Nejde USB

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod polda 1. 8. 2016 23:46

Na desce Z77MA-G45 me zlobilo fungování některých USB ,sluchátka nakonec šla jen na předním USB3.0, ve finále jsem ještě prohlédl nastavení usb v bios, tam jsem to samozřejmě celé přepnul blbě. Po restartu mám vypnuta všechna USB a nyní se nemůžu klávesnicí na bios vůbec dostat.
Pomůže klávesnice s PS2?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 2. 8. 2016 03:42

https://www.msi.com/Motherboard/support ... own-manual

Strana 1-8 Anglického manuálu = Clear BIOS (Reset BIOSu)
Viz:
BIOS_Reset.JPG

Předpokládám, že po resetu se USB zapne. Deska není zas tak stará, aby bylo nutné používat jen PS/2.

Jinak pro USB zkontrolujte:
USB Configuration /Enter
USB Controller - Enabled
USB Support - Enabled = Podpora USB myši a klávesnice.

Teoreticky by měl být deska schopná najet a najít si např. SATA disky, mechaniku atd.

Ostatní problémy bude asi zapotřebí řešit na straně OS tedy za předpokladu, že jste neodvalil USB řadič. I to se občas stane. Zejména k faktu když jsou výrobci tak "chytří", že tam neintegrují ochranu proti zkratu a přetížení. Je to bohužel docela běžná praxe.

V případě, že budou nějaké další problém tak budete asi muset přizvat nějakého zkušenějšího člověka. Ono takto radit Online je docela problém. Jo a jen tak naokraj. Ne každá redukce PS2 to USB funguje (záleží na klávesnici nebo myši). To jen pro případ, že o tom uvažujete.

Přeji hezký den.
xmarek
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 8. 2016 10:12

Díky

Jeden z configuration usb zůstal disabled nebo auto. By řadiče mohly být netknute.

Myšlenka jen vyndat baterii?
polda
Junior

Odeslat příspěvekod xmarek 2. 8. 2016 15:09

Stačí Jumper, prostě něco takového co se zobrazí když kliknete na ten název. ;-) Možná jej najdete i na té desce. Tak si jej chvíli "vypůjčte", reset-něte to a pak to tam vraťte. Baterii není zapotřebí vyndávat. Nemluvě o tom, že je tam zbytkové napětí, který ty údaje může udržet. A to nehovořím o tom, že to výrobce mohl "udělat" tak, že to tam zůstane i po vyndání baterie. I to se stává.
Nicméně pokud baterii baterii vyndáte tak se někde tuším da vygooglit jak dlouho musí zůstat venku. Baterie se dá vycvaknout lehce. Na kraji je taková jako by páčka a když na ni zatlačíte tak ona sama vypadne.
xmarek
Junior

Odeslat příspěvekod polda 2. 8. 2016 15:38

To tam nemám,název je správný JBAT1 ale koukají z desky jen 2 drátky. Mi napadlo, že je mam spojit.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 2. 8. 2016 16:43

Pokud nemáš po ruce volný jumper, zkratuj vývody šroubovákem.

Při této akci doporučuji mít zdroj zcela odpojený od sítě.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod polda 2. 8. 2016 18:53

Kvůli rozebrání celého PC , (GK a kabeláže) abych se k vývodům dostal a hledal jumper, jsem dokonce objevil původní závadu zlobivých USB, :idea: celkově jsem z toho měl nerva, BIOS se podařilo sice spustit s redukcí a obyčejnou klávesnicí. Ale díky, :tleskani i dříve nefunkční USB jedou !!
polda
Junior