Po výměně zdroje a case PC nereaguje. Zdroj?

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nikeid 15. 2. 2019 09:39

Ahojte,

včera sem na stařičkém PC v kanclu měnil zdroj (za beQuiet 350 W https://www.czc.cz/be-quiet-system-powe ... 71/produkt) a vnitřnosti přendával do nové bedny (https://www.czc.cz/silentiumpc-armis-ar ... 18/produkt). Je tam stará deska ASRock 880GM-LE, procesor bohužel nemám teď jak zjistit, RAM 4GB led zeppelin. Windows 7 home premium.

Jakmile jsem vše předělal, PC jsem spustil a vše jelo jak mělo. Celý den se na něm pracovalo. Dnes dojdu do práce, zapnu jej, proces spouštění se mi sekne u načítačí obrazovky Windows ("Spouštění systému Windows"). Tak to restartuju a nic. Vypnu, zkusím znovu zapnout a nic. Nic = větráky na cpu i v bedně se roztočí, monitor ale nedostává žádný signál (no video input) skrze VGA (zkoušel jsem zapojit i přes DVI a taky nic). Disk (plotnový) nevydává žádný zvuk (jak normálně trochu "chrastí" při spouštění win).

Zkontroloval jsem zapojení 24pinu i 4pinu, zapojení monitoru do MB i připojení sata kabelu i napájecího kabelu do HDD. Deska je v háji? Jaktože tak přes noc, navíc když dnešní spuštění ještě jakousi aktivitu (dospění až k načítací obrazovce win) vykázalo?

Díky za tipy :-)
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 2. 2019 10:35

Nesdělil jsi hw sestavu.
Co s tím?
Standardní postup:
boot ze záchranného média -> test hw.
Od RAM přes VGA po SMART SSD a HDD.
Nikeid píše:Deska je v háji?

Nelze vyloučit: laciný kancelářský křáp:
Nikeid píše:ASRock 880GM-LE

Zjistíš to pomocí hw testů.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nikeid 15. 2. 2019 11:01

Nic víc z HW kromě desky, kterou jsem sdělil, nyní nezjistím, nemám jak, když PC nereaguje.

Boot ze záchranného média těžko udělám, když monitor nic nezobrazuje. Připojit jiný disk, než je tam aktuální HDD se systémem, jsem zkoušel, reakce stejná (nulová).
Nikeid
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 2. 2019 11:13

Pak zbývá jen standardní rozborka hw na pracovní stůl.
A testovat po jednom se zdravým hw.
Pokud nemáš tyto technické možnosti:
svěř diagnostiku závady servisu IT.
Můžeš vyloučit z testů:
Nikeid píše:Zdroj

Podle Tvého popisu je plně funkční.
Milan
Milanr1
Pokročilý