ASUS A7V - socket 462, zmrznutie pri starte...

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod someboy 25. 10. 2007 18:46

zdravim

mam problem s touto MB

ako nabehne ta cast kde sa nacitavaju disky navonok vsetko v pohode, ale v tej casti ako by to malo zacat uz bootovat mi to zmrzne... musim to len vypnut od napajania inac sa to rebootnut neda ...

skusal som vybrat baterku z biosu a nepomohlo, odpojil som vsetko uz je tam len grafika, a ramka, aj ramky som skusal menit a aj tak to zamrze


nevie mi niekto poradit, co by som mohol skusit ?

dakujem
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 25. 10. 2007 18:59

Nieco podobne robilo aj mne.Zapol som PC vsetko nabehlo v pohode.Potom som neskor zapol PC znova,zacalo nacitavat disky,mechaniky atd. seklo sa a ostalo stat...Vyriesil som to obnovou WinXP zo zalohy...V tvojom pripade ak mas zalohu tak obnov PC,ked zalohu nemas,skusa sa dostat do nudzoveho rezimu...pri nacitavani stlacaj F8 alebo potom to vidim asi len na reinstall OS :cry:
Oplati sa robit zalohy,ze? :mrgreen:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 25. 10. 2007 19:10

ale mne to este nenabotuje :) takze do XP sa nemozem dostat pochopitelne...

JakubL - smazána citace - necituj pokud reaguješ na předchozí příspěvek, je to zbytečné: Jak citovat příspěvky, na které reagujete
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 25. 10. 2007 19:18

Tak pochopitelne bud obnova XP zo zalohy alebo reinstall Windowsu z CDcka :)
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dondrusco 26. 10. 2007 07:11

Zozen si niekde instalacne CD s linuxom a spusti memtest86. Ak ani to nenabehne, citaj dalej.

Takto sa prejavuje PC, ked odide chladic na procaku, alebo sa 'uskvari' chladiaca pasta na procesore. Daj dole chladic z procesora a daj novu pastu.
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod NovaD 26. 10. 2007 12:42

dondursco navrhol HW verziu a ja zas SW verziu :mrgreen:
V kazdom pripade nerob paniku,lebo... "Errare humanum est" :)
NovaD
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 28. 10. 2007 11:34

OK tak teda skusim pozhanat tu new chladiacu pastu, lebo nenabotuje mi to absolutne nic skusal som Slax :) aj debian hirens boot cd
someboy
Junior

Odeslat příspěvekod BlackII 28. 10. 2007 11:51

nejdřív začni tím, že vypíšeš celou sestavu i se zdrojem. Potom zkontroluj kondenzátory na desce, jestli nejsou vyteklé nebo nafouknuté a zkus i ten memtest.

Nova D. : a ty brzdi s tím OT ok?
MB: Asus Rampage II Extreme, CPU: Core i7 920@4,2Ghz rev. D0 (+TR 120 Extreme BE + 2x Noctua), 3x2GB OCZ 1866Mhz CL8, GTX260 (ano, čekám na nové GF), Asus Xonar DX PCIe, SSD 64GB (system), WD Caviar Black 1TB, CoolerMaster HAF 922, Corsair 850W
BlackII
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod someboy 28. 10. 2007 12:27

hmm skusim tem memtest ale zatial som nenasiel ziadne iso len dake zip a vela suborov v nich ako by som s toho spravil boot cd??

JakubL - smazána citace - necituj pokud reaguješ na předchozí příspěvek, je to zbytečné: Jak citovat příspěvky, na které reagujete
someboy
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků