P965-DS4 stále cykluje i po resetu BIOSu....

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod takito30 1. 9. 2008 17:08

Zdravím, po delší době se hlásím s problémem.... :oboze

Včera PC normálně jelo , pak jsem ho vypnul a od té doby nenaskočí. Stále cykluje. Zkoušel jsem snad vše. Reset jumperem,baterie venku, prostřídání pamětí, různé hard disky.....
Máti říkala, že když ho zkoušela zapnout tak tam naskočilo něco jako update BIOS ..... A´t zkouším restarty, prostě cokoliv, tak nenaběhne ani BIOS, prostě jen cykluje v krátkých intervalech. Budu vděčný za každou radu.... Nevíte někdo co s tím??? :oboze


CPU E6420
2×1GB+ 2×512MB RAM (Geil)
Seagate 320GB+ 250GB
Win XP na druhém Win Vista
GF 8800GTS
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Beatle 1. 9. 2008 17:47

Ja mam DS4 na P35 a tusim ze je tam nejakej zalozni bios (bud primo na desce nebo nak pres CD)...tak zkusit to.Kdyz u toho byla mamka a hlasilo to update bios, treba se nakym zahadnym zpusobem zrovna updatoval bios a mamka to vypnula... :)

EDIT : Tak jsem patral v manualu a pochopil jsem to tak, ze ten druhej bios na desce by mel pri selhani hlavniho biosu nabotovat automaticky...mozan ej to ale u DS4 s P965 jinak.
Naposledy upravil Beatle dne 1. 9. 2008 17:58, celkově upraveno 1
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takito30 1. 9. 2008 17:58

No tak to nevím,ale každopádně neznám možnost jak ho updatovat a't z cd nebo flashky,protože to cykluje opravdu rychle. Ani neprobliknou mechaniky, prostě nic.... :-|
Chybovat je lidské, ale jestli chcete něco opravdu p****t potřebujete počítač. (Murphyho zákony) :-)
takito30
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 2. 9. 2008 10:02

zkus PC vypojit úplně ze zásuvky tak na 30min. a potom to zkus zapnout
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Beatle 2. 9. 2008 10:44

takito30 píše:Máti říkala, že když ho zkoušela zapnout tak tam naskočilo něco jako update BIOS .....


Podle me je problem v Biosu.Treba to mamka fakt pri tom updatu vypnula.Bohuzel co jsem tak zbezne projizdel manual k DS4 s P965, tak ta ten DualBios opravdu nejspis nema, coz je teda dost pruser.Nevim jestli jde nakym jinym zpusobem bios obnovit... :hm

EDIT : Hmm tak vcera jsem ten manual stahoval z jinyho servru na gigabyte.com a tam o tom Dualbiosu nebyla ani zminka...Ted jsem stahl nejakej "jinej" a tam to azse normlane je.Takze pokud jsi to nevypnul, mel by ten zalozni bios normlane najet sam...

Do Biosu se teda nedostanes?

Zkusil bych vsechno odpojit...disky, mechaniky.Nechat jenom desku, procesor, pamet a grafiku.Zkusit jinej zdroj.potom zkusit jinou grafiku, pamet.
Beatle
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djadja 2. 9. 2008 11:15

Zdravím,
přečti si tenhle článek až do konce, abys věděl, co tě taky může čekat. :-D
http://www.svethardware.cz/art_doc-99B1 ... 5DB4F.html
djadja
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků