základovka na s.1151

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod silence 15. 3. 2019 18:02

Zdravím,
jakou desku mATX na 1151 mi poradíte?

Po přečtení zdejšího fóra jsem se nechal "ukecat" a pořídil ASROCK B360M Pro4 (Asus moc nemusím, raději MSI, ale když se tu doporučovala...). Nicméně, deska nefungovala a vrátili mi peníze protože nové už nemají.

Hledám tedy nějakou jinou. Jen opravdu nevím jestli znovu Asus, na reklamacích mi říkali že bývá s těmito deskami dost problémů. Chápu, že pokud se jich víc prodá tak se jich i víc reklamuje, ale rád bych funkční počítač.

Jinak hlavním posláním počítače budou hry, případně Photoshop. Osazeno 2x8GB a rozšiřovat se asi nebude a OC taky ne.

Díky za každý tip
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 3. 2019 18:07

Zkus rozvest "nefungovala" a doplnit urceni, tzn case, zdroj-presny model, CPU a RAM.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod silence 15. 3. 2019 18:50

Roztočil se větrák procesoru ale žádný obraz. Zkoušeno s interní i externí grafikou(1050), v case(Regnum RG4) i na stole(osazen proc+RAM+chladič).

procesor i5-8400
RAM CRUCIAL DDR4 16GB 2400MHz CL16
zdroj Seasonic S12II-520 Bronze (k testu použit i Corsair 5xx)

Je to upgrade PC kamaráda, grafika i zdroj jsou z předchozího PC, ostatní věci nové. Protože jsem nemohl přesně diagnostikovat problém, sám mám s.1150 a DDR3, vrátil se MB+i5+RAM na dobropis.
Chyba mohla být samozřejmě i jinde, ale MB asi nejvíc.
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 3. 2019 19:11

Nejpravdepodobneji RAM, a nebo stary zdroj, ktery neni na "haswell compatibility list", ale s takovym nepojede zadna 1151 deska, takze kdyby nejela dalsi, je to zdrojem.

Abys mi spravne rozumel, presne tenhle typ desky davam bezne. Ano, nepopiram, mohlo se stat, ze dorazila mrtva. Jednou jsem dostal desku MSi, kde byl prazdny socket - proste ani jeden jediny pin, jenom prazdna plastova ohradka. Stat se proste muze. Nemelo by, ale muze.

Mate omezeni na mATX? Nemate, pises RG4 ... tak co vzit B360 TUF PLUS GAMING?

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod silence 15. 3. 2019 19:58

RAM byla 2x8GB a zkoušel jsem je i jednotlivě ale nic.

zdroj je kupován 6/2018, ale asi myslíš modelove, nicmeně i5-8400 je covfefe Lake, ne?
zkusime asi teda větší, jen doufám že bude šlapat.
omezeni na mATX neni, jen pocitově je větší šance ze se tam lépe vejde.

btw. v náhledu odpovědi mi stránky nedokáží správně zobrazit C o f f e e Lake, tak jsem zvědav co tam nakonec bude
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 3. 2019 20:47

Jo, takhle novy zdroj je v pohode. On Seasonic mel asi osm revizi tech S12 a M12. Bohuzel je pak dal nijak nerozlisili a nevyzna se v nivh ani vepr.

Ja vidim normalne co jsi chtel napsat. Treba i slova jako "h0vn0" uvidim. Ty mozna uvidis hvezdicky ... ale v nastaveni fora si muzes to hvezdickovani vypnout. Jenom z hlavy nevim kde, nekde v uzivatelskem panelu. ;)

KineCZek

Odeslat příspěvekod silence 15. 3. 2019 21:55

nene, jak jsem psal: "nicméně i5-8400 je ...... Lake", tak já to napsal správně, ale zobrazuje mě to "covfefe", což nechápu?!

každopádně zatím díky, až dojdou penize z dobropisu, objednám to a zkusíme další pokus-
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod silence 31. 3. 2019 13:32

ještě to tu otevřu...

při řešení reklamace bylo sděleno požkození pinů procesoru (reklamační technik nicméně při přijímání reklamace nic nezjistil).

Deska je prý ale plně funkčním, poslali ji zpět už osazenou(nechali si chladič, šikulové). Bohužel doma mi to prostě nejede. Pořád na monitoru "no signal", točí se větrák procesoru i grafiky ale nic. Klávesnice ani myš se nerozsvítí.

Co prosím dělám špatně?
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 31. 3. 2019 15:16

Několik detailních fotek? Kablíky od zdroje k desce, k monitoru jaký... (zapojit na stole, nevodivé podložce). RAM do A2 nebo A2+B2. Jaké je typové číslo RAMek?
...bez detailních informací těžko věštit.

EDIT: Teď to čtu ještě jednou a jsem z tebe jelen... "vrátili mi peníze" "až dojdou z dobropisu" "poslali zpět (desku) osazenou" ...jak to vysvětlíš?
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod silence 31. 3. 2019 16:34

Reklamace se řešila do 14 dnů od koupě a bylo přislíbeno vrácení peněz(proto to "vrátily peníze"). Přijímací člověk na reklamacích neshledal závadu(poškození), ale že to musí prohlédnout jejich "super technik", měla to být formalita. Ten asi za týden volal že byly poškozeny piny pod procesorem, ale že deska jede. Pokud chceme vrátit zboží, tak jen procák+RAM, za desku nic. Protože mu to fungovalo, nechalo se to poslat zpátky už sestavené. Doma to zapojím na zdroj a nic. Na otestování stačí připojit napájení a zdroj zapnu zkratováním pinů, ne? Zdroj se zapne, větráky roztočí, ale obraz nikde...

Monitor připojen přes HDMI, po přidání grafiky použito opět HDMI+Displayport.

Fotky klidně udělám, ale asi až zítra, mám rozdělanou další práci.
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 31. 3. 2019 17:08

Pro otestovaní musíš zapojit 24pin do desky a 8pin pro cpu. To máš?

Pak zapneš zkratováním Pinů power switch na desce.
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod silence 31. 3. 2019 17:50

Chipoun píše:Pro otestovaní musíš zapojit 24pin do desky a 8pin pro cpu. To máš?

Pak zapneš zkratováním Pinů power switch na desce.

Teď budu za blbce.

Ten 8pin tam nebyl, deska jede.

Hlavně že jsem do manuálu čuměl 100x

díky :tleskani

Omlouvám se všem za ztrátu jejich času a jestě jednou děkuji
silence
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 31. 3. 2019 18:20

Mas u me plus zato ze nezapiras a priznal jsi to :-)

Dost lidí by tvrdilo dal, ze to melo spravne zapojene :-D :-D
Chipoun
Junior