Ako zmaza? nezmazateľné súbory?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sotep 16. 10. 2006 08:09

Mám problém s nezmazateľnými súbormi na disku a už fakt neviem, čo urobiť.

Na disku mi ostali súbory nainštalovanej Visty, ktoré nejdú nijako zmazať. Disk je NTFS a pri pokuse o zmazanie mi vždy WinXP vypisuje odmietnutý prístup a že mám overiť, či súbor nie je používaný alebo disk nie je chránený proti zápisu (čo samozrejme nie je).
Skúšal som program Unlocker – bez výsledkov, skúšal som mazanie pomocou VolcovCommandera a podobných nástrojov obsiahnutých v Hiren’s Boot CD ale vždy bez úspechu. Každý nástroj mi tie súbory odmietne zmazať.
Myslel som si, že z Linuxu by to hádam išlo a tak som si stiahol live-CD Kubuntu, ale ten na NTFS disky pristúpiť nevie a keď som prehľadal pár diskusných fór na tému Linux vs. NTFS, tak som sa dozvedel, že „s ntfs bol, je a bude asi vždy problém“.

Problém je o to väčší, že ten disk, resp. partíciu proste nemôžem sformátovať, pretože Viste sa mojich 13GB na prvej partícii zdalo málo a tak som ju nahodil na partíciu s dokumentami, videami, hudbou... proste s mojimi datami (áno ja viem, som blbec blbec a ešte raz blbec). Mám tam asi 180GB dát, ktoré nemám kde preniesť, aby som potom mohol tú partíciu nanovo sformátovať, takže som fakt bezradný.

Jediné čo ma ešte napadá je skúsiť prekonvertovať NTFS na FAT32 - samozrejme bez formátovania, Partition Magic takú možnosť ponúka, ale môžem dôverovať tomu, že mi to nepoškodí dáta?

Please poraďte
Sotep
Junior

Odeslat příspěvekod christian 16. 10. 2006 08:14

Sotep píše:Jediné čo ma ešte napadá je skúsiť prekonvertovať NTFS na FAT32 - samozrejme bez formátovania, Partition Magic takú možnosť ponúka, ale môžem dôverovať tomu, že mi to nepoškodí dáta?o/quote]

Jo tohle jsem taky zkousel a data to neprezila. Musel jsem je testdiskem dolovat zpet.
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod vladimir 16. 10. 2006 08:23

Někdy pomůže adresář přejmenovat a pak smazat.

(P.S. - je ten adresář už kompletně prázdný? Jestli ne, tak je požné, že z něj běží nějaký proces, který brání smazání.)
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod KinDo 16. 10. 2006 08:23

odzalohovat data a sformatovat disk ...
alebo mozes laborovat dalsie 2 dni ...

a zobrat si z toho ponaucenie - data nepatria na systemovy disk ( a ani opacne )
KinDo
Junior

Odeslat příspěvekod BHawk 16. 10. 2006 08:36

Skúšal si tie data vymazať v núdzovom režime?
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior

Odeslat příspěvekod b3tl 16. 10. 2006 09:04

Pod linuxem je driver ntfs3g a s nim budes mit pristup i k ntfs svazkum s pravem zapisu
b3tl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Sotep 16. 10. 2006 09:04

To Vladimir:
Premenovať to nejde, jedine myslím Unlocker dokázal to, že som mu zadal nech to premenuje a podarilo sa mu to až po reštarte - ale zmazať to nešlo takisto.

To BHawk:
Núdzový režim som samozrejme skúšal, nezabralo.

To KinDO:
Už som pri tom strávil dosť času a toto isté by som poradil aj ja, lenže nemám možnosť dáta odzálohovať. Poučenie som si už zobral, akosi som si naivne myslel, že sa nič nemôže stať, však je to MS :mrgreen:
Inak Win ani iný OS nikdy neinštalujem na partíciu s dátami, ale toto bolo "východisko z núdze" :-/

Vie niekto aspoň načrtnúť príčinu prečo to nechce ísť zmazať? To je možné na NTFS nejako zabezpečiť súbory proti vymazaniu a urobiť ich prakticky nezmazateľnými? Načo? :-O
Sotep
Junior

Odeslat příspěvekod BHawk 16. 10. 2006 09:22

Ak môžeš tak si napál čo potrebuješ na DVDčka (Predpokladám že sú to pre teba cenné data, tak sa ich oplatí zálohovať tak či tak, žiaden HDD nieje 100percentne spoľahlivý), aj keď pri takomto objeme by sa asi zišla BlueRay :mrgreen: , a potom sformátuj disk, reinštaluj a hotovo. (Často je reinštalácia rýchlejšia a jednoduchšia, ako hľadanie a opravovanie chýb vo windowse)
ASUS M4A87TD/USB3, AMD Phenom II X6 1055T + AC Freezer 7 PRO r2, 4x 2GB Kingstone DDR3-1333 CL9, ATI Sapphire HD 4830, SSD 128GB Kingstone V+ series + Samsung F1750GB + Samsung F1 1TB, Seasonic S12 430W
BHawk
Junior

Odeslat příspěvekod Sotep 16. 10. 2006 09:32

Hehe, DVDčka nee, to mám lacnejšie asi kúpiť nový HDD :-D

Reinštalovať nemusím, WinXP je v pohode. Ten je na C-čku (13GB), tie moje data a nezmazateľné "zvyšky Visty" sú na D-čku (220+GB).
Sotep
Junior

Odeslat příspěvekod mkmt 16. 10. 2006 10:12

nabootuj live win CD a zmaz
mkmt
Junior

Odeslat příspěvekod Bilardos 16. 10. 2006 10:29

Já takové soubory mažu pomocí Winternals ERD Commander - bootovací CD (najede to ve svém prostědí a tam jako vy Windowsech proklikáš k souboru a smažeš ho... ;-)
Fíla: vkládání odkazů do podpisu je v rozporu s pravidly fóra, a proto byl odstraněn
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod Tomasek1234 16. 10. 2006 10:31

Phenom™ X4 Quad-Core Black Edition 9950 2.6GHz 125W socket AM2+ ,BOX, 4GB RAM, ATi HD4850, Samsung SpinPoint F1 1TB, Samsung 2053BW, 20'', Seasonic :)
Tomasek1234
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Bilardos 16. 10. 2006 10:34

Tomasek1234 píše:To tenhle freeware? http://ccollomb.free.fr/unlocker/

Jsi to nečetl? Dyť píše, že to tím nejde...
Bilardos
Junior

Odeslat příspěvekod IgorK 16. 10. 2006 11:02

a co prevziat prava, skusal si? predpokladam, ze na tie subory nemas prava a preto to nejde zmazat.
I own all your code - pay me all your money!
IgorK
Junior

Odeslat příspěvekod Sotep 16. 10. 2006 11:20

IgorK píše:a co prevziat prava, skusal si? predpokladam, ze na tie subory nemas prava a preto to nejde zmazat.

Akože prevziať práva? Sú to súbory Visty, ktoré sa snažím odstrániť z WinXP či DOSu; prečo by ich mali zaujímať nejaké práva??? :o
Sotep
Junior

Další stránka