ASUS ROG Strix X570-F Gaming - dvojitý start

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 25. 11. 2022 22:37

Ahoj, měl bych dotaz na odborníky. Mám výše uvedenou desku, Ryzen 7 3700X a dvě balení těchto pamětí: HX432C16PB3AK2/32. Mám tedy osazeny všechny 4 sloty. Při fungování na BIOSu v. 4021 je vše v pořádku, ale problémy nastanou po naistalováni jakékoli novější verze.

Pokud s novější verzí zapnu PC, na kratičký okamžik (cca 1 vteřina) se roztočí větráky, ale hned dojde k vypnutí. A za 3 až 4 vteřiny se PC znovu zapne a systém normálně nabootuje do Win 10. Při používání PC nedochází k žádným zásekům, restartům či BSOD. Pokud jeden kit pamětí oddělám, tzn. zůstanou osazeny pouze 2 sloty, vše funguje na první zapnutí.

Nevíte, v čem by mohl být problém, popř. zdali je toto chování "normální" (dočetl jsem se na fóru Asus)? Vím, že mohu fungovat s bezproblémovou verzí BIOSu, ale přemýšlím na upgradem na 5800X3D a novější verze právě zlepšuje výkon s tímto procesorem.

Předem děkuji za případné odpovědi.
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 11. 2022 22:42

S novým procesorem se to může chovat jinak. Mohlo by stát za vyzkoušení.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 27. 11. 2022 09:40

To nebude bug, ale fíčura...

A jak píše Kin, novej CPU by to podle mě mohl opravit. Páč to bude klasické AMD + 4x Dimm = občasný problém.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ChilliMeat 4. 12. 2022 11:21

Tak aniž bych cokoli měnil nebo instaloval, tak po cca týdnu již ke dvojitému startu nedochází, vše jede hned na poprvé. Ne že bych si stěžoval, ale je to pro mě hotová záhada :hm
PC->Burson Audio Conductor 3X Performance->Dan Clark Aeon 2 Noire
SONY KD-65AF8, SONY UBP-X700
ChilliMeat
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků