Asus AM4 desky support a infa, zkušenosti, dotazy

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 11. 2020 12:00

Tak jsem nahodil BIOS 1212.

Vše chodí jako předtím (aby ne, když optimalizace v této AGESe se mají týkat pouze řady 5xxx). PC bootuje normálně. Paměti jedou na 3600/16-18-18-36-1T (IF 1800).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 13. 11. 2020 12:40

Já jsem pro změnu nahodil zpátky 1204, a stále stejný issue.

Navíc nemůžu za boha rozjet LAN - že by DOA? Nechce se mi to reklamovat :/
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 13. 11. 2020 14:38

Se síťovkou těžko říci. První revize I225 měly HW problém, který způsoboval degradaci výkonu v 2.5Gbps režimu (více info zde; zda máš na desce osazen problémový kus zjistíš podle SPEC kódu, který přečteš z čipu), ale obecně je používat šlo.

Zkus live Linux (ale nějaké aktuální sestavení, jinak nebude obsahovat příslušný ovladač).

//opraven odkaz
Naposledy upravil r34ktor dne 13. 11. 2020 15:21, celkově upraveno 1
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod cardillaVILLA 13. 11. 2020 15:16

Nejnovější verze W10 vyřešila problém s LAN.
cardillaVILLA
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 18. 11. 2020 11:28

Bbeta BIOSy pro podporu Zen3 na mnoha základních deskách Asus B450 čipsetu, najděte si ten, který pootřebujete (BIOS obsahuje v názvosloví model samotné desky)

https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing
sestavy:
1)Ryzen 7 1800X, Asus C6H, ROG Strix RX480, 2x 8GB GSKill TridentZ RGB
2)AMD FX 8370@5 GHz, ASUS 970 Pro Gaming/AURA, R9-270x,2x4GB TridentX 2400MHz
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod PCDaemon 25. 1. 2021 12:58

Zdravim, kupil som si novu dosku ROG STRIX B450-F GAMING II a jeden roh bol ohnuty (vid. obrazok). Hned som ju reklamoval. Prisla mi nova a ten isty problem. Ohnuty roh, kde su tie "zlate" kondenzatory. Mohla sa doska takto poskodit skladovanim, prepravou alebo je to uz chyba z vyroby? Krabice boli neposkodene.
Obrázek
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 1. 2021 15:07

Podívej nějaké prohnutí může být už z výroby, ale aby u nové MB to dělalo 1 cm nebo kolik to má tak to bych asi taky vracel.

Jinak nevrátili ti tu tvoji reklamovanou? Bych si vyfotil ty čárové kody a výrobní čísla a skusil bych to řešit s prodejcem protože dle obrázku se mi to prohnutí zdá velké.

Takže kolik mm to prohnutí dělá? A je to celá strana a nebo jenom rožek?

Jinak taky jsem měl prohnuté MB ale to dělalo pár mm.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 25. 1. 2021 15:42

Nevratili. To bolo na vymenu, navyse kurier nemal listok na vymenu, tak priniesol novu a staru mi nezobral, teraz tu mam obidve. Je to len jeden roh, kde je zvukovka, ale ten ohyb zasahuje do polovice sirky dosky, takze su na tom ohybe aj nejake konektory na konci, vratane toho PCIEX. Je tam aj otvor na skrutku. Ohyb je vidiet hned, ani ju netreba na stol polozit. Na youtube je unboxing tych dosiek a tam vyzeraju uplne rovne.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 1. 2021 16:11

Jak říkám měl jsem taky skroucené, ale to dělalo pár mm že ty díry neležely pěkně na sloupkách odhadem tak 2-3 mm po přišroubování nic neprasklo a dodnes OK.

Podle mě je to skroucené od výroby, nějaké pnutí při montáži, pájení.

Pokud už máš dvě tak bych vybral tu míň skroucenou, vyfotil před použitím, a zkusil namontovat s přiměřeným násilím zda to jde narovnat, pokud by se to moc bránilo tak bych je vrátil.

Prostě kvalita už není to co bývala......
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 25. 1. 2021 16:47

Obidve mam na vratenie. Zatial pohladaju, ci je aj nejaka s rovnym rohom. Neriskoval by som, ze tam bude nieco poskodene a potom rozoberat pocitac a reklamovat.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod soban 25. 1. 2021 23:19

Jak říkám drobná nerovnost nevadí, prostě je to o kvalitě použitého materiálu na MB, těžko to lze takto pouze z obrázku posoudit.

Předpokládám že celá série bude takto postihnutá, a netuším od jakého prohnutí už to může být nebezpečné pro spoje na MB.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FlanK3r 28. 1. 2021 15:52

To by bylo na reklamaci, vypadá to na nějakou chybu možná z důvodu skladování či přepravy, tohle by určitě nemělo být...V jakém eshopu si zakoupil?
sestavy:
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Odeslat příspěvekod meda2016 29. 1. 2021 11:44

Ve kterém obchodu - eshopu jsi ty desky zakoupil?
Pokud nechceš veřejně, pak SZ.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 30. 1. 2021 10:14

Vsetko bez najmensich problemov vymenili a uz mam dobru dosku, sice na treti pokus. Prakticky stacili im len fotky, aby to uznali na reklamaciu a posielali hned novu.
PCDaemon
Junior

Odeslat příspěvekod FlanK3r 1. 2. 2021 11:35

Super, tohle určitě nebylo normální.
sestavy:
FlanK3r
Sponsored by ASUS

Předchozí stránka