Utrzeny kondenzator, deska ale bezi.

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod spejbl007 6. 5. 2016 04:13

Jsem konsternován, jak někteří uživatelé zdejší fóra si tvrdošíjně stojí za svými nesmysly. Oni by snad i tvrdili, že tráva je modrá ačkoli je jasně zelená. A škubat z prokovených děr torza součástek, to už je opravdu hardcore. Následně to vylepšit vrtačkou a tím defacto odizolovat vnitřní vrstvy DPS od těch povrchových. To nevymyslíš. A trafopáječkou letovat někde, kde neví jakou součástku elektromagnetickým pulzem oddělá, je už jen taková třešnička na dortu. Někteří lidé fakt nemají žádnou sebereflexi a fušují do oborů, kdy mají maximálně tak tušení, že nějaký takový obor existujete.
spejbl007
Junior

Odeslat příspěvekod vilik 6. 5. 2016 05:31

Některým vrtákům by měli doživotně zakázat internet, aby nešířili po okolí bludy. Ten vrtací mamlas je první kandidát. 8-D
vilik
Junior

Odeslat příspěvekod Mike.M 6. 5. 2016 07:06

Ja to delam tak, ze kdyz je misto, necham tam nozicky v tech dirkach a nic s nima nedelam, cim delsi tim lepsi a na ty nozicky naletuju novy kondenzator. Pokud je ten otvor prokoveny, tak se muze neco poskodit, navic musi s pajeckou co nejblize otvoru a nejednou jsem opravoval, ze to dotycnemu poslodilo ochranny lak a spojilo se to s jinou cestou s jinou medi a byl skrat. takze nozicku muzes skratit a zkus naletovat na ne. Pokud to udelas dobre, nic ti neupadne, ledaze bys to mel blizko stabilizatoru a ten to nazhavil, coz ty nemas.
Zivot je kurevsky tezky.
Mike.M
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod harrym 17. 5. 2016 22:43

Už jsem to praktikoval na 3 základních deskách, dokonce i na jedné grafické kartě - jak říkám. Nebylo co ztratit. Nefungovaly - a teď fungují. Tož tak.
Jestli chce někdo důkaz, tak mu klidně můžu vyfotit např. PCB té grafiky, tu mám ještě doma (už se upgradovala na výkonnější). Možná se někomu ježí chlupy na přirození, každopádně mi na opravu stačily skutečně obyč. plochý kleště, minivrtačka, a pistolová páječka.

-- 17. 5. 2016 23:04 --

Tady je to PCB. Vyměněné kondenzátory jsou v modrých kroužcích (ESR testerem od Zajíce jsem identifikoval jen 3 "podezřelé" elektrolyty). Neříkám, že to je umělecké dílo, ale grafická karta je plně funkční, před "zákrokem" nefungovala.

http://files.uloziste.com/c39c64cfa4b31 ... %20001.jpg
Pentium G4560 3.50GHz/950mV (undervolting -100mV); Gigabyte B250M-DSH3; Adata Premier 4x4GB DDR4-2400/CL15 (overclocking, 1.2V); Zotac GTX 1050 Ti Mini; Crucial MX300 275GB; WD10EZRX 1GB; DVDRW Samsung SH-S223C; SS-350ET activePFC. Idle=29W, burn=105W
harrym
Junior

Odeslat příspěvekod miky_lbc 14. 6. 2016 20:29

I kdyby jsi tak opravil 150x věcí, tak to nic nemění na tom, že to je postup zcela špatný a nesmyslný...
... tak proč za tím nesmyslem stát a prát se za něj, když můžeš situaci využít k tomu, aby ses něco naučil ;-).
miky_lbc
Junior

Předchozí stránka