Maximální velikost RAID?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gildiss 19. 12. 2006 20:51

Pokud si udělám RAID 5 pole z několika disků, s jakou největší velikostí pole jsou schopny pracovat win xp? 1TB, 2TB nebo i větší?
Gildiss
Junior

Odeslat příspěvekod sCrew 19. 12. 2006 20:56

Quis Custodiet Ipsos Custodes? | Cogito ergo sum
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod Gildiss 19. 12. 2006 21:04

Díky, takže je to závislé jen a pouze na NTFS systému, nikoliv na řadiči atd.. Myslím, že těch 16 TB by mělo stačit :lol:
Gildiss
Junior

Odeslat příspěvekod Chipset 19. 12. 2006 21:12

Pokud máš na desce aspoň 8 SATA konektorů a koupíš další řadiče, tak by se ti tam mohlo vlézt tak 20x 750GB HDD, no bylo by to zajímavý i když to napájení a chlazení pro disky by bylo docela brutální. :mrgreen: A samozřejmě cena by byla více než brutální.
Chipset
Junior

Odeslat příspěvekod Gildiss 20. 12. 2006 15:34

Chipset píše:Pokud máš na desce aspoň 8 SATA konektorů a koupíš další řadiče, tak by se ti tam mohlo vlézt tak 20x 750GB HDD, no bylo by to zajímavý i když to napájení a chlazení pro disky by bylo docela brutální. :mrgreen: A samozřejmě cena by byla více než brutální.l/quote]

Nejsem si jistý, ale pochybuji, že mohu udělat RAID ze zařízení, které jsou v několika řadičích. Takže pokud má deska SATA řadič a 6 SATA portů, druhý SATA řadič a tam 2 porty a přikoupím řadič do PCI slotu se 4 porty, mohu maximálně udělat 3 RAID pole, ale nikoliv 1 obrovské (nelze sečíst 6 + 2 + 4).
Gildiss
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 12. 2006 15:38

Obvykle je možné vytvořit RAID jen v rámci jednoho řadiče, ale jsou desky která umí i křížový RAID.
Tam by to šlo.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sCrew 20. 12. 2006 15:47

videl jsem RAID radic s 32xSATA II, ten by asi stacil, ne? :)
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod Gildiss 20. 12. 2006 16:06

sCrew píše:videl jsem RAID radic s 32xSATA II, ten by asi stacil, ne? :)

Hehe, tak to je tedy síla..:o) Jinak mě bude bohatě stačit RAID tvořený 4 disky..:o)
Gildiss
Junior

Odeslat příspěvekod sCrew 20. 12. 2006 16:12

ja osobne mam radic Promise s osmi SATA II porty, momentalne se ctyrmi disky v raid5 a nemuzu si stezovat, narust vykonu byl velmi znatelny... :)
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod puck 20. 12. 2006 16:12

software raid (md) mozes vytvorit aj medzi radicmi. dokonca je to vyhodne, lebo ak ti zdochne radic, tak ti odide cely raid 5, ale ak mas kazdy disk na samostatnom radici, tak frcis dalej :-)
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sCrew 20. 12. 2006 16:18

redundance na druhou? :) to uz mi prijde paraniodni... navic sw raid stoji za H...o :D
sCrew
Junior

Odeslat příspěvekod puck 20. 12. 2006 16:25

zalezi od toho, ako velmi si cenis data a co ta stoji vypadok.

napriklad 50 clovekova firma, ak vypadne server na hodinu, tak ide o pracu 50 ludi. jeden taky vypadok ti zaplati vsetky naklady.

o tom ci je lepsi sw alebo hw raid by sme sa mohli bavit dlho. ja tvrdim ze sw je lepsi, pretoze ma lepsiu podporu. ak ti odide hw raid controller tak musis zhanat rovnaky model inak si v .... ak ti odide controller so sw raidom, tak ho mozes nahradit cimkolvek, a sw raid opat nahodis
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tonda-B 20. 12. 2006 19:56

sCrew píše:redundance na druhou? :) to uz mi prijde paraniodni... navic sw raid stoji za H...o :D

Že jsi paranoik ještě neznamená, že tě nepronásledují.
Tonda-B
Mírně pokročilý