Problém po flashování biosu

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Milanr1 31. 8. 2012 13:35

Jestliže starý BIOS nerozpozná korektně typ CPU, nemůže s ním správně pracovat ani žádný OS.
Co s tím?
Svěř upgrade BIOSu odborníkovi.
frantalop píše:
kernel_panic [passed] píše:bcdedit /set {current} detecthal yes

O co jde ? Zkoušel jsem to spustit a nic se neděje.

Použil jsi admin konzoli cmd?
Před svými neumělými pokusy BCD nejdříve zálohuj, např.:
bcdedit /export C:\backupbcd
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantalop 31. 8. 2012 13:58

Rozpozná ho, ale se starým biosem ho deska nepodporuje. Až prý s novým biosem. Takže procesor jede jen na jedno jádro... Ano spouštěl jsem přes admin konzoli.

-- 31. 8. 2012 15:21 --

EDIT:// Tak jsem právě zjistil, že deska nepodporuje tento cpu ani s nejnovější verzí biosu.. http://www.cpu-upgrade.com/mb-MSI/K9NGM2_(MS-7252).html

A verzi biosu mám již nejnovější. Takže asi nejlepší bude rozprodat desku, procesor, paměti... A koupit za 1600 nový athlon x4. Moc velká investice to nebude a výkon bude o něco lepší. Nebo máte lepší nápad co s tím ? Shánět jinou am2 desku je asi již blbost...
frantalop
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 31. 8. 2012 14:33

jsi příliš zbrklej...

oficiální stránky uvádí procesor jako podporovanej...

a dle mýho ti ten procesor i korektně funguje, jen ve windows potřebuješ iniciovat jeho rozpoznání...

už sis úspěšně udělal ten detect hal?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soban 31. 8. 2012 14:44

Proč nevyskoušíš ten linux?

Pokud ani tam nebudou oboje jádra přístupná tak ti žádný SW nepomůže, a pokud není novější bios.

Pokud linux pozná oboje jádra tak je zrada v tvém OS.

Máš tam nahrán stoprocentně nejnovější BIOS? Při startu to vypisuje verzi.

Zda se tam novější skutečně flashnul.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod frantalop 31. 8. 2012 16:25

stáhl jsem si na to program msi live update a verzi biosu to ukazuje jako 1.5 (nejnovější)... linux bych vyzkoušet mohl, díky za tip.

jinak tady někdo popisuje ten samý problém http://forum-en.msi.com/index.php?topic=118576.0

Obrázek

Tady je přesný typ procesoru.

EDIT// V tom tématu nahoře se píše, že problém způsobuje bios verze 1.5 (který mám). A doporučují flashnout starší 1.4 který prý funguje bez problémů. Co si o tom myslíte ?
frantalop
Junior

Odeslat příspěvekod bandolier.wz 31. 8. 2012 17:35

hlavne flashuj z DOSu ne z win
:hmm: CW DAC 1 NG basic + BVaudio A300SE + VMA-II S :hmm:
bandolier.wz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantalop 31. 8. 2012 19:08

Samozřejmě. Tak jsem to udělal i při předchozím updatu. Slyšel jsem, že přes live update je to celkem loterie.

Ještě bych dodal že ve správci zařízení mám stále neznámé zařízení, asi to také souvisí s tím procesorem. A jde mi v počítači pořád špatně flash. I po čisté instalaci počítače.
frantalop
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 1. 9. 2012 23:01

A tys ten bios updatoval jeste pred tim, nez jsi tam dal ten novy cpu vid?
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod frantalop 2. 9. 2012 09:31

mmmjack píše:A tys ten bios updatoval jeste pred tim, nez jsi tam dal ten novy cpu vid?

Nene, tenhle cpu uz mam dost dlouho. Ale stale se mi nezdal jeho nizky vykon. Tak jsem cca po dvou letech zjistil, ze jede jen jedno jadro.
frantalop
Junior

Odeslat příspěvekod frantalop 9. 9. 2012 11:28

Tak už jsem problém vyřešil - způsoboval ho nejnovější bios základní desky. Děkuji všem za rady. Můžete to tu zamknout.
frantalop
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků