deska AMD s podporou DDR2

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 12. 2010 23:37

o cenach pameti jsem tohle rikal pred pul rokem kdyz mi nekteri chytraci radili: na DDR2 to postavis levneji. nastesti jsem mel svoji hlavu a koupil DDR3.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod skype 30. 12. 2010 23:37

Co máš za desku?
Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 23:39

Ještě koukám na ty procesory a ta spotřeba 90w . to je při maximálním zatížení a nebo stále. Jestli stále,tak by mi klidně stačil méně výkonější procesor.ted mi sestava žere i s monitorem kolem 140-150 watů
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 30. 12. 2010 23:42

To je jen maximální spotřeba, kterou procesor MŮŽE(tedy nemusí) dosáhnout v zátěži.
Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 23:51

ok,už jsem se lekl. To asi jen tak nedosáhnu. Maximálně ,když budu převádět video. Jinak . chtěl jsem se zeptat. Když budu mít toto vše nové ,půjdou mi aktivovat Xp čka ,když je mám vázané na komponenty co mám ted. A taky ,mám zálohu disku v Acronisu. Půjde použít?
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 30. 12. 2010 23:53

XP - to je o štěstí jak se to s tím popere :) může to jít, ale nemusí...
Actronis - při výměně desky a cpu bych udělal reinstall.
Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 12. 2010 23:54

napr: athlon X2 250
v zatezi: 3000MHz a 1,425V
v klidu: 800MHz a 1,1V (tady uz nevim presne)

co tady mam program od gigabytu ktery snad udajne ukazuje spotrebu CPU (otazka jak moc se mu da verit) tak to pada z 65W v zatezi na 20W v klidu

(pokud misto pretaktovani naopak budes chtit jit dolu se spotrebou a tim padem i hlukem tak se mrkni na tema "karlosuv undervolt" - trochu reklama a obehrana pisnicka :) ale ja jsem z toho jeste ted hotovej jak jsem usetril na "éčkovým" athlonu a pokud to udela spokojenym jedinyho navstevnika tak to budu omylat do zblbnuti... )
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 30. 12. 2010 23:55

Zaloha pouzit nepujde. Budes mit jine PC. Jina deska, tzn. jina grafika, procesor, radice disku a mechanik, jiny zvuk, jiny PCIe kontroler, jina sitovka, jiny firewire, jiny USB kontroler, navic USB3 ... nepujde.

Aktivovat OEM XPcka ze stareho PC taktez nepujde. I pokud by slo, byly by nelegalni. Na 4GB RAM doporucim Win7.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 30. 12. 2010 23:55

1) xp na takovej stroj FUJ, nebrat. taky jsem byl dlouho na nich ale na novy uz fakt neeeee.
2) OEM se vaze na desku. ale pokud bys ji dokazal vyreklamovat nebo ziskat od servisu potvrzeni ze je vadna tak se to da reaktivovat (teda aspon myslim ze takhle nejak to bylo)
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vorryy 30. 12. 2010 23:57

Ajajaj,tak ještě kupovat novej systém . No nepotěšili jste mě :-(
To jsou další 4000 kč.
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 31. 12. 2010 00:02

Zkus vyreklamovat desku. Pokud by ji vyreklamovali, tak se dá XP znovu aktivovat po telefonu.
Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2010 00:02

Win7HP OEM CZ jsou cca za dvojku...

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod vorryy 31. 12. 2010 00:04

No ,ale to bych musel koupit komplet počítač,ne? A já mám bednu pěknou,disky 1T a 320 GB+ 250 GB
vorryy
Junior

Odeslat příspěvekod skype 31. 12. 2010 00:06

http://www.alfacomp.cz/php/index.php?ei ... chSubmit=1 pak se dají koupit tzv. GGK(Get Genuine Kit) verze. Ty se dají koupit kdykoliv a i samotné.
Odeslat příspěvekod KineCZek 31. 12. 2010 00:07

Jo, to musel, tj. pravda. Pokud bys mel doklad ze servisu, ze stara deska odesla a kupujes novou, s tim, ze procesor se vymenit MUSEL, protoze do stare desky nejde, mel bys narok na reaktivaci OEM licence.

Ale musel bys najit servis, kde by Ti to potvrzeni vystavili. Myslim, ze dohodnout by to slo.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka