Problém s RAM

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chito 26. 4. 2009 18:33

Zdravím mám základní desku Gigabyte P35-DS4 (rev. 1.0). Celé 2 roky fungovala v pořádku, ale poslední dobou se mi začaly oběvovat modré obrazovky (a zhoršovalo se to). Zkoušel jsem měnit ovladače, ale nic nepomohlo. Napadlo mě vyzkoušet RAM (4x1 GB GEIL 1000MHz/CL5). Ale zhrůzou jsem zjistil, že každá RAMKA vykazuje chyby (podle Memtestu z dosu). Zkoušel jsem testovat moduly jednotlivě a v různých slotech ale pořád to stejné (každá RAMKA má jiný počet chyb a je jedno v jakém je slotu). Chtěl bych se zeptat co reklamovat základní desku nebo RAM (nějak se mi nezdá, že by se najednou pokazily všechny RAMKY)? Je možné aby to byla základní deska? Dík všem
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 4. 2009 18:50

Memtest imho nelže... můžeš zkusit ramky v jiným komplu? budeš mít jasno hned.... :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod decried 26. 4. 2009 19:01

Ze by vsetky 4 mali problem je dost nepravdepodobne. Presne toto mi sposobovala vadna doska. Memtest dokonca ukazoval chybu na rovnakej adrese v pamati.
Ako bolo spomenute najlepsie otestovat v inom PC, predpokladam ze mas vsetko spravne nastavene, ako napatia takty atd...
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 4. 2009 19:16

decried píše:.... predpokladam ze mas vsetko spravne nastavene, ako napatia takty atd...

To by se mu nazačalo BSOD zobrazovat z ničeho nic.... :hm
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 26. 4. 2009 21:34

jj nastavené je to dobře (celou dobu to jelo bez problémů), zítra zkusím najít nějaký počítač na vyzkoušení RAM. Jen nechci zbytečně posílat RAMKY na reklamaci pokud nejsou vadné.
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 4. 2009 21:38

Tak pokud hodí chybu i na druhým pc tak je to jasný.....jenom je fakt divný že by se odporoučely takhle všechny.... :hm njn....sou holt věci mezi nebem a komplem... :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tonda-B 26. 4. 2009 22:05

Pokud je problém v napájení, můžou se objevovat chyby u libovolného zařízení.

A bude v tom nevinně.

Zkus si půjčit jiný lepší zdroj na vyzkoušení.

Jaký máš zdroj a jak je starý?
Tonda-B
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dodo677 26. 4. 2009 22:08

Proč mi něco říká že se stačí podívat do profilu... :lol:
> zdroj Hiper PS-XP-580 BF Modular Type R SLI-Edition 580W
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 4. 2009 11:18

Dodo677:
Nepředpokládá se implicitně, že má dotaz něco společného s údaji v profilu, pokud to tazatel výslovně neuvede :-/
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 27. 4. 2009 13:02

zdroj jsem zkusil vyměnit a nepomohlo to (corsair HX620), dneska jsem to ještě testoval a ty RAMKY budou posmrti (2). Jedna hází chyby hned po spuštění testu, a ta druhá začně chybovat do 2 min (je jedno v jakém slotu je). Ostatní 2 moduly jsou nejspíše v pořádu (v duálu se vyskytuje pár chyb, ale když je hodím na každý kanál zvlášť ta jsou bez chyb). Takže bych to viděl na reklamaci těch RAM (bohužel se mi je nepodařilo vyzkoušet v jiném PC).
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 4. 2009 14:30

chito píše:Ostatní 2 moduly jsou nejspíše v pořádu

Druhou možností je chyba řadiče RAM; pak by se ovšem všechny moduly RAM chovaly podobně nevycválaně.
Z toho plyne: reklamuj vadné moduly RAM. Dodavatel si je otestuje sám.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 4. 2009 14:32

nastavil jsi těm pamětem skutečně adekvátní napětí? specifikace udává 1.9V - 2.3V, doporučuje se 2.3V, deska obvykle nastavuje standardních 1.8V...tvoje reakce na dotaz ohledně nastavení byla příliš vágní...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chito 27. 4. 2009 15:39

celé 2 roky jely v nastavení 900MHz/CL4 při napětí 2,1V bez problémů. Testoval jsem je v tomto nastavení a také v nastavení 800MHz/CL5 při napětí 2,1V se stejným výsledkem. RAMKY jsem už dal na reklamaci tak uvidíme jak to dopadne. Dík všem za rady
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 27. 4. 2009 16:11

Milanr1 píše:Dodo677:
Nepředpokládá se implicitně, že má dotaz něco společného s údaji v profilu, pokud to tazatel výslovně neuvede :-/

1) se uklidni.......
2) pokud se sestavou v profilu souhlasí jak základová deska tak i počet modulů a výrobce pamětí.. pak jde nejspíš právě o tu sestvu ne? :roll:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 28. 4. 2009 08:22

Hlody od Milanr1 kolem HW musíš brát s rezervou, v softu občas dobře poradí, ale tady ....... :D :D
Všechny komponenty bych vyzkoušel jinde, IMHO jde o základku, hold 2 roky sou 2roky, dneska se na to hodně hraje :(
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků