Nejde zapnout PC - prý baterie ....

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod malay 15. 5. 2019 16:37

Taky myslím, že zdroj to nebude. Tehdy jsem kupoval ty AIO 3 stejné kusy, tak jsem mohl vyzkoušet i 2 jiné zdroje - a zdrojem to nebylo. Nakonec jsem AIO kompletně rozebral, proměřil v napájecích obvodech, ale nic jednoznačného jsem nezjistil. Podle mě to bude "něco " v obvodech desky.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 15. 5. 2019 16:50

Předpokládám, že servis Asus se s reklamací moc nepáře, jsou to pro ně prkotiny za pár kaček.
Nebo ne ?
Snad pošlou novou desku a uvidí se. Zatím mám PC víc na reklamaci než doma :-|
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod malay 15. 5. 2019 18:03

Dej vědět, jak reklamace dopadne. U mne to tehdy byly Lenova koupené v Alfě.
Sapphire Pure Black X58, Xeon X5680@4,5/4,3GHz + Thermalright Archon, RAM 48GB 1700MHz, GPU Sapphire RX580 Nitro+ 4GB, 2x SSD 250GB, NVMe 256GB, HDD 1TB, RAMdisky, Corsair RM550x, zabaleno do Fractal Define R5
malay
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 15. 5. 2019 19:24

Určitě
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 4. 6. 2019 09:13

Tak deska přišla ze servisu Asus - závada se neprojevila . Dle technika jsem zapínací tlačítko mačkal moc často, proto se PC nezapnulo. No nevím .... jestli mám po stisknutí tlačítka čekat 5 minut než se něco stane .
PC mám tedy zase doma a budu čekat až nepůjde zapnout.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 4. 6. 2019 11:21

Lubicek píše: tlačítko mačkal moc často

Takovou ptákovinu jsi obdržel písemně? :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubicek 4. 6. 2019 13:56

Ano.
Prý se má tlačítko stisknout a čekat až se PC zapne a já, když se PC nezapne tak to zkouším znovu moc brzy :-)
Jenže PC se nezapne ani deset minut po stisknutí tlačítka.
To bude asi ještě dlouhý příběh.

Příště natočím jak jen jednou stisknu tlačítko a nic se nestane. Uvidím jak se k tomu technik od Asusu postaví.
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod Lubicek 23. 6. 2019 08:50

18 dní .....
Včera se sám vypnul, prostě chcípnul a už nešel zapnout.
Pak po cca.10 minutách šel zapnout, ALE roztočili se větráky, pak se sám "vypnul" a potom se větráky zase zapnuli , video : https://photos.app.goo.gl/a1WVC574jJM9oGxGA
Vydržel fungovat cca.20 minut a zase vypnul. Pak šel zase po cca.10 minutách zapnout, ale s tabulkou : https://photos.app.goo.gl/5ka22BjA6kfDEA3f6

Když pak běžel, tak jsem zapnul Counter strike na plné detail, chtěl jsem zjistit teploty. po 10ti minutách byli teploty
CPU mělo max.43 a GPU 48 ,pak zase chcípnul

Takže zítra ráno opět servis.

Ps: Počítač vypínám jen přes menu ve winu, počítač je napřímo zapojen do zásuvky.

A otázka: Když jsem si vše objednal u nich a vše tam nechal od nich sestavit (za sestavení si nechali zaplatit). Záruka se vztahuje na celou bednu nebo jen na jednotlivé komponenty.
Jde mi o to, kdybych chtěl odstoupit od smlouvy, chtěl bych jim vrátit celou bednu . Aby mi neřekli , ať jim dám jen vadnou součást počítače a za tu mi vrátí peníze (jenže jak pak zjistím co je vadné ?)
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2019 09:35

To zalezi, jestli jsi koupil na fakture "stolni pocitac" a nebo polozky "prace" "deska" "ramky" ... asi si domyslis, co plati kdy.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Lubicek 23. 6. 2019 12:08

Díky, takže jsem koupil jen díly a práci :-(
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2019 16:15

Potom reklamujeme bohužel "jen" ten díl.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Lubicek 23. 6. 2019 19:58

No jo, jenže který ? :-)
Lubicek
Junior

Odeslat příspěvekod dokotr 23. 6. 2019 21:29

Skúsil by som to poskladať mimo skrine, s jedným ram modulom, bez grafiky a iba ssd. Otestovať ak problém pretrváva vymeniť rám modul za druhý. Ak stále nič vymeniť zdroj. Ak je problém stále reklamovať dosku ak nie zdroj. Ak by všetko fungovalo pridávať komponenty. Ak by sa problém znova ukázal, skúsiť vymeniť zdroj. Nepomohlo reklamácia grafiky. Ak by počítač mimo skrine fungoval celý tak reklamácia skrine.
Pc môžeš mimo skrine zapnúť tymto:
https://arduino-shop.cz/arduino/3091-pc ... odami.html
dokotr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lubicek 24. 6. 2019 12:53

Když jsem to dnes dával do reklamace, tak mi bylo sděleno technikem, že mám doma špatnou elektriku.
On to fakt myslel vážně.
Lubicek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka