síťový disk

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 15:23

Jak na to? Můžete mi prosím někdo pomoci?
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 4. 2007 16:11

Budto pocitac se Sambou nebo necim takovym. Pripadne koupit nejaky zarizeni do kteryho jen pichnes disky a vzdalene nakonfigurujes.
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 16:12

na kolik takov zařízení vyjde? to jsem si představoval, je píchnout disk a jedu :)
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Noclaf 22. 4. 2007 16:25

Treba tohle http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... isky%5CLAN

nebo tady http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... y%5C3.5%22
(posledni dva, razeno podle ceny)

To mas spis na ukazku, tady zrovna velky vyber nemaji. Ale patrej proste po necem takovymhle.
Noclaf
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 16:34

jasně, ty boxy v tom druhém případě, to je to co jsem myslel. Jaké myslíš, že bych je mohl zapojit do sítě? Mám tu router a přes ten připojuju všechny compy doma. Lze tohle nějak využít právě pro připojení normal disku v rámečku?

Abych měl na ten disk přístup ze vše pc? popřípadě alespon ho napojit na nějaký USB rozbočovat a zapojit do všech PC ?
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 4. 2007 16:36

spis zalezi co od toho zarizeni potrebujes. V drtive vetsine se prodavaji se 100Mbitovou sitovkou, coz znamena prenos dat tak 6-10MB/sec...tj pro predstavu zapis/cteni DVD 15-20min.

Nektere disky nabizeji prehledne sitove tozhrani kde muzes nastavovat slozky i ucty a jednotliva prava uzivatelum, k jinym zase muzes pripojit pres USB tiskarnu nebo dalsi USB disk. Take je dulezite jak s nimi chces pracovat, nektere podporuji FTP, jine umi pracovat jen jako sdilene disky na siti Win.

Osobne mam zkusenost s WD NetCenter, ktery zvladal prehravat streamovane video nekolika pripojenym uzivatelum v DVD kvalite, nenabizi lae nastaveni uctu jednotlivym uzivatelum, pouze nastavis slozky na sdilene a verejne popr k nim pridas hesla.

/edit: pres USB rozbocovac ne, pokud mas ruter s USB na ktery lze pripojit disk, tak ho pripoj pres USB, jestli mas rputer pouze s RJ45 tak porid sitovy disk :) v obojim pripade bude pristup k disku ze vsech PC na siti :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 16:40

potřebuji jen externě postavený disk, je to pro soukromé využití, takže nastavování oprávnění a uživatelů nepotřebuji. O zápis mi nejde. Jde jen o to, abyh popřídě mohl přímo z disku přehrávat nějaký film, pokud to nepůjde,vystačil bych si jen s ním jako úložistěm.

Můj nápad je, že bych ho píchnul do routeru, dostal by vlastni IP a choval by se jako sítový disk a já s ním i tak pracoval, tzn. zapnu NB a vezmu si z něho něco, matka zapne PC vezme si z něho něco atd.. atd..

Myslíš, že je toto nějak možné realizovat?
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 4. 2007 16:43

pochopitelne ale stale jsi nam neodpovedel jestli mas na routeru USB an pripojeni disku nebo jestli budem hledat sitovy disk :)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 16:46

sakriš, router za 2000 litry a nemá to USB :(

no tak to usb nemá. Neexistuje popřípadně nějaká redukce?

Takže musíme hledat sítový disk, ale ten bude úplně někde jinde co se eny týče, že ano.
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 4. 2007 16:48

vzdyt ti sem hodil ty prvni odkazy...http://www.czechcomputer.cz/cat_tree.js ... isky%5CLAN

nikde jinde ohledne ceny neni :) a router za dva litry neni zadna cena :) , i kdyz je fakt, ze Ovislink 1000UR stoji litr a ma ho, horsi je to s dostupnosti :)

Jinak osobne mi prijde nej cena/kapacita tenhle :) Dle specifkaci vyrobce ma mit dokonce Gigabit...i kdyz pochybuju ze ho 100% vyuzije...ale i tak to bude prinos...

http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=43233
Naposledy upravil Gruppe dne 22. 4. 2007 16:51, celkově upraveno 1
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mobil-man 22. 4. 2007 16:50

hele nedavno jsem resil problem jako ty :D
ale tedka jsem to nejak odlozil... taky nemam v routeru diru na disk
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 16:52

hjo, 5500 kč nemám teď na takovout ptákovinu. Doufal jsem v řešení kolem toho boxu. A co kdyby se koupil rámeček a dala se tam rozdvojka na USB, potom ho můžu připojit jak na NB tak i na PC wiď ? To by mohlo fungovat. Co myslíš?
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 22. 4. 2007 16:53

Tohle jsem pred nedavnem take resil, jestli koupit hotovy sitovy disk, nebo si na to postavit nejaky pocitac. U me to vyhral pocitac, je tam A64 3800+ EE, 256MB RAM a 1GB sitovka. Premyslel jsem jestli Win, Linux nebo nejake specialni distro pro NAS. Pouzil jsem Win...
Spotreba me netrapi, je tam automaticke prepnuti do S3 po 5ti minutach necinnosti a budim to pres WOL jen kdyz je potreba.
Zkousel jsem treba FreeNAS, ale byla o dost horsi rychlost pri sdileni po sambe. Takhle mam po 1Gbps sitovce neco nad 24MB/s a to mi staci zatim vic nez bohate :)
U hotovych zarizeni je problem s disky, bezne je mozne instalovat jen jeden, vyjimecne dva. Ja uz tam mam 3 a muzu bez problemu pridat dalsi. Cena je take vyhodnejsi, celkove mi to vyslo na +-5500 i s dani a hlinikovou bednou (bez disku).
Honzax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod czbios 22. 4. 2007 16:53

Vím, že to nneí žádná cena, ale také to není šlupka za 1000 ,- :)
czbios
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 22. 4. 2007 16:56

No 5,5 mi prijde celkem fajnes cena....

No jestli chces jen externi disk, tak kup bud externi nebo zvlast ramecek a zvlast disk :) Ale to uz neni sitovy disk a netusim jestli ti to bude fungovat pres rozdvojku...navic USB muzes pouzit taky jen do urcite max delky coz muze byt dost limitujici. O sitovy se nemusisnijak starat, ten je proste porad na siti a staci se jen pripojit na sit-disk. A kdyz neni potreba tak se sam vypina.

Zalezi na tobe na co to potrebujes a jak to budes vyuzivat :)


Honzax: taky jsme sitovy disk nahradili serverem, ale ty naklady na provoz :( :( :( 200,-Kc rocne vs 3500,-Kc rocne jen za el :(

celkove za +-5500 ??? i s Win a vazne se vsim vsudy ??? No nevim, my se dostali na 2x tolik minimalne.
Naposledy upravil Gruppe dne 22. 4. 2007 16:59, celkově upraveno 1
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků