deska AMD s podporou DDR2

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 21:10

Ahojh. Zdá se ,že mi odešla deska.. Nejdříve mě začal hlásilt poruchy hdd a občas mi po restartu nenabíhalo Pc,tak musel opět držením tlačítka vypnutí pc vypnout a pak mi to občas naskočilo. Ale ted už nic. Nic ani nepípá a i Bios se občas sekne. Proto bych se Vás chtěl zeptat ,jakou základní desku pro AMD byste mi doporučovali.
Mám paměti 2×2 gb DDR 2,takže s podporu těchto pamětí. A jelikož nehraji žádné hry,tak by klidně mohlo být i intgrované graafické jádro. A k tomu mám 3 HDD a Jednu mechaniku SAta ,takže by měla mít nejméně 4 sata konektory..
Máte někdo nějaké zkušenosti s nějakou dobrou? Díky za rady.
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 21:30

KVALITNI desky s DDR2 uz de facto vymrely, az na vyjimky. 785G uz vymrely uplne, 880G jsou jen DDR3.

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1

Tady to vidis, jak to je s dostupnosti. Pouzitelna je POUZE ta posledni z nich. Takze vyber mas jednoduchy - koupit, nebo nekoupit. Vybirat "co koupit" uz nemas z ceho. A u jinych prodejcu to bude stejne.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 21:41

No to není zrovna optimistické. No mám ty DDr2 něco přes rok. Mám 2×2 GB.

Když bych tedy chtěl větší výběr,tak bych musel tedy přejít na DDR3 plus k tomu dokoupit nové DDR3 pamětia asi tedy i prosecor. ten mám Atlon X2 3600 EE , že?

V tom případě by byl asi výběr lepší. Kdybch tedy upřednostnil ten přechod,tak bys mi taky mohl doporučit nějakou optimální? A k tomu tedy nějaké paměti asi zase 2×2 GB a procesor? Jak říkám hry nehraju ,video nestříhám ,takže nemusí být zase extra výkoná.

Ale docela bych upřednostil grafiku už integrovanou.
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 21:44

Tak 3600EE je uz leda do muzea. S nim bych se VUBEC nezaobiral, plynule presel na M4A88TD-V EVO, 2x 2GB 1333MHz a Athlon X3 445. Deska neco pres dvojku, pameti litr, proc cca 1600. Aspon Freezera mas? pokud ne, plus ctyri stovky chladic.

http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... B10108MV01

Vykonove si polepsis cca 2,5x bez pretaktovani. Az toho Athlona pretocis na 3,5GHz, vykon Ti opet o neco naroste. Minimalne trojnasobek stavajiciho. To za pet a pul stoji, nebo ne?

PS: Ten chladic s tou deskou Ti tech 3,5GHz dovoli jako nic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 21:54

No ,hezké. Přesně tento chladič mám i ted,takže o to by to bylo levnější. Ta deska vypadá hezky.Jen Asus se mi moc nelíbí. Neměla by podobnou výbavu Gigabyte a nebo MSI?
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 30. 12. 2010 21:59

Dalo by se to udělat takto: http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... 37010XB101
Dá se ušetřit na procesoru - X3 a pokusit se odemknout na Athlon/Phenom X4.
Ještě otázka... jakej máš zdroj? Pokdu nějakej obyčejnej tak přihoď Seasonic 350W OEM.
DDR2 ramky by se daly slušně prodat.
skype

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 22:04

MSI nedoporucuji, mel jsem s nimi problemy. Pokud mas otazku jake, hledej, na foru to je.

Vec se ma tak, ze tahle mnou linkovana ASUSka je to nejlepsi, opravdu nejlepsi z nejlepsiho, co muzes koupit. Ma sideport, ma USB3, ma firewire, ale HLAVNE ma pro masivni a stabilni pretaktovani CHLAZENOU a dostatecne silnou napajeci kaskadu.

Konkurencni desky jsou hur vybavene, nebo drazsi. A nebo i oboje dohromady, horsi a drazsi. Pokud si ale chces priplatit za nizsi kvalitu, branit Ti nebudu. Jsem uz zvykly, ze kdo co mermo moci chce, necham ho, aby si to koupil.

Mimochodem ta poznamka o zdroji ... dobry napad. JAKY MAS ZDROJ???

PS: X3 440 staci.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 22:09

Ne ,to já si nechám rád poradit od někoho ,kdo se v tom vyzná. Takže půjdu do této,alespon mi v bedně ubyde másto. mám přídavnbou krtu pro firewire a ještě grafiku 7600gs což asi oproti té co je na desce bude hodně slaboučky odvar,že? S tím abych si to dal do bedny problém nebude. kupoval jsem si novou skřín a vše si sám přendavalal.

-- 30. 12. 2010 22:10 --

nene, zdrij mám Enermax pro 82+ a myslím bud 385 a nebo 425
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 22:12

Firewire je na desce, kartu vyhod. Resp. prodej.

7600GS bude asi o kousek rychlejsi nez 4250, ALE 4250 se da (na te "moji" desce velmi dobre, protoze je i dobre chlazeny) taktovat, cimz mu pomuzes o kus vykonu vyse.

Hlavne ale 4250 umi HW dekodovat fullHD video s nulovou spotrebou, nema vetracek ... a vlastne ani nic nezere. 7600 zbytecne zere, zbytecne topi a zbytecne hluci vetrackem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod skype 30. 12. 2010 22:17

Co jsem si vyzkoušel, tak s HD4250 přetaktovanou v BIOSu na 700MHz se dá zahrát celkem dost her na slušný detaily. Bohužel na FHD to není :) . Ale třeba TrackMania se rozjet dá a je to i plynulý... Určitě by šla přetaktovat i víš. No na 890MHz už byla nestabilní. Grafiku musím zase poslat na reklamaci(děkuju Alze, že mi poslala nespravenou kartu), takže si pohraju :)
skype

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 22:21

No jak píšu ,taktovat nemusím ,protože hry nehraju a na občasné koukání na filmy to stačí bohatě. Jinak ty paměti jsou oproti DDR 2 strašně levné :-)
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 22:22

Enermaxy jsou NEJLEPSI desktopove zdroje. Luxusni koupe a urcite se ho nezbavuj.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 22:24

Však proto jsem si ho kupoval asi před rokem . A k tomu i DDR A-DATA extreme edition 2×2 GB. Ty by se mohli ještě slušně prodat.
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 22:27

Urcite, hod je na Aukro a mozna dostanes za ne vic, nez co budou stat ty DDR3.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 22:33

No zrovna ted to na aukru studuju. Ono nové stojí snad více,než když jsem je tenkrát kupoval. Já ti mockrát děkuji zy tip. Ještě jsem se chtěl zeptat,jestli bys ještě neměl nějakou radu ,jak Pc doma rozchodit. Zkoušel jsem vypojovat disky ,paměti, resetovat bios ,vyndat baterii a naběhne vždy jen po resetu biosu. To skočím do biosu a nastavím zapnutí USb a potvrdím F10 a už zase nenajede,ale jinak hučí jako kdyby běžel. jen nepípne a monitor je vypnutý
vorryy
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků