Nová základní deska?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod weca 25. 4. 2012 17:58

Zdravím všechny zdejší,

potřeboval bych radu. V současnosti mám tuhle základní desku:

http://www.asus.com/Motherboards/AMD_AM2/M2NE/#CPUS

Rád pořídil nový procesor (mám AMD X2 4000+), myslíte, že má cenu aktualizovat BIOS nebo koupit rovnou novou základní desku? Osobně jsem pro variantu b. Nicméně nyní vyvstává otázka, jakou základní desku...Grafickou kartu bych si nechal (nVidia 9500GT) a pořizovat bych tedy chtěl jen základní desku a procesor, nejlépe opět AMD. Rád bych si prostě výkonově polepšil, ale zase nepotřebuju žádný dělo. Proto bych byl rád, kdyby mi někdo doporučil základní desku a rovnou i odpovídající procesor :nenapadne Rád bych se vešel do 2,5 tisíce, pokud to ovšem není utopie. Díky předem!

-- 25. 4. 2012 18:04 --

A ještě - jak je to se základními deskami s integrovanými graf. kartami? Předpokládám, že lze do takovéto desky použít externí graf. kartu, je to tak?
Daddy´s home!

AC (HC) Sparta Praha & Chelsea FC FAN!
weca
Junior

Odeslat příspěvekod medwjett 25. 4. 2012 18:54

zdravíčko,no nedávno jsem řešil podobné dilema a nakonec jsem nechal desku stejnou,protože proč měnit něco co dobře funguje a sehnal jsem dobrý procesor,mohl jsem koupit lepší za ušetřené peníze které bych dal za desku,akorát já měl pentium dualcore 2.5GHz a sehnal jsem Intel Core 2 Quad processor Q9550 2,83GHz a raketový nárůst výkonu byl znát okamžitě i na staré desce,mám ji 3 roky.No a pořád to frčí jak vítr bez problému.Takže si myslím že je lepší koupit za 2500 pořádné srdce počítače protože dobrý procesor je ZÁKLAD.
medwjett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Tonda-B 25. 4. 2012 19:16

Pro novou desku není žádný zvláštní důvod - musel bys koupit současně i jiné paměti no a to pak už to klidně můžeš postavit na sc.1155 - pokud na to máš.
Tak spíš využij toho, že novou desku kupovat nemusíš.
S BIOSem 3001 by ti mohl slušně fungovat tenhle procesor:
http://www.czc.cz/amd-athlon-ii-x3-450/ ... Socket+AM3
Pokud na něj máš, nic jiného potřebovat nebudeš.
Tvoje deska má PCI-E x16 slot a tak můžeš použít samostatnou GK s uvedeným rozhraním.
Jaká by to měla být záleží na rozlišení tvého monitoru a výkonu a kvalitě zdroje.
Tonda-B
Mírně pokročilý