Základní deska pro pracovní stanici s Xeon E3-1275

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Petr_S 4. 7. 2011 10:21

Zdravím,

nemáte někdo přehled, jaké jsou k dispozici základní desky pro Xeony v pouzdru LGA1155, např. E3-1275? Měly by být s čipsetem C206, zatím jsem narazil na jedinou, Asus P8B-WS, ale u té mají české webshopy uvedeno, že se už (?) přestala vyrábět. Kromě toho mě u ní odrazuje řadič USB 3.0 od ASM.

Hotové počítače existují od mnoha výrobců:
Dell Precision T1600
HP Z210
Fujitsu Celsius W510
Lenovo ThinkStation E30

ale samotná základní deska?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 4. 7. 2011 12:36

Preji brzke dobre rano.

Koupit se Petre da treba na NewEgg.
Ty to chces patrne kvuli P3000PAVP (Asus se pravem chlubi), protoze 202/4 nevede DP/DVI/HDMI, ATT a 7ckovy ACM, ze? 202 ma jen 2x4, 204 a 206 jdou na 3x4. Proto Te nebudu ani otravovat s linky na Tyan/SuperMicro, protoze ty mas evidetne zajem prave o tyto vlastnosti. btw nediv se, bylo to urcene pouze pro servery a masove se to tezko rozsiri, protoze to nebude chtit ani 1%. Vim, ze jsem te nepotesil.

Nice day
GfC
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod Petr_S 4. 7. 2011 18:31

No taky. Co jsem četl na Tomshardware recenzi: http://www.tomshardware.com/reviews/xeo ... 933-3.html tak tam právě píšou
While there seem to be plenty of C202- and C204-based boards from vendors like Intel, Supermicro, and Tyan, there’s only one C206-based platform, and it comes from Asus.
a že je s podivem, že Intel žádný motherborad s C206 nevyrábí.

Na Neweggu jsem zatím nic nekupoval, nevím, jaké jsou zkušenosti s cenou dopravy, balením, reklamacemi atd. Pokud by ale nebyla jiná cesta, tak to jistě je možný zdroj.

Jen mi trochu vrtá hlavou, jak to, že je na světě jediný výrobce, snad že to není vůbec dobrý nápad, či co?
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 5. 7. 2011 03:07

Treba ja se tomu nedivim, naopak to docela chapu. Kdyz to tak vezmes, tak Asus si muze dovolit udelat omezenou serii MB, ktera bude zvysovat treba jen prestiz. Ruku na srdce, pro plnohodnotne workstation to neni (5xxx) a pozadavky entry-segmentu (tim myslim rozdil 206 vs 204) zase pokryje X58. U serveru vyber je. Dobry napad to je do sestav Dell, HP, ... tedy kde potrebujes servis, ale masove? To asi moc ne.

V nasich koncinach jsou jedni z nejvetsi, nejpouzivanejsich a hlavne trosku jinak funguji reklamace (tim myslim obecne a to vcetne povahy).

Nice day
GfC
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert