Po vyčištění nefunguje PC

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrChalupa 8. 10. 2016 16:43

Dobrý den, dnes jsem čistil jedno PC mám na to ten speciální sprej ale tím mi to nešlo tak jsem vzal jemně navlhčení hadřík(fakt málo) a utřel jsem tím plechové části uvnitř pc(pouze ty). Ted jsem skoušel počítač nahodit ale nefunguje. Respektive na zakladní desce svítí červená dioda, jeden větrák beží naplno a 4 na hodně málo otáček(ty u procesorů) a přišlo mi že chladič procesorů *****í trochu jakoby spáleninou když ho zapnu(ale to je asi kvůli tem větrákům ne?). Mohl jsem to nějak tím čištěním pokazit? Předtím počítač fungoval normálně.
Všem děkuji za rady.
PetrChalupa
Junior

Odeslat příspěvekod kromec 8. 10. 2016 17:44

Odpojit od elektriky, rozebrat PC( vše vymontovat), nechat pořádně vyschnout aspoň do druheho dne. Pak složit a uvidí se.

A do elektroniky se nikdy na čištění nepoužívá voda!!! Když už něco čistit tak použít např. isopropylalkohol, čistý líh apod....
CPU Zilog Z80 A/3,5 MHz, RAM 48 KB, ROM 16KB, grafika 256x192 bodů v 15-ti barvách,magnetofon ;) :)
kromec
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrChalupa 8. 10. 2016 17:52

Jo ale ten hadřík byl fakt jen vlhkej, úplně jsem ho vždímal už nešla ani kapka. A čistíl jsem jen pleché části ZD ani jiných komponent jsem se ani nedotkl. Mohl jsem to pokazit i jen tímhle?
PetrChalupa
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 8. 10. 2016 17:54

No, jestli sis s tím utřel základní desku a ani to nenechal vyschnout ..
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jackbrno 8. 10. 2016 17:59

Ne, čištěním plechů jsi to pokazit nemohl. Takže je jistota, že se buď trocha vody dostala na některý z komponentů a nebo jak jsi tam šátral, povedlo se ti s něčím mechanicky pohnout. To je s prominutím opravdu hodně pitomý nápad strkat do počítače něco vlhkého. Počítač uvnitř čistím jen s pomocí vysavače a nesnažím se mimo chladiče zbavit 100% prachu, protože to ani nejde a trocha prachu mimo ventilátory a chladiče vůbec ničemu nevadí. Můžeš udělat jediný pokus, počítač kompletně rozebrat a znovu složit. Tím vyloučíš, žes tam jen s něčím mechanicky lehce pohnul.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod PetrChalupa 8. 10. 2016 18:09

to milsimr: Ne, základní desky jsem se ani nedotkl. A po tom čištění jsem počkal ještě cca 20min.

to jackbrno: A kdyby se tam ta voda dostala tak se mohlo stát co? Rozebrat a složit jsem zkoušel a nic.

Ještě při vypojování jednoho větráku jsem trochu ohnul jeho 4pin napájení ale né moc, když jsem ho pak zase zapojil tak se roztočí pak se skoro zastaví a potom se zase roztočí a takhle se to opakuje. U toho větráku je i mikrofon ale tam jsem nic neohnul tak nevim, mel by normalen fungovat a žádné zvuky(pípání) nevydáva.
PetrChalupa
Junior

Odeslat příspěvekod polda 8. 10. 2016 18:20

Ta červená dioda něco značí, se podívej na google na svoji desku,co je to za závadu.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 8. 10. 2016 19:33

Udělej foto vnitřku. Nejspíše si blbě zapojit zpět (respektive nezapojil) nějaký kabel.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafrin 8. 10. 2016 21:59

A kdyz uz tam byla zminka chladice procaku.. sundaval jsi ho? A pri bootu, ozval se nejaky zvuk?
Zafrin
Junior

Odeslat příspěvekod PetrChalupa 8. 10. 2016 22:42

ne nesundaval ani jsem s ním jinak nemanipuloval.

-- 8. 10. 2016 23:43 --

Všechny kabely jsem překontroloval a pořád stejný.
PetrChalupa
Junior

Odeslat příspěvekod jackbrno 8. 10. 2016 22:44

PetrChalupa:
Hele, nikdo z nás u toho nebyl, takže prostě nemůžeme tušit, cos tam po*ral. Sorry, ale nemá smysl, abys to tady dál řešil, na to se musí podívat osobně někdo zkušený. Na dálku ti to nikdo neopraví a ty zjevně nejsi schopen příčinu najít. Je to tady jen ztráta času.
jackbrno
Junior

Odeslat příspěvekod PetrChalupa 8. 10. 2016 22:47

Tak jsem koukal na google a všude píšou že jim naopak jeli větráky na vyšší otáčky, mě jedou naopak na málo, a navíc jim šel počítač normálně zapnout...

-- 8. 10. 2016 23:48 --

Asi máš pravdu, v pondělí to dám do servisu, jen doufám že s tím budou někde schopný něco udělat přece jenom je to 10let starý a je to Mac.
PetrChalupa
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků