Asus Z490 (LGA1200) support desek a info

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 5. 2020 20:51

Upřímně, neustálá uměle nastavovaná inflace ze strany ČNB je věc (ok, jedna z věcí :D ), co mě se*e nejvíc. Vůbec nic by se nepos*alo, kdyby místo cílování inflace ČNB konečně taky začala brát trochu ohled na i na lidi (inflace roste, ale výplaty jsou mnohdy stále stejné už léta ...) a povolila i mírnou deflaci (někam ke 2% / rok). Ano, Škodovka a podobní mega vývozci by nad deflací + silnou korunou asi řvali nejvíc, ale nemyslím si, že by je to zabilo .... Na čase přestat bejt montovnou Evropské unie. No, tož konec mého osobního výblitku nad finanční situací u nás.

S názorem kolegy souhlasím, někdo při stanovování cen měl zjevně bláto na hřišti; s takovou cenovou politikou to vypadá, že s vydáním Zen 3 nebude mít vůbec smysl do produktů Intelu vůbec investovat. IPC jinde, celkový výkon jinde (více jader), spotřeba o parník lepší, teploty o 3 parníky lepší, nativní podpora PCI-e 4.0 již ve stávající generaci, méně zabugovaná architektura... Hádám, že akorát ve hrách by mohla být situace stále vhodnější pro Intel (nižší latence v rámci monolitu?), otázka o kolik to bude % a zda-li se to ve finále kvůli několika % bude stále vyplácet ......... ale nechci předbíhat, kdo ví jak to (ne)bude.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 5. 2020 21:06

O jakých bugách se bavím?
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 5. 2020 23:07

Jestli to je reakce na mne, tak z hlavy si vybavuji Meltdown, Spectre, Zombieload, ... a nevím na kolik dalších jsem jich zapomněl / nevzpomenu si na ně.

Ano, beru v potaz, že různé variace těchto chyb již (nejspíš?) byly nějakým způsobem zalepeny a doufám, že 11th gen (jakožto snad konečně úplně nová architektura) vyřeší další problémy. A ano, beru v potaz, že některé chyby (či jejich specifické variace) se vyskytují i u konkurence. Bohužel, všeho všudy je těch chyb u blue team více a některé jsou celkem dost kritické a bez možnosti oprav.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 5. 2020 06:14

A jsou to chyby které vícemeně nikoho nezajímají, protože vrchol zabezpečení pro ně je heslo do woken...

Jsem zvědav kolik, toho vyplave u AMD... (PS o některých těch chybách se ví, od Sandy Bridge, ale proč je řeší až teď ? :hm)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 5. 2020 09:13

Je pravda, že drtivá většina BFU tohle moc neřeší, páč i heslo do woken je mnohdy "moc otravná věc" :) Ovšem jsou i jedinci, kterým to úplně jedno být nemusí (z různých důvodů) - patřím mezi ně.

Pokud se tolik chyb najde i u tábora červených, budu stejným způsobem nadávat i na ně, jelikož po dlouhých letech chystám migraci zrovna na jejich platformu - když už člověk nějakým způsobem tyhle věci řeší, pak případnej fakt, že investoval nemalé peníze do "rádoby bezpečnější" platformy, aby se pak ukázalo, že je ještě víc / stejně děravá .... nevím jak u jiných lidí, mne by z toho ruplo minimálně tucet žil na čele (mírně řečeno).
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2020 09:22

+1
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 5. 2020 23:37

Tak snad už opravili to TPM a uvidíme časem... Teď je to věštění z koule.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod FlanK3r 26. 5. 2020 15:45

Spotřeba a tpeloty OC i9-10900K (5200, později díky teplotám kleslo na 5100 MHz) v PRIME95 na Maximus XII Extreme, chlazeno vodou, výsledek po více než 1h stress testu.
Tester žádný noob, ale Elmor :)
Obrázek
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 6. 2020 19:09

Jsem to psal; na vytápění baráku v zimě to bude super.... :mrgreen:
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 6. 2020 19:32

Jako sorry, ale tyhle spotreby ... zlata 3950X.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod cadworker 1. 6. 2020 22:36

Intel si řekl: "Když AMD ventilátor na chipset, tak já custom vodníka na CPU!"
cadworker
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 1. 6. 2020 22:54

90°C+ při chlazení vodou už custom vodník - i přes zlepšenou IHS - je prostě málo; nutno jít ještě o level vejš a chladit skrze custom vodníka s podchlazeným médiem.

Přiznám se však, že kdyby Intel takové řešení k těm nenažraným procesorům dával, byl by to super bonus! :D

Ideálně se však řídit rozumem .. na i9-10900K(F) se vybodnout a vzít buď levnější R9 3900X, či připlatit rovnou na R9 3950X. Nebo rovnou Threadripper, když už se bavíme o R9 3950X ...

Ať se na to dívám jak chci, tak při těch cenách v LGA1200 platformě prostě smysl nevidím. Přínos žádný (ač desky jsou technicky PCI-e 4.0 ready, Intel to zabil na úrovni procesoru), ceny dost přemrštěné a spotřeba při přetaktování je doslova brutální.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 6. 2020 07:07

Borci, ale kdo potřebuje bambilion vláken? Drtiví většině lidí stačí 3600X a nebo těm lovatějším 9700K, či 9900K a těch pár lidí co doopravdy potřebuje bambilion vláken tak jde prostě do TR4.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 2. 6. 2020 10:06

Tak vždycky se nějakej profesně zdeformovanej blbec, co těch bambilion vláken využije, najde. Problém spíš je, kde na tyhle srandy vzít a nekrást .... :)

BFU za tohle nebude vyhazovat takový těžký prachy, to snad jasná.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod dockalacek 2. 6. 2020 11:28

Python.p píše:Borci, ale kdo potřebuje bambilion vláken? Drtiví většině lidí stačí 3600X a nebo těm lovatějším 9700K, či 9900K a těch pár lidí co doopravdy potřebuje bambilion vláken tak jde prostě do TR4.

Máš částečně pravdu, ale výkon ve hrách se oproti 9. generaci zvedl docela dost, co jsem se díval, tak třeba i5-10600K má v dost hrách výkon jako i7-9700K a někde i i9-9900K. Takže klobouk dolů před Intelem, co se mu povedlo vymáčknout ze 14nm procesu. Ale ta spotřeba, drahý desky, teploty, to se mi nelíbí vůbec. Je otázka, jestli vůbec mělo cenu 10. generaci představovat, jestli ji Intel nepředstavil spíš, aby se neřeklo, že zachrápal. Že prostě vývojáři něco vyvíjí.

A nedávno jsi mi psal, že jsou lidi, který jsou ochotný za 10 fps navíc dát klidně 5 litrů. Tak budou mít důvod zas utrácet. i9-10900K je zbytečnost, ale pro ty, pro který je důležitý mít co nejvyšší FPS, je 10600K asi dobrá volba, i když Ryzeny a 9. generace je výhodnější.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka