Právní rada - reklamace nebo servis?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod EnergyStar 13. 8. 2010 20:57

Dobrý den,

stala se mi taková situace. U jednoho nejmenovaného velkého pražského prodejce pc, kde jsem si nechal smontovat pc z dílů, které jsem si vybral, jsem dal tuto sestavu do servisu. Zjistilo se, že mi odešla deska a že mi tam tedy dají novou. Původně jsem tento požadavek zadal jako "pozáruční servis", protože jsem samozřejmě nevěděl co je v háji. A navíc jsem si říkal, že když už tam nemám nálepku (pc jsem samozřejmě rozdělával) tak kdoví jak to budou brát.
A teď k věci. Deska mi odešla asi po 30 měsících, na faktuře je rozpis jednotlivých komponent se zárukou a konkrétně u desky je 36 měsíců. Pak je tam i položka montáž/kompletace pc 24 měsíců. Ale když mi dneska ten servisák volal, tak říkal něco o tom, že ten díl (nejen práci) budu muset taky zaplatit. Ohradil jsem se tou zárukou a on mi řekl něco ve smyslu, že kdybych tu desku kupoval jako samostatně tak má záruku 3 roky. Ale protože jsem si u nich nechal smontoval pc, tak je na to záruky jen 2 roky. Což mi přijde jako hloupost, že tím, že mi to složili (montáž pc) tak přijdu o rok záruky.

A tak se ptám, co teď s tím. Jak se bránit nebo co dělat.

Díky za odpovědi.
EnergyStar
Junior

Odeslat příspěvekod šarik 14. 8. 2010 09:25

Platí záruka na díl 36 měsíců. Pokud ti dali záruku na montáž 2 roky, tak to je zcela něco jiného, než záruka na jednotlivé díly a pokud se výrobce cítí, že dá na komponentu 36 měsíců, tak ti prodejce nemůže sám o sobě zkrátit záruku. To mu řekni, ať ti ukáže zákon, kde ti může prodejce zkrátit záruku, kterou ti dává výrobce. A ať to zkusí zopakovat ČOI.
Ještě se můžeš poradit u odborníků vlevo nahoře si vyber druh možnosti způsobu porady: http://www.spotrebitele.info/
Blbý můžeš být, ale musíš si umět poradit...
šarik
Junior

Odeslat příspěvekod Niky 14. 8. 2010 10:18

Vymontuj a reklamuj jen desku :)
Niky
Niky
Junior

Odeslat příspěvekod EnergyStar 16. 8. 2010 09:28

O víkendu jsem poslal dotaz na ČOI, ty Spotrebitele.info vypadají taky zajímavě, díky.
Dneska večer si pro to jdu, tak uvidím, s čím na mě přijdou. Taky mě napadla ta možnost, zaplatit vše + nechat si dát i tu vadnou starou desku a jít do jiný jejich pobočky s fakturou a nějakým listem od servisáka a reklamovat to za peníze. Ale samozřejmě bych to chtěl mít dneska všechno hotový...
EnergyStar
Junior