kompatibilita MB MSI MS-7616 ver. 1.0 s Core i5-750 Lynnfiel

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Hhhonzaaa 26. 11. 2018 12:51

Ahoj,

na mé staré sestavě klekla základka, vzhledem k tomu že nechci upgradovat ale v blízké budoucnosti spíš koupit celý stroj tak to nechci moc hrotit a jen bych si zatím vzal desku, pc pak může podědit někdo z rodiny.

Je ale problém, mám cpu Core i5-750 na Lynnfieldu, 4xDDR4 ramky a našel jsem pro ně MSI MS-7616 ver. 1.0, kde ale prodejce píše že není kompatibilní s procesorem a tvrdí to i po ověření přes email. Na netu jsem ale našel že by to spolu komunikovat mělo, můžete mi říct kde je teda pravda?

Díky
Hhhonzaaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 11. 2018 15:00

DDR4 k první generaci Core i5 (Lynnfield) nacpeš tak leda kladivem, takže ti jsou tak leda k ničemu. A pod takový procesor bych tebou zmiňovanou desku nebral - mizerně slabá a nijak nechlazená napájecí kaskáda, která je vhodná tak leda pro slabá dvoujádra na socketu 1156... Vem raději z druhé ruky např. toto: https://pc.bazos.cz/inzerat/97226375/ASUS-PhaseV-EVO-P7P55D.php a další majitel této sestavy bude moci provozovat alespoň i přetaktovaný procesor. Core i5-750 šly kus od kusu taktovat až na 4 GHz, pokud bylo adekvátní chlazení.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Hhhonzaaa 26. 11. 2018 15:49

DDR4 byl překlep, samozřejmě že mám DDR3 :D díky za upozornění :D A jinak?
Hhhonzaaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 26. 11. 2018 16:27

Ze neco nekam lze fyzicky vlozit jeste neznamena, ze to tak bude dlouhodobe spolehlive fungovat. (V tomto pripade bohuzel nebude, nedelal bych to.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor