Intel MB nejde vypnout

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hagal 5. 3. 2012 16:07

Zdravím,
mám desku intel DP67BA na tom v raidu 1 windows7prof64bit což je víceméně jedno. To co řeším je, že se deska při příkazu vypnout ze systému nevypne ale restartuje.
Zkoušel jsem LiveUbuntu, nevypíná - restartuje. Zkoušel jsem nový zdroj, stejný. MiniXP taky nevypíná. Tudíž mě to vede ke konfiguraci BIOSu, mám poslední verzi BIOSu co jsem sehnal na stránkách intelu. Ať tam v záložce power nastavím co nastavím. Pořád to jen resetuje a nevypíná. Tlačítkama to není, zkoušel jsem to startovat i šroubovákem na desce, ale nic.
Neví někdo co bych mohl jseště zkusit?
Díkes

-- 5. 3. 2012 16:07 --

Tak problém odhalen, na vině je kontakt MB a case, vyndal jsem desku a hodil na podložku a už to vypíná. Teď jen vymyslet jak to do tý skříně přidělám.
Ucelený pohled, neboť všechno ostatní je ubohost. Dan Simmons
Hagal
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 6. 3. 2012 04:41

Dalsi, ktery neumi pouzit distacni sroubek/distancni plastoby baznecht.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod soban 6. 3. 2012 08:44

To není tak jisté, MB by měla být vodivě spojena se skříní přes určený bod.

Zda není zrada třeba v zemnění skříně - špatný nulák v zásuvce a pod.....

Samozřejmě šroubek se musí dotýkat na MB pouze plošky na to určené.......(Na jednom MB jsem musel dávat pod hlavičku nevodivou podložku protože byl blízko odporu a bez podložky by se dotýkal toho odporu.)

PS. Doufám že nikdo nemontuje MB bez distančních sloupků přímo na plech a že tam nechá ty sloupky pouze tam kde jsou díry pro šroubky v MB.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý