abit an8 - fail-safe state

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod puck 27. 9. 2008 13:09

cau, potrebujem poradit s doskou abit an8.
po spusteni pocitaca prebehne POST a na konci vypise
System is runing in Fail-Safe state. Please recheck - BIOS CMOS SETUP

skusal som v biose load default configuration, optimal configuration a nic nepomaha
po stalceni F1 pocitac nabootuje, ale stale blbne sietovka, nechodi 3d akceleracia atd...

doska ma 2 ciferny display s post error message na nom osane cislo 7F
z manualu
7F
Switch back to text mode if full screen logo is supported
-If errors occur, report errors & wait for keys
-If no errors occur or F1 key is pressed to continue: Clear EPA or customization logo
z toho nie som o nic mudrejsi
zostava
abit an8
amd athlon 64 3000+
msi 7950gt
2x 256mb
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod salama 29. 9. 2008 12:29

taketo hlasenia vypisuje BIOS ktory ma slabu baterku ale to iba po prvom zapnuti PC, pri dalsich restartoch uz bezi CMOS pamet BIOSu prakticky z ATX zdroja, takze baterka je nepotrebna a pri restartoch sa chybove hlasenie neopakuje (az dokial sa PC zas uplne nevypne - pamat BIOSu sa tym padom zase vymaze)

nebude problem napriklad v slabej/starej baterii ? sluziacej teda na napajanie pamati BIOSu ako som spominal ?

podla toho anglickeho pokecu by si mal skusit vypnut/vymazat boot-logo z BIOSu:
-----------------------------------------------------------------------------
Switch back to text mode if full screen logo is supported
..........mas vypnut bootovacie SCREEN LOGO v BIOSe (z dovodu zobrazovania textovych sprav namiesto grafickeho loga)

-If errors occur, report errors & wait for keys
.........ak nastane chyba, poznamenaj (aspon si myslim ze sa to tak chape) si chybu a pockaj na stlacenie tlacitka (mozno tam ma byt ze mas oznamit chybu - chapeme servisnemu stredisku)

-If no errors occur or F1 key is pressed to continue: Clear EPA or customization logo
........ak nedostanes ziadnu chybu alebo F1 klavesa je vyzadovana pre pokracovanie, tak vymaz EPA alebo uzivatelske logo (screen logo si moze uzivatel nahrat totiz aj vlastne a ak je vlastne tak ho mas zmazat)


........netusim co je to EPA ale asi originalne logo ????? :hm

P.S.
ak by nic nepomohlo s toho co som pisal, tak skus este preflashovat BIOS novsim ak teda je nejaka novsia verzia na internete :-P
Cesta bez prekážok, nevedie nikam. (Maxim Gorkij)
Všetko čo sa môže pokaziť, sa pokazí. (Murphyho zakon)
-
MB:ASUS M5A97-EVO-R2.0, CPU:AMD FX-6350 (3900 MHz), RAM:2x Kingston 4GB 1866MHz (DDR3), VGA:Sapphire ATI Radeon R9 270X (2GB), PSU:SS-650HT-F3
salama
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod igz 3. 10. 2008 17:23

Mam doma Abit an8 ultra a sem-tam som maval identicky problem. Jediny sposob ako som sa tohoto dokazal zbavit bol reset Cmos a nastavenie Biosu od zakladu...
igz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 6. 10. 2008 12:05

dik, to ma nenapadlo. vyskusam.
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků