Biostar P4TPT - Flash BIOSu

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 2keram 15. 7. 2007 07:31

Při aktualizaci BIOSu novější verzí došlo k chybě a PC se již kromě ventilátorů nerozběhlo. Novější verze byla stažena ze stránek Biostaru, avšak po bližším prozkoumání jsem zjistil, že mají přehozené verze BIOSu pro P4TPT v.1 - v.7 s verzí pro P4TPT v.7.5, což způsobilo chybné flashování a tím nefunkčnost (v.7.5 má jinou strukturu desky). Otázka tedy zní: lze nějak obnovit BIOS bez vytažení chipu (Phoenix D686) z MB?
2keram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ravenman 15. 7. 2007 10:14

keby to bol bios na grafike ,tak naslepo by sa to dalo ,tu bohužial jedine vytiahnutím z dosky a preflashovaním inde,ale podla toho čo píšeš tak sú oni na vine

Mám pre teba taký návod čo aj mne fungoval.Zožen si dosku nejakú modernú čo používa taký istý Bios chip (velkost,značka,počet nožičiek,model nemusí sedieť) ,no a tu funkčnú dosku čo budeš mať nabootuj cez nejakú disketu do Dos príkazového riadka , potom za jazdy kľudne vyber ten bios čip(neboj on už nieje používaný ) , a vlož tam ten z tvojej dosky a kludne pomocou nástrojov pre ten tvoj bios preflashuj , keď tak učiníš vlož ho späť do svojej dosky a ten dobrý vráť späť , verím že sa to podarí
Kdo je z okolia Žilinského alebo Košického kraja alebo z iných a má záujem navštíviť opustené rezidencie v Černobyle na budúce leto a letecky , nech sa ozve cez SS,tvoríme tím na výlet.
ravenman
Junior

Odeslat příspěvekod 2keram 15. 7. 2007 11:16

Díky za radu, o možnosti flashnutí na jiné desce vím, ale bral jsem to jako krajní řešení, neboť nemám přístup k podobné desce.
Biostar mi maximálně pošle poděkování za upozornění na chybu na jejich stránkách. Flash je na vlastní riziko, no a mně to nevyšlo.
2keram
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 15. 7. 2007 13:31

Pokud jsi neponičil BootBlock, tak by to mělo jít.

Návod, jak na to: http://www.biosman.com/biosrecovery.html
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod 2keram 16. 7. 2007 07:14

No bohužel jediné, co projevuje aktivitu na desce jsou větráčky. FDD je mrtvý. Asi si půjdu koupit novou desku.
2keram
Kolemjdoucí