Existuje něco jako USB box na 2xHDD?

Pevné disky, CD, DVD a BR mechaniky, USB flashdisky, paměťové karty a další

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gildiss 30. 4. 2007 11:10

Protože mám notebook a s tím souvisí i nedostatečná kapacita pevného disku, chtěl jsem se zeptat, zda existuje nějaký externí box, který by pojmul 2 či více 3,5" HDD a šlo ho připojit přes USB port? Šuplík na 1 disk je pro mě nedostatečný - nechci mít 2 boxy a ani neustále měnit disky v boxu.. Díky všem za tipy :D
Gildiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wirtual 30. 4. 2007 11:21

zatim sem nic takoveho nevidel... a myslim, ze nic takoveho ani neni.
jedine, co me napada, je WD netcentr, ve verzi 1TB, kt ma 2 disky...ale pochybuju, ze tam ty disky jen tak vymenis... :)
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod Gildiss 30. 4. 2007 11:36

No právě, potřebuji něco, kde bych ty disky mohl za rok, za dva vyměnit za vyšší kapacitu..
Gildiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gildiss 30. 4. 2007 14:41

Tak si odpovím sám, třeba to někoho bude zajímat. Po několikahodinovém hledání a čtení různých článků jsem objevil firmu A.C.Ryan viz. http://www.acryan.com/alubox/index.shtml
Mají boxíky jak na 2xIDE disky, tak na 2xSATAII disky a to jak USB tak USB/LAN, čili přesně to, co potřebuji. (Jen tedy pevně doufám, že je to tak a ne že to jsou 2boxy a mohu je jen kombinovat) Ty první má v nabídce TNTrade, ty druhé nikoliv, napsal jsem jim mail ohledně možnosti koupě, tak uvidíme.
Samsung Galaxy S 2.3.3
C2D E8200, Sapphire HD3850 512MB GDDR3, Gigabyte GA-P35-DS3, A-Data Vitesta 2x1GB DDR2 800MHz, Corsair 620W
Gildiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Wirtual 30. 4. 2007 15:00

nejak moc sem to nezkoumal... ale podle fotky se jedna o ramecek na jeden disk. A pak se tam zminuji o tom, ze jednotlive ramecky sou uzpusobene tak, aby se na sebe dali polozit, ci nejak jinak spojit... Ale nejspsi to bude tak, ze kazdy ramcek bude potreboivat svoje napajeni a svuj datovy konektor.. takze....
Wirtual
Junior


Odeslat příspěvekod Wirtual 30. 4. 2007 15:44

:) tak tohle uz je ale zase cenou trochu nekde jinde... ve srovnani s cenou za klasicky ramecek za par stovek...
Wirtual
Junior

Odeslat příspěvekod kmiki 30. 4. 2007 16:03

kmiki
Junior

Odeslat příspěvekod Gildiss 30. 4. 2007 16:06

malcolmX:
Díky, to je přesně to, co bych potřeboval, zapomněl jsem ovšem říci (moje chyba), že používám Windows XP, nikoliv Mac. Jinak cena je docela OK, patří to k tomu levnějšímu, co jsem zatím našel..
Samsung Galaxy S 2.3.3
C2D E8200, Sapphire HD3850 512MB GDDR3, Gigabyte GA-P35-DS3, A-Data Vitesta 2x1GB DDR2 800MHz, Corsair 620W
Gildiss
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod malcolmX 30. 4. 2007 17:02

Gildiss píše:zapomněl jsem ovšem říci (moje chyba), že používám Windows XP, nikoliv Mac. i/quote]


Ehm... kde zijete, clovece? Rada hw - tim spise externiho - je platformove nezavisla. Tady neni duvod, proc by vam ty disky nemely fungovat pod widlema jen proto, ze vyrobce se jmenuje MacPower. Navic na strance vyrobce najdete i dalsi vhodne supliky...
malcolmX
Junior

Odeslat příspěvekod Gildiss 30. 4. 2007 22:55

malcolmX:
Pardon, neumím číst ve specifikacích, to, že je tam napsáno WinXP jsem zcela přehlédl a všimnul si jen G3 procesoru a Mac 9.2. Takže díky za info, tohle by se mohlo hodit :-)
Samsung Galaxy S 2.3.3
C2D E8200, Sapphire HD3850 512MB GDDR3, Gigabyte GA-P35-DS3, A-Data Vitesta 2x1GB DDR2 800MHz, Corsair 620W
Gildiss
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků