Nejde integrovaná grafika

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 6. 2014 19:23

Zdravím,

koupil jsem komponenty pro PC, poskládal to do bedny a chtěl jsem nainstalovat Win. Jenže ouha, nefunguje mi integrovaná grafika, nedává žádný signál. Zkoušel jsem všechny výstupy, ani VGA, ani HDMI nefunguje.

Deska: Asrock H81M
CPU: Intel Celeron G1840


Po zapnutí PC se rozběhnou větráky, po cca 20 sekundách se restartuje a pak v pohodě běží dál, třeba i pět minut. Zkoušel jsem odmontovat chladič na CPU, dát novou pastu a znovu zasadit, ale ani to nepomohlo. Nějaké návrhy na opravu?

Díky všem.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2014 20:12

Prvně se montuje na stole ;) Může to být spousta věcí. Jaký máš zdroj ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 6. 2014 21:26

Díky za radu, ale stůl byl plný a narvat to rovnou od bendy nebyl v tu chvíli zase tak špatný nápad :D

Zdroj mám Seasonic (Energy knight) SS-350ET 350W BRONZE 80PL, ale ten vadný nejspíš nebude, mám doma dva a při zapojení obou to dělá pořád to samé... Zkusím to zítra celé rozmontovat a dát to tam znovu, člověk nikdy neví, zda to pomůže. Případně je možné, že mám vadný kus (CPU nebo MB), ale doma to neotestuju, mám jen PC s i5 3570k a nevím, zda by se to dalo "prohodit" a odzkoušet. Zase tak moc se v tom nevyznám, abych si troufnul takto prohazovat komnonenty mezi jednotlivými PC, nechci, abych měl pak mrtvé oboje.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2014 21:29

Jaký máš BIOS ? Bo G1820 je podporovaný až od verze 1.6 ;) a 3570 není vůbec podporován.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 6. 2014 21:39

Úspěšně ničíš všechny mé znalosti, jak se dá zjistit verze BIOSu, když nevidím na monitoru ani pixel? Koukal jsem na krabici jak jelito, nikde jsem nic nevyčetl, manuál prohrabal tam i zpátky, také bez toužené informace.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2014 21:41

Na desce by mělo být někde jaká tam je verze z továrny nebo na jejich stránkách. Ruku na srdce AS Rock desku jsem ještě v ruce neměl ( úspěšně se jim vyhýbám)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 6. 2014 21:48

ASRock je proste ASRock. Ono kupovat levnou desku od ne prilis dobreho vyrobce, navic s tim, ze default BIOS v ni nahrany nepodporuje Tvuj procesor ... priznejme si, ze to nebyl uplne nejlepsi napad.

Desku vrat, nebo si nekde sezen podporovany CPU, proved update BIOSu a pak se vrat ke svemu CPU.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 6. 2014 21:49

Naprav své typické začátečnické chyby a začni od začátku:
1) výběrem kompatibilního hw:
viewtopic.php?t=1131316&all=1
2) postupnou montáží hw a testováním:
Python.p píše:Prvně se montuje na stole

Do bedny se cpe hw teprve až po zahoření sestavy a nakonfigurování primárního OS.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 6. 2014 21:50

Jediné co jsem našel že je to rev. 1.04, ale o BIOSu ani ťuk. Bohužel to je také první ASRock co mám v ruce a možná právě proto i poslední.

Pokud se nemýlím, tak bez CPU se flashnout BIOS nedá ,takto v domácích podmínkách, že? No nic, zkusím napsat výrobci, případně prodejci, co s tím mám dělat. Díky za rady, zase jsem o něco chytřejší :)

-- 19. 6. 2014 21:54 --

Po minulých zkušenostech (viewtopic.php?p=9085197#p9085197) jsem si zase nechával poradit zde na fóru pár dní zpátky viewtopic.php?f=932&t=1215169

Na stránkách prodejce se psalo, že podporuje všechny procesory nové generace a předpokládám tedy, že pokud je vydaný update BIOSu někdy v roce 2013, tak roku 2014 nebude prodávat se starým.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 6. 2014 21:54

Pokud jsi to koupil po netu, neroztrhal/nezahodil krabicku a neni to dele, nez 14 dnu ...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 6. 2014 21:59

Ano, kupoval jsem to po netu, krabička je stále u mě, takovéto věci vyhazuji až po roce. Už píši prodejci, díky za pomoc, pro příště jsem poučen, bohužel, v dnešní době se nedá být odborník ve všem, tak předpokládám, že když napíše že podporuje celerony s paticí 1150, tak to prostě bude fungovat a nemusím se složitě pídit, zda to vůbec půjde.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 6. 2014 22:01

Stačí mrknout na jejich stránky - CPU support list a jsi doma
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !

Delidy a další věci okolo PC najdete na webu v profilu.
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 6. 2014 22:03

Jen doplni Pythona - CPU support list, MEMORY QVL ... a nebo se poradit s nekym, kdo se v hardwaru vyzna lepe. Aneb neni dulezite znat vsechno. Dulezite je vedet, koho se mohu zeptat, pokud si necim nejsem jisty.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 19. 6. 2014 22:05

Jak jsem psal, takovéto věci mě vůbec řešit nenapadlo, předpokládal jsem, že člověk co mi to radí se vyzná a když prodejce napíše, že to podporuje dané procesory, že tomu opravdu tak bude.

-- 19. 6. 2014 22:06 --

KineCZek: Právě proto jsem psal nejdříve sem na fórum, ať mi někdo poradí s výběrem :) Viz linky výše.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 6. 2014 22:08

Naivismus. :-) Prodejce = obchodník, ne odborník.
Musí se vyznat v marketingu, ekonomice prodeje atd.
Včera prodával brambory a zítra bude prodávat třeba prezervativy. ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků