ASUS ROG CROSSHAIR VIII AutoReboot

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod radulus 18. 1. 2022 20:36

Moznost pripojeni dvou, ale v baleni pouze jeden. je to i na tom webu co jsi posilal. Ale je to jedno. Kablik k tomu nemam. Ale mas pravdu, ze je divne kdyz ten zdroj to umi, ze by to nepribalili. Muzu se jeste podivat, ale mam dojem ze jsem uz hledal a nenasel. Nicmene piny na desce by mely sedet s tim co je poslano vyse. Takze jedinou moznosti je sehnat ten kablik a tim se jedna vec vylouci a nic se tim nepokazi. Akorat nemam odhad, zda 40cm bude stacit, kdyz ten origo ma 65cm.. Nemate tip na delsi? Diky moc.
Naposledy upravil radulus dne 18. 1. 2022 20:38, celkově upraveno 1
radulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 18. 1. 2022 20:37

Je tam number of cables included - 2. Zkus ho najít, případně jim holt napiš, kde ho sehnat, nebo jestli lze použít jiný.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Junior

Odeslat příspěvekod Micro X360 18. 1. 2022 23:38

https://www.alza.cz/12v-pro-p4-d112630. ... MoQAvD_BwE zde z molex na CPU 4 PIN

-- 19. 1. 2022 00:43 --

radulus píše:Předně moc děkuju za pomoc. Dnes jsem instaloval nový větráky, chvilka ve win.. a pak zase lup.. Reset.

Zkusil jsem nastavit dle tvé rady.

- DOCP říká že RAM má byt 1,35V. No reálně tam bylo 1,344V. Nastavil jsem 1,37V (v systemu koukam a je tam ted realne 1,368V takže asi ok)
- Nic jiného jsem nenastavoval.. Vše auto. Pouze DOCP a pak to napětí na RAMkach
- Zbytek jsem nastavil dle tvé rady,.
- External Digi+ : CPU load line calib. na level 2 > Co tohle dělá?
- CPU curent capabality na 120% > Co dělá tohle..?
- CPU power phase jsem nastavil na optimized.

Vyšších taktů se nebojím, vím, že deska ma schopnosti auto OC..a tak.. Ale chci aby to bylo stabilní.

Nyní budu počítač používat normálně a uvidím. Teď se mi při spuštění stalo i to, že se nerozjel Monitor. To se teda stalo už dřív, ale Reset-on-Off pomohl.. a jede normalně.


urcite bych zkusil jen dve RAM jeste konfiguraci, kabel jsem ti poslal o odkaz vyse ode me a zaroven nemyslim pri tomto procaku ze by to vadilo nemit 4PIN zapojeny ale uvidis mnoho PC jsem nemel 4PIN a jelo pohoda.

- External Digi+ : CPU load line calib. na level 2 > Co tohle dělá? (dle levelu nastaveneho pri zatezi snizuje urcitou porci voltaz, doporucuje se u asusu level 2 - 3)
- CPU curent capabality na 120% > Co dělá tohle..? (je to navyseni kolik muze dat deska stavy procaku)

RAMKY dej voltaz treba na ten DOCP jakoby pokud ti dal DOCP 1.35 tak dej klidne jen 1.32 - 34 ale nech na zkousky takty zakladni jen co nastavi deska na auto ty ramky jen zkus. A taky zkus jen konfiguraci DVOu 2a4 slot obsazen !!
Micro X360
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radulus 19. 1. 2022 19:07

Micro X360 píše:Ahoj Desku mám stejnou přijde mi to dle toho co píšeš že chyba je náhodná a pokud RAM byli testovány, přijde mi že při zátěži a větší práci z daty (což je i načtení WIN hlavně před či při přihlášení) to padá. Všeobecně 4 kusy RAM může být problém. Začal bych navyš o něco napětí na RAM v biosu o něco víc než je DOCP profil. Všechny krom RAM voltage dej na auto a nech default co nastaví bios rychlost RAM a časovaní nech vše na auto žádný úpravy. V External Digi+ nastav CPU load line calib. na level 2 nebo 3 / CPU curent capabality na 120% az 130% / CPU power phase zkus optimized volbu pro začátek.

Pokud by nepomohlo nebo nemělo žádný efekt zkusil bych PC spustit se dvěma RAM které musí být umístěny 2 a 4 slot z leva do prava myšleno takže druhý od procesoru a 4tý. 1 a 3 budou prázdné. A dej vědět jestli to mělo nějaký efekt a co přesně.


Tak se zatím zdá, že to běží. Uvidíme dál, ale zdá se, že to tvoje doporučené nastavení funguje. Kablik na 4 PIN zatím nemám. Zřejmě teda asi pomohlo hlavně zvednout napětí na těch RAMkách. Tak uvidíme.
radulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radulus 21. 1. 2022 13:01

Hm.. tak kompl nepada.. zda se.. Ale zase se stalo, ze proste nenajede monitor. :/ Musim to vzdy tlacitkem resetnou a pak se chytne. Mam zapojene monitory 2.. ale nenajede ani jeden. A opet se stalo ze v Biosu to kricelo ze neni pripojena zadna klavesnice. Je teda pripojena pres 10m kabel s repeaterem.. Tak zrejme mu trva nez to nabehne. Ve win je to pak ok. Ale ty monitory me s...u. :/
radulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 23. 1. 2022 09:44

Co to PSU? zkus prostě jinej.

MB může být taky vadná, né že ne. BIOS ? Jaká je tam verze?

RAM jakým testem, jak dlouho? Přes noc může být pro někoho 6h....

CPU Prime 95 - Blend, jaký to má teploty a nezmrzne to?

Gskill 64GB RAM, 4x16GB, 3600MHz To je co za RAM? Jsou v QVL desky?

Rozhodně na default to musí fungovat a pokud to nefunguje, je něco špatně. Rady jako zapni LCC jinak, dej tomu víc šťávy atd... jsou rady na houno. To je jako bys řekl, že motor má divnej zvuk a někdo ti poradil ať šlápneš víc na plyn, že to třeba nebude dělat no a nebo můžeš pro jistotu zesílit rádio že.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod radulus 23. 1. 2022 11:56

Tak dnes jsem pustil PC.. a nez jsem se přihlásil.. Spadlo to. Po naběhnuti píšu tento příspěvek a lup, spadlo to znovu.

- BIOS je tam poslední dostupný na oficiálních stránkách, 3904
- RAM jel MemTestem Pro celou noc, to znamená cca 11h. Vytížené 100%
- Prime 95 jsem zkoušel.. teplota kolem 71°. Mam v plánu kupovat nějakého vodníka, ale teplota ani zátěž nemyslím, že jsou problém.
- RAMky jsou G.Skill Trident Z Neo 64GB (4x16GB) 3600 MHz. A mám dojem že jsou v seznamu výrobce jako podporované.

Zátěž, či teplota problém neni. Padá to zcela spontánně. Včera jsem jel hru, celý odpoledne a taky nic.. bez problému.

Problem vidím v tom zdroji (s předchozí sestavou jel ale naprosto v pohodě) nebo teda deska, coz by byla asi nejkrajnější možnost.. Začnu tou redukcí a kdyžtak zkusim objednat ten zdroj.

https://www.czc.cz/seasonic-focus-gx-85 ... 99/produkt

má dva CPU napajeci kable a dle hodnoceni a diskusi se zdá byt dobrej. Resp měli by jste jinou třeba lepši alternativu..? Mám v plánu časem i lepší grafiku, tak by bylo fajn aby vydržel.
radulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radulus 28. 1. 2022 17:18

Ahoj. Tak zdroj vymenen. Chvilku po nabehnuti to spadlo. Zdroj muzu zase vratit. Tim to neni.. :/

Zda se, ze defaultni takty 2133MHz jedou. Takze se zda, podle me, ze deska je OK. jen proste najit to spravny nastaveni.

Nastavil jsem DOCP, zvedl napeti DRAM na 1.4V a jeste jsem nastavil tRC na 58 (presne dle specifikace). A testuju.
radulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod radulus 2. 2. 2022 08:33

radulus píše:Ahoj. Tak zdroj vymenen. Chvilku po nabehnuti to spadlo. Zdroj muzu zase vratit. Tim to neni.. :/

Zda se, ze defaultni takty 2133MHz jedou. Takze se zda, podle me, ze deska je OK. jen proste najit to spravny nastaveni.

Nastavil jsem DOCP, zvedl napeti DRAM na 1.4V a jeste jsem nastavil tRC na 58 (presne dle specifikace). A testuju.


Ahoj. tak se zda, ze problem je vyresen. Ten kompl proste nejel vice jak 3200Mhz. Cokoli vejs, tak to padalo. Zkusil jsem jen ze srandy sehnat 5900x a normalne vsecko paradne jede.. Zatim.. nerad bych zakrikl :)

zadny double boot, zadny vypinani, proste nic. CPU napajim ted 8+4 pro jistotu, ale 650W uplne v klidu staci. Zrejme Zen3 procesory maji dost odlisny pristup k pametem, oproti Zen 2 a proste kombinace Zen2 a 4 moduly na tak vysokych taktech, tak s tim byl problem. Jen teda asi poresim nejakyho vodnika.. s Ferou 3 mam v zatezi kolem 70-75 a vcelku ty vetraky uz funi a je to srumec. Testovano Linpackem v OCCT. A hodnoty odectene z RyzenMaster.

Ale jinak Zatim..! Parada s 5900x. Dekuju vsem, kdo se mi tu venovali. 2 mesice tuneni a on procak. 3900x je urcite funkcni, slape, ale asi si v te desce nerozumi s 4*16GB modulama na 3600MHz.
radulus
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 4. 2022 09:54

Njn, AMD a jejich paměťový řadiče, takové DODO.. Bohužel.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 6. 4. 2022 13:26

AMD uvádí maximálně 3200Mhz a to funguje. Cokoliv nad je OC a nikdo to negarantuje. Nevidím problém. Že si lidé kupují různé super hyper RGB 4000Mhz+ RAM a pak se diví, je věc druhá, ale s tím má mimochodem problém i Intel. 3600Mhz taky ne vždy fungují u Intelu.

Nejlepší je mít předem otestované kombinace.
AMD RYZEN 7 7800X3D | ASUS TUF B650-PLUS | GIGABYTE RTX 4080 EAGLE 16GB @ 2820/23400MHz | Kingston FURY 32GB @ 6000MHz, CL30 | KC3000 | Corsair HX1000 | be quiet! PB 500 FX | OLED 240 Hz QHD 27 LG Display
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 4. 2022 18:38

Předem otestováne je to k ničemu, když na stejné desce s jiným - novějším BIOSem to nejede...

U Intelu jsem s tím nikdy takové problémy neměl. Nikdy. Pokud to bylo v QVL, tak to jelo na XMP a hotovo.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků