživateli.Před tím jsme byli jen dva a teď tam naskočil i guest a všichni tři chtěli heslo aniž jsem kdy nijaké zadávala,po napsání nijakého to hodilo hlášku,že uvedená doména nebyla nalezena.Když odpojím druhý disk tak je vše v pořádku,ale jakmile zapojím eFko (mám ho pod F) tak to začne dělat co s tím?
Děkuji za rady a pomoc v obouch případech.
adrysska
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 3. 10. 2006 09:36

Když jsi instalovala na ten nový disk - měla jsi ostatní disky odpojeny?
Zkus trochu popsat, co jsi vlastně dělala: Co bylo v průběhu instalace připojeno, odlkud jsi spouštěla instalaci, jaký je ten nový disk (SATA, nebo PATA) a tak.
Takhle je to, jako by jsi napsala: Nejede mně auto, proč? To taky nelze z této krátké věty určit.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adrysska 3. 10. 2006 10:04

Ten nový disk je tento Seagate Barracuda 7200.7 ST340014A - 40GB a jestli jsem se dobře koukala tek je to PATA a moje disky byly odpjený.
Zapojené jsem měla všechno kromě těch disků a instalaci jsem zpouštěla z originálního cd.
adrysska
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 3. 10. 2006 10:31

Teď si uvědomuji jednu věc, která mně jaxi nedošla (a hluboce se za to stydím): Instalovat Windows na jiném stroji (pokud nemá stejnou hardwarovou konfiguraci) je naprostý nesmysl (měl jsem na jazyku "naprostá blbost" , ale ovládl jsem se). Změnu desky (a navíc grafiky) Windows jenom vzácně rozdýchají. Většinou to kolabuje.
Takže to, že se nerozjedou v novém (kamarádově) stroji, je normální a lepší bude opakovat instalaci v tomto stroji.
Že ti blbne počítač po návratu do původního stavu už normální není a něco se muselo stát. Buď se povysunula nějaká karta či konektor, nebo (snad, možná) se poškodil IDE kabel. Tudíž pořádně dotlač všechny karty, napájení disků a kabely IDE. Snad to pomůže.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod adrysska 3. 10. 2006 10:33

Zkusím to
adrysska
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 3. 10. 2006 10:40

[quote="Pytlík";Teď si uvědomuji jednu věc, která mně jaxi nedošla (a hluboce se za to stydím): Instalovat Windows na jiném stroji (pokud nemá stejnou hardwarovou konfiguraci) je naprostý nesmysl (měl jsem na jazyku "naprostá blbost" , ale ovládl jsem se). d/quote] Bo uz se mi zdalo.

Jinak nic nemusis zkouset, Win musis nainstalovat na tom PC kfde ma bezet, a tam pobezi uplne normalne. Takze nezkousej to ale udelej to.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kohutisko 3. 10. 2006 10:42

[quote="Pytlík";Že ti blbne počítač po návratu do původního stavu už normální není a něco se muselo stát. u/quote]
podla mojho nazoru sa stalo to, ze windows v marnej snahe vyrovnat sa s uplne inym hardwarom sam pomenil nejaku konfiguraciu ovladacov a tak je teraz v stave ktory je niekde na polceste medzi povodnou a novou HW konfiguraciou, takze to nebezi ani tam ani tam.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod jankop 3. 10. 2006 10:45

S tím prvním má Pytlík pravdu.
S tím druhým to vypadá, jako kdyby byl systém na obou discích. Tys je prohodila na IDE kabelu a tím jsi zmněnila prioritu bootování a bootuje ti systém z toho druhého disku a tento systém je konfigurován pro doménové prostředí. Jinak si to nedovedu rozumně vysvětlit. Ověř z jakého disku vlastně bootoješ nebo je přehoď na kabelu.
jankop
Junior

Odeslat příspěvekod Stoupa 3. 10. 2006 10:48

Instalace se dělá zásadně na stroji, na kterým má ten systém běžet. Nelze vzít disk, nainstalovat na něj systém a pak ho dát do jiného stroj, kde by to mělo běhat.
Poslední chyba v programu je ve skutečnosti tou předposlední. I Pat a Mat jsou toho důkazem.
Stoupa
Junior

Odeslat příspěvekod Dzon 3. 10. 2006 10:54

Stoupa píše:Instalace se dělá zásadně na stroji, na kterým má ten systém běžet. Nelze vzít disk, nainstalovat na něj systém a pak ho dát do jiného stroj, kde by to mělo běhat.t/quote]

Plati pouze pro pindouzy :p
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod AraxoN 3. 10. 2006 10:55

Stoupa píše:Instalace se dělá zásadně na stroji, na kterým má ten systém běžet. Nelze vzít disk, nainstalovat na něj systém a pak ho dát do jiného stroj, kde by to mělo běhat.t/quote]

Pre úplnosť by som dodal, že existujú aj iné systémy než Windows, a pre niektoré z nich toto tvrdenie neplatí. :)
Podporujte baktérie - pre veľa ľudí je to jediná kultúra, ktorú majú.
AraxoN
Junior

Odeslat příspěvekod adrysska 3. 10. 2006 11:11

Asi to tak je,dají se ještě nijakým softem vrátit nebo obnovit data z toho druhého disku?
Teď mi to ten druhy disk našlo ale hlásí mi komp že má 5giga a přitom je 160tkovej a samo jsou data fuč

U toho známého to teď hlásí :
systém windows nelze spustit z důvodu potíží s harwarovou konfigurací počítačového disku.
ze zadaného spouštěcího diskunelze číst.Zkontrolujte spouštěcí cestu a harware disku.
Požadavky na konfiguraci disku naleznete v dokomentaci k systému windows.Další informace naleznete v příručkách k hardwarw.

Jak to mám napravit?Dík
adrysska
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 3. 10. 2006 11:14

Pro Jankopa: Kolegyně Andrysska ale psala, že měla oba disky odpojené, takže, pokud skutečně odpojené byly, tak by se nic nemělo změnit.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jankop 3. 10. 2006 11:28

Pytlík: Z toho jsem právě vycházel. Pokud byly disky při instalaci odpojeny a pak vráceny, tak jediný způsob jak by mohlo dojít ke změně v logování je skutečnost, že na tom druhém datovém disku byl nějaký druhý systém Windows. Ten teď začal po prohození na kabelu do pozice master bootovat do jiného prostředí.
jankop
Junior

Odeslat příspěvekod jankop 3. 10. 2006 11:31

adrysska: Dáváš málo informací! Co jsi udělala? Podívej se do Disk manageru, jaké partition na discích vidíš?
jankop
Junior

Další stránka