Systém mi nenačítá akékoľvek USB disky

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nighthunterrrr 13. 9. 2020 15:55

Mám problém. Systém mi nenačítá akékoľvek USB disky (flashky, externé disky...)
Respektíve načíta, ale USB "bliká" zapne vypne.... Je vidieť normálne na pár sekúnd aj obsahy diskov. Externý disk ani nenačíta.
Ostatné zariadenia (klávesnica myš) fungujú v pohode.
Odskúšal som už x možnosti cez reinstall driverov, správy diskov, nejaký diskový software až po reinstall upgrade Windowsu 7->10

CPU intel core i3 4170
MB H81M-P33 (MS-7817)
8 GB DDR3 800 Mhz RAM
Nvidia GeForce GTX 750
nighthunterrrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 13. 9. 2020 16:19

Podezříval bych napájení z desky, už sem něco takovýho zažil na gigablitu. Chodily jen klávesnice a myši (ne všechny, záleželo na odběru a už odběr některejch klávesnic stačil k tomu, že se zacyklily do restartovací smyčky). Tam byl rozbitej konkrétní obvod, takže nešlo několik párů, ty další přes bracket OK, zrovna tak USB 3.0 přes sepáratní řadič.

Vyzkoušej všechny porty, esli se to chová všude stejně, i USB 3.0, a pak to zkus přes napájenej hub.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod nighthunterrrr 13. 9. 2020 17:15

vsude stejne.... co je prosim ten hub?
nighthunterrrr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Behemot2077 13. 9. 2020 17:21

Rozbočovač https://cs.wikipedia.org/wiki/USB_hub

Asi to nemá přídavný řadiče, ale všechny porty (2.0 i 3.0) jsou v jižním můstku, plus 5V napájení je asi z jednoho místa. Takže pokud je chyba v něčem z toho, nejde to nikde.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod Horst_ 13. 9. 2020 17:45

nighthunterrrr píše:vsude stejne.... co je prosim ten hub?

Hub je rozbočovač portů.Aktivní je s vlatním napájením.

https://www.tsbohemia.cz/kabely-usb-hub ... 20595.html
Horst_
Junior