Špatná deska? Procesor?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gargamell01 2. 1. 2011 12:40

Ahoj. Je nějaká možnost jak v domácích podmínkách zjistit, co odešlo na mém starším PC? Zapnu, větrák běží - v monitoru tma. Otázkou je, co je špatně? Jak zjistim, zda se mi odporoučela deska, RAMka nebo snad procesor? Jediné co vím, že monitor funguje :) Diky za případné doporučení.
Gargamell01
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 1. 2011 13:48

v podstate nemas moc sanci pokud nemas kde brat dily na vymenu.
- pokud mas i integrovanou grafiku tak zkusit vyndat dedikovanou
- zkusit odpojit vsechny disky a mechaniky
- pokud mas vice RAM tak vyzkouset nechat tam jen 1ks v ruznych slotech
to je asi tak vse.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2011 13:53

Muze to byt i mrtvym zdrojem. Ze bezi vetrak, neznamena nic. Jinak moznosti jsou uplne cokoliv. Pokud tomu ani trochu nerozumis, tezko se dopatras. Muze to byt i monitorem.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Tonda-B 2. 1. 2011 14:00

Já bych začal tím, že bych si od kamaráda půjčil na vyzkoušení jiný zdroj.
Tím rychle a levně zjistíš, jestli je to on.
Protože zdroj má několik napěťových větví a nemusí odejít všechny najednou, liší se projevy poruch zdroje velice.
A tak se nedá s určitostí říct, jestli je to on nebo ne bez vyzkoušení jiného.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gambolputty 2. 1. 2011 14:09

Vzhledem k tomu, že se zřejmě nedostaneš ani do BIOSu, můžeš s největší pravděpodobností vyloučit chybu disku. A pokud to není monitorem, zbývají procesor, paměti, deska, grafika, popř. zdroj. Zdroj si můžeš proměřit voltmetrem, pokud víš jak na to. Pokud máš víc paměťových modulů, zkus je různě prohazovat a kombinovat, jak píše karlos00x.

Před měsícem se mi stalo úplně to samé, a protože se jednalo stejně jako v tvém případě o starší kompl, rozhodl jsem se, že si udělám radost a koupil jsem si novou desku, procesor a paměti. Lowend za cca 3500 korun. A mám na pár let opět pokoj.
[url=http://topstockcars.com/2007-dodge-caliber/]2007 dodge caliber[/url] [url=http://topstockcars.com/2009-dodge-circuit-ev/]2009 dodge circuit ev[/url]
gambolputty
Junior

Odeslat příspěvekod Gargamell01 2. 1. 2011 14:26

Hm. Tak nevim... Taky jsem přemýšlel o něčem novějším. Je to comp, co mám u rodičů doma - slouží v podstatě jen na net, word, excel, prohlížení fotek. Takže žádné výkony nevyžaduji. 3500 sice není mnoho ale pokud by to měla vyřešit starší grafika za 500 tak je to zbytečné. Asi to svěřím tedy do rukou odborníka aby na to mrknul a řekl.
Gargamell01
Junior

Odeslat příspěvekod Tonda-B 2. 1. 2011 14:54

Odborníkovi také nestačí aby na PC mrknul.
I od bude muset věci postupně měnit a zkoušet, co přinese žádoucí změnu.
Ty nemáš možnost si zdroj na vyzkoušení vypůjčit a nebo ho neumíš vyměnit?
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 1. 2011 14:57

zalezi jak moc je to stary komp: totiz ani odbornik to nezjisti pokud nebude mit moznost menit jednotlive komponenty.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gargamell01 2. 1. 2011 15:27

No, nikdy jsem zdroj neměnil, tak nevim, snad bych to mohl zvládnout. Myslim, že bych mohl nějakej najít i doma ze starší sestavy. Na ten zdroj bych nemusel napojovat všechno nebo ano? Stačí mi desku a HDD, nebo ne? Pamět teoreticky bych mohl taky sehnat na zkoušku...Grafiku ale už nevim. Právě proto jsem si říkal, že zkusím někoho od fochu, kdo má plnej sklep starých komponent. PC o kterém se bavíme je asi 6 let staré. Myslím tam byl nějaký Celeron 2,4GHz.
Gargamell01
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 1. 2011 15:47

Stary zdroj urcite NEMAME na mysli. Tim muzes pocitaci i ublizit, pokud by nebyl dostatecne vykonny, nebo nebyl v poradku. Navic stary zdroj muze byt jeste AT standardu, takze by na novou desku ani nemusel jit pripojit.

Ono u 6roku stareho PC muze byt opravdu "v kopru" cokoliv, od desky, pres pameti, pres grafiku, pres disk (i vadny IDE muze zpusobit nenaPOSTovani PC), zdroj, monitor (jeste nejspise CRT) ...

Na 90% Ti v servisu reknou, ze je to neopravitelne, abys poridil novy pocitac. A mozna se ani nebudou snazit zavadu hledat, protoze pameti, nebo desku pro ten Celeron, uz nebude mit nikdo skladem. Velmi dlouho se ty veci nevyrabeji a ackoliv sehnat jdou, byl by jejich nakup dokonce DRAZSI, nez porizeni nove zakladni desky, dvoujadroveho (4x vykonnejsiho) procesoru a pameti DDR3.

Proto bych poradil nasledovne: Precti si v sekci PC sestavy clanek DOPORUCENE SESTAVY ZA 6.000,- Kc a jednu z variant si porid.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod karlos00x 2. 1. 2011 15:49

je to kruty ale kin ma pravdu: takovyhle strepy se obvykle u lidi z oboru uz nenajdou. hodnotu maji mensi nez nulovou (tim, ze zabiraji nejaky misto). pouzitelnost taky nulova.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gargamell01 2. 1. 2011 22:13

No, díky na názory, asi se na to opravdu vyprdnu a pořídim našim novou office mašinu :) Když jsem se ptal v práci na IT oddělení tak mi řekli to co vy - vyhod to a pořid nový.
Gargamell01
Junior