Restartování PC dokola

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PanChudý 1. 12. 2019 15:46

Zdravím!

mám problém s PC, který se neustále restartuje. Vše začalo tak, že jsem jako obvykle zapnul PC, místo naběhnutí OS se však začal BIOS obnovovat ze záložního a po obnovení místo naběhnutí W10 se hodila modrá obrazovka. Poté se už PC nešlo zapnout a je ve stavu, že se po pár sekundách dokola restartuje tak, že se ani prakticky nedostanu do BIOSU nebo se dostanu ale nic se nezobrazí. Dokonce na několik pár minut nebylo možný PC zapnout vůbec.

SESTAVA:
Intel 3570K + CM212
Gigabyte GA-Z77-DS3H
2x4GB Kingston DDR3
Seasonic X-series FANLESS 400W
skříň Zalman Z9 (dřív byla ve FD R5)
1x SSD (OS), 2x HDD

Zkoušel jsem: výměnu baterie na desce, reset CMOS, odpojení tlačítka skříně pro zapnutí (taky blbne), odpojení RAM, HDD, SSD, mechaniky, větráčky, USB porty...

Sestava je už opravdu několik let stará, podezřívám to osobně na MB, možný je ale asi i PSU, nebo třeba je potřeba nějak flashnout BIOS nebo nějáké jiné možnosti? Tady už moje znalosti končí :-D
Fermi paradox
PanChudý
Junior

Odeslat příspěvekod kody33 1. 12. 2019 16:52

mal som to iste, podozrieval som zdroj,grafiku,HDD, nakoniec to bola doska.Ak mas moznost,tak vyskusaj nejaky iny zdroj,a budes to vediet na 100%.
P.S. tazko zozenies nove tieto dosky z chipsetom Z77, pouzivane su loteria, ja som nevedel zohnat ani Z87. Nejaky vyber pouzivanych dosiek som nasiel na Aliexpresse, ale to pre mna nemalo vyznam, ziadna zaruka ani garancia ze to funguje, tak som kupil lacny ryzen, dosku a ramky.
Ryzen 7 1700x,Asus Crosshair Hero VI,Sapphire RX VEGA 56 Pulse,Patriot Viper 4 16Gb 3200 Mhz,2x2TB Seagate 7200,Kingston HyperX Savage 240,PSU Coolermaster V850,Fractal Desing Define R5
kody33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 12. 2019 18:30

Možná jsi kdysi ušetřil na nesprávném místě a koupil pod procesor s velkou spotřebou příliš slabou desku. Příznaky tomu odpovídají.

Ale dnes už je to stejně jedno, dnešní i3 má výkonu o dost více, tzn do (jiné desky pro) stařečka už své peníze ani čas spíše neinvestuj. ;)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod PanChudý 3. 12. 2019 00:14

Rozumím.. taky souhlasím, hlavně se ty s paticí 1155 nedají prakticky sehnat.

Jen bych se chtěl ještě zeptat, je to teda určitě tou základní deskou? Napadlo mě vzít zdroj z mojí sestavy a zapojit ho na tu sestavu která nejede, jediný čeho se tak trochu obávám, jestli náhodou by ta usmažená deska nemohla odpálit pak třeba i můj zdroj, tak jestli je to safe? Odpálit pak tím i můj rig by už bolelo :D

Co bys mi doporučil za desku+procesor novej za nějákou minimálni cenu? Sestava je pro rodiče, co používaj jen FB, YT, Skype, Word... takže prakticky nulová náročnost. :)
Fermi paradox
PanChudý
Junior