Asus P6X58D-E - "New CPU installed" problem

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod soban 30. 6. 2012 14:20

PC jsem neměřil protože to vypínám - není problém to změřit.

Jinak co je na tom odkazu k pobavení když je to pravda? Že jsou kondenzátory šmejdy je normální - když přeměříš dnešní tak zjistíš kolik jich nevyhovuje - proč myslíš že se nafukují ve zdrojích, na MB a pod....?

Například USB kabel co jsem měl v ruce je taký pěkný šmejd a když má projít drátem 0,1 proud 0,5A na 5m ?

Prostě dělej jak chceš.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 6. 2012 14:50

Dík za radu.Začinal jsem na počitačich za komunistů,pobavil jsem se protože člověk co nepouživa UPS a mluvi přitom o ochraně a vypinani ze zasuvky,plantá dohromady video ve stand by a uspanej počítač,do toho zamota kondiky aniž by tušil jaky HW ma někdo jiny ,nafukuji se mu kondiky aniž by tušil že je to věc ktera je kapku passe a dnes se s ni fakt setkaš jenom u připadů kteři desky vybiraji podle parametrů kolik hodi v hernim testu na nějakym webu,ani to ne spiš podle ceny.Zjisti si přičinu nafukovaní - proč se tak dělo.potom se podivej na nove vyrobni postupy a potom ještě chvilku mně povidej o tom že se nafukuji kondenzatory v současny době vic na deskach než v roce 95 třeba.Doporučuju navic oddělit nafukovani kondenzatorů od jevu kterej na šmejdech někdy vidiš,přičinou je šetřim šetřiš šetřime,tak jsme dali na vršek misto materialu nula nula nic...
Pomůže ti že nikdy se mně nestalo že by deska odešla kvuli tomuto a nikdy se to nestalo ani nikomu komu jsem počitač skladal ještě než mně to přestalo bavit?A občas když se do toho dam tak zase nic?
Kód: Vybrat vše
Například USB kabel co jsem měl v ruce je taký pěkný šmejd a když má projít drátem 0,1 proud 0,5A na 5m ?

šmejdů v ruce lze mit od jakehokoliv typu vyrobků neůrekom,vyrazim do kauflandu a nebude mně stačit vozík - bohužel to nema absolutně nic společneho s tim že zakladni ochrana neni vypinaní počitače - kdo si to mysli nemam se s nim o čem bavit.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PC-Man 30. 6. 2012 15:33

Abox píše:".....Bateriu som mal vonku a premeral, je na nej 3V, takze by mala byt v poho....." baterka v pohode muze byt, ale zrejme nejde ta stava z ni do desky (studak, nejaky prdly kondik...)..?
Kdyz se ti vynuluje nastaveni BIOSu po vytazeni od elektriny, tak je to evidentni. Jinak se taky prikladam k nazoru, ze je capina vytahovat veci z elektriky. Doma nechavam zaple vsechno, a pri poslednim vyuctovani elektriky jsem mel 2 a pul mesice vlastne zdarma (aby mi nemuseli vracet zpatky).
Ved prave, ze mne sa nic nevymaze, vsetky nastavenia zostanu a aj hodiny bezia presne... ide iba o tu hlasku s CPU
PC-Man
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 6. 2012 15:46

Skladal sisi ho sam?Jestli ano tak - https://vip.asus.com/forum/view.aspx?bo ... uage=en-us a posledni přispěvek
Jinak maš k tomuto problemu vyživne thready celkem,i se divim že ses nemrkl.Tim myslim žes mohl pro jistotu udělat rozborku a zborku.Přece jenom pokud už člověk nevi kudy kam je to pro klid duše lepší - X připadů kdy potom zjisti že něco nedoleha jak ma že něco neni dosazene jak ma byt dosazene atd
Jo a mrkni v manualu na Do not set when you install new cpu and have not booted to first time
Prostě bych prošel komplet v manualu DO NOT SET,jistota že člověk něco nepřehledl není.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Předchozí stránka