nejde mi zvuk z integrované zvukovky na desce

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod holubmartin55 10. 8. 2013 14:43

Prosímk poradte nejde mi zvuk mam zk desku ASRock GE Pro-HT z integrovanou zvukovkou C-Media AC97 Audio Device a nainstalovaný win 7 32 bit zkoušel jsem nainstalovat nové ovladače a nicmoc se v tom neviznam nejde zvuk ani v repracku v pc, a kdyz pustim njaky zvuk nebo hudbu tak na hlavnim panelu kdyz kliknu na reproduktor tak tam nic neskace, prosim poradte
holubmartin55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 10. 8. 2013 14:54

Z reproduktorku v bedně se obvykle zvuk nepřehrává (kromě pípání BIOSu), to je nadstandardní funkce, kterou bych na desce ASRock nehledal.

Varianta 1: máš strčený kablík od externích reproduktorů do špatného konektoru.

Varianta 2: karta je zakázaná v biosu. Pak by nebyla ve správci zařízení vidět.

Varianta 3: karta je špatně nainstalovaná. Ve správci zařízení jsou u ní žluté otazníky / vykřičníky.

Varianta 4: zkus v Ovládací panely / Hardware a zvuk / spravovat zvuková zařízení nastavit, aby se zvuky přehrávaly na té kartě na desce. Možná máš grafickou kartu, která má taky integrovanou zvukovou kartu a je nastaveno přehrávání na ni.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod holubmartin55 11. 8. 2013 09:20

Děkuji za odpověď, ale,:
1. Reproduktory mám,: A. Funkční ptz. když je připojím třeba k tabletu ta normálně hrají.
B. Mám kabel připojený do zelené zdířky konektor jack 3,5 na zk desce.
2. Ve správci zařízení je karta vidět.
3. Je nainstalovaná i s ovladači ptz. u ní není žlutý vykřičník.
4.Ovládací panely / Hardware a zvuk / spravovat zvuková zařízení nastavit/ a zde se mi objevuje jen C-Media AC97 audio Device jako výchozí zařízení i když dám zobrazit vypnutá zařízeni je tam jen toto a nic jiného.
Takže opravdu nevím co s tím
holubmartin55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2013 09:49

Ted nam jeste prozrad, od kdy to prestalo hrat. Od bourky, od pokusu o preinstalovani systemu ... ???
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod holubmartin55 11. 8. 2013 09:57

Jo pardon, Nejde to co jsem instaloval wid 7 byla tam vista
holubmartin55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2013 10:17

Takze nejspis precijenom konflikt driveru? Jake ovladace tam mas? Neco, co mel system v sobe, nebo neco z webu vyrobce desky?

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 8. 2013 10:46

Pro tuto desku (Pentium 4) výrobce desky podporuje 98 / ME / 2000 / XP, tedy odtud ovladače asi nemá.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2013 10:49

Tak nejak jsem to tusil. Neni zadny div, ze pri migraci z nepodporovaneho OS na jeste nepodporovanejsi prestane neco fungovat.

KineCZek

Odeslat příspěvekod holubmartin55 11. 8. 2013 11:33

Mám tam ovladače s z webu c-media, ale nejspíš bude lepší instalovat xp. Ale to mě asi nepustí ptz mi to napíše že mám nainstalovaný novější verzi os, ale mám starší hdd tak ho tam dám a nainstaluji xp. Nebo existuje jiné řešení?.....
holubmartin55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vladimir 11. 8. 2013 13:07

Novější OS na disku ničemu nevadí. Když nabootuješ z instalačního CD, spustíš NOVOU (nikoliv opravnou) instalaci xp, umožní ti to odstranit starý oddíl / oddíly (tedy smažeš vše, co je na disku) a vytvořit jeden nebo více oddílů nových.
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod holubmartin55 11. 8. 2013 13:17

ok díky za rady,....
:idea:
holubmartin55
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2013 13:56

On u vyrobcu jako je ASRock, kteri delaji ruzne veci nestandardnimi zpusoby (staci vzpomenout desky s ruznymi sockety, se sloty pro ruzne pameti, s PCIe a AGP zaroven, atd) je nekdy problem prave v te nestandardnosti. Proto potom ani ovladace od vyrobce daneho chip(set)u nemuseji bez uprav na danych deskach fungovat.

Uz jsem to v minulosti zazil, jen tedy se zvukovkou jeste nikdy.

KineCZek

Odeslat příspěvekod jackm 12. 8. 2013 00:36

Zkus tyto ovladače: http://www.realtek.com.tw/downloads/dow ... Down=false
Vista/Win7 (32/64 bits) Driver only (ZIP file)
Klikni např. na US1 a začne stahování.

Mně tato integrovaná zvuková karta fungovala pod Windows 7 a měl jsem také základní desku ASRock.
Intel Core 2 Duo E8400 @ 3GHz | 4GB RAM DDR II |ATi Radeon HD4670 512 MB GDDR3 | MSI G31MV2 |400W| 250GB SATA II | Win 7 Pro 32 bit
jackm
Junior