Seagate Portable Slim vs. Western Digital Passport II

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mira.m. 31. 3. 2007 10:18

chci si koupit externí 2,5´ HDD vybírám mezi Seagate Portable Slim 120GB a Western Digital Passport II 120GB, takže pište vaše zkušenosti pozitivní i negativní s těmito disky.
mira.m.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quickill 1. 4. 2007 08:50

predevcirem mi prisel seagate portable 120 gb a sem rad ze sem si nevzal WD, kterej se mi pak taky dostal do ruky. WD je v plastu, SG je hlinik+chrom a tak je lepe chlazenej, navic je ten kryt dost odolnej, nepujde jen tak poskrabat.SG pracuje bez problemu, zapis na ntfs velike soubory 22-28MB/s, cteni 32-50MB/s (podle rychlosti radice usb a disku na ktery se zapisuje). Co sem se tak dival na diskuze tak s tim WD sou nekdy problemy. Jasna volba SG. :lol:
Naposledy upravil Quickill dne 1. 4. 2007 09:11, celkově upraveno 1
Quickill
Junior

Odeslat příspěvekod ehiker 1. 4. 2007 09:05

Mam mensi zkusenost s wd passport:
-plastove telo se opravdu rychle osoupe a pak nevypada moc pekne
-disk uvnitr je verze s 8MB buffer
-prevodnik mobile SATA->USB 2.0 po nejaky dobe odesel,ve win nic, jako by se nechumelilo, ale v linuxu uplne v pohode

Tak ted ho mam v ntb a zda se, ze je lepsi nez puvodni Toshiba 60GB, bude to tim, ze je novejsi(vetsi hustota zapisu a mensi spotreba)
ehiker
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yepe 1. 4. 2007 09:14

2x reklamovany WD - hodně mě zklamal.
yepe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tommy_O2 1. 4. 2007 09:17

Mal som objednane dva Passporty 120 GB, 3 zo 4 boli chybne, takze slusna uspesnost :lol: Nakoniec som zvolil Seagate Momentus 5400.3 120 GB + box Akasa Integral USB 2.0 + FireWire.
Tommy
Tommy_O2
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 1. 4. 2007 09:18

Mám WD a nemám problém.

Pokud porovnám
http://www.seagate.com/content/pdf/data ... rtable.pdf
http://www.wdc.com/en/library/portable/2879-701191.pdf

tak vidím, že Seagate je skoro 3x těžší a větší:

Seagate: 0,292 kg, 25,4 x 127 x 94 mm
WD: 0,1048 kg, 15 x 130 x 80 mm

Je otázka, jak je to se spotřebou, což může být zajímavé pro použití s notebookem, spotřebu neudává ani jeden výrobce.

Kromě toho mám ještě 120GB původní stříbrný WD Passport a také nikdy žádný problém.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dr.Zoidberg 1. 4. 2007 09:37

Ja bych si koupil ten Seagate.Pokud vim,tak je k nemu dodavan kabel s dvojitou koncovkou pro pripojeni na 2 usb,aby nebyly problemy s napajenim (coz u WD neni a jak jsem cetl v ruznych diskuzich,spousta lidi si stezovala,ze se jim diky tomu ani nerozjel).A o castejsich reklamacich jsem se take docetl.
Dr.Zoidberg
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Quickill 1. 4. 2007 10:24

jj, je k tomu kablik s dvojtou koncovkou, jsem na fotil rozbalovani, takze se muzete juknout

http://muj.edisk.cz/soubor/stahni/24616 ... .83MB.html
, jinak co se te vahy tyce, tak ze by mi rval ruce se rict neda, je lehkej, je sice o neco malo vetsi nez WD, ale s WD byly odjakziva problemy. Navic nevim o tom ze by si na SG nekdo stezoval. Naopak sem cekal ze bude tezsi. Navic WD bych si nekoupil uz jen proto ze je v plastu.
Quickill
Junior