Sabertooth 990FX R2.0 - Nefunkční USB porty

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Plavii 8. 5. 2013 17:19

Zdravím místní odbornictvo,

mám takový menší, no..spíše větší problém. Dneska jsem si aktualizoval ovladače ke grafické kartě, updatoval jsem z Catalystů 13.1 na 13.4, bohužel tato poslední verze mi začla haprovat - z režimu spánku se mi odmítl zapnout monitor. Proto jsem se rozhodl, že provedu downgrade na 13.1, jenže normální přeinstalování na starší drivery nefungovalo, pořád se mi ukazovala hláška, že mám aktuální ovladače. Pak jsem na to objevil speciální utilitu AMD Catalyst Un-install utility a to byla pravděpodobně chyba. Po vykonání odinstalace "catalystů" a restartu PC mi přestali fungovat veškeré USB porty na PC, tzn.teď se mi počítač zapne do přihlaš.obrazovky ale protože mi nefunguje žádné USB, čili nesvítí mi klávesnice ani myš, nemohu zadat heslo a přihlásit se do Windowsů. Zkoušel jsem se do počítače dostat skrze Safe mode, ale neúspěšně, USBéčka (res.klávesnice, myš) fungují pouze a jen pokud jsem v BIOSu. Domnívám se, že ta utilita mi spolu s drivery ke grafice odinstalovala také drivery od čipsetu, neboť drivery od čipsetu jsou také součástí Catalystů. A co teď? :(

Předem se omlouvám, pokud jsem toto téma zařadil do nevhodného fóra Základních desek, ale myslím, že má tento problém nejblíže právě k MB.

Předem díky za pomoc.
Plavii
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 8. 5. 2013 18:44

Standardní postup pro OS WNT řady 6:
1) Boot ze záchranného CD/DVD/USB - Obnovit (bezvadný stav OS ze zálohy).
2) Neinstalovat bezhlavě neprověřené verze ovladačů.
3) Kdes tohle pobral?
Plavii píše:AMD Catalyst Un-install utility

Nějaký exploit? :-)
K odinstalaci ovladačů ATI slouží AMD Catalyst Install Manager.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Plavii 8. 5. 2013 19:02

Problém vyřešen. Napadlo mě vyzkoušet PS/2 klávesnici...ta po zapojení kupodivu fungovala a pak už jenom stačilo se na klávesnici proklikat na stránky amd k ovladačům od chipsetu, stáhnout a nainstalovat :)

Exploit? Ano, exploit to je, o to smutnější je, že je přímo od AMD :hm

http://sites.amd.com/us/game/downloads/ ... ility.aspx

Díky, propříště nebudu bezhlavě používat nějaký srač*oidní utility a nejdřív vyzkouším konvenční postup přes Catalyst Install Manager. Ještě jednou díky
Plavii
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 10. 5. 2013 08:33

Tak na tom, ze funguje PS2 neni vubec nic divneho, poradil bych ti jako prvni pouziti prave takoveto klavesnice. Muzes byt jeste rad, ze takovy port na desce mas :) kazdopadne pokud nemas zminene zachranne/repair dvd, tak si jej vytvor, obcas se to hodi. Kazdopadne ja catalysty nemam, jsem tak nejak zvykly, ze prinaseji jen problemy, ovsem u tebe jsou predpokladam nutnost kvuli chipsetu. Ja u GK vzdy nahodim jen cisty ovladac skrze Spravce zarizeni.
mmmjack
Mírně pokročilý