Asus Z490 (LGA1200) support desek a info

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 5. 2020 20:51

Upřímně, neustálá uměle nastavovaná inflace ze strany ČNB je věc (ok, jedna z věcí :D ), co mě se*e nejvíc. Vůbec nic by se nepos*alo, kdyby místo cílování inflace ČNB konečně taky začala brát trochu ohled na i na lidi (inflace roste, ale výplaty jsou mnohdy stále stejné už léta ...) a povolila i mírnou deflaci (někam ke 2% / rok). Ano, Škodovka a podobní mega vývozci by nad deflací + silnou korunou asi řvali nejvíc, ale nemyslím si, že by je to zabilo .... Na čase přestat bejt montovnou Evropské unie. No, tož konec mého osobního výblitku nad finanční situací u nás.

S názorem kolegy souhlasím, někdo při stanovování cen měl zjevně bláto na hřišti; s takovou cenovou politikou to vypadá, že s vydáním Zen 3 nebude mít vůbec smysl do produktů Intelu vůbec investovat. IPC jinde, celkový výkon jinde (více jader), spotřeba o parník lepší, teploty o 3 parníky lepší, nativní podpora PCI-e 4.0 již ve stávající generaci, méně zabugovaná architektura... Hádám, že akorát ve hrách by mohla být situace stále vhodnější pro Intel (nižší latence v rámci monolitu?), otázka o kolik to bude % a zda-li se to ve finále kvůli několika % bude stále vyplácet ......... ale nechci předbíhat, kdo ví jak to (ne)bude.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 21. 5. 2020 21:06

O jakých bugách se bavím?
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 21. 5. 2020 23:07

Jestli to je reakce na mne, tak z hlavy si vybavuji Meltdown, Spectre, Zombieload, ... a nevím na kolik dalších jsem jich zapomněl / nevzpomenu si na ně.

Ano, beru v potaz, že různé variace těchto chyb již (nejspíš?) byly nějakým způsobem zalepeny a doufám, že 11th gen (jakožto snad konečně úplně nová architektura) vyřeší další problémy. A ano, beru v potaz, že některé chyby (či jejich specifické variace) se vyskytují i u konkurence. Bohužel, všeho všudy je těch chyb u blue team více a některé jsou celkem dost kritické a bez možnosti oprav.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 5. 2020 06:14

A jsou to chyby které vícemeně nikoho nezajímají, protože vrchol zabezpečení pro ně je heslo do woken...

Jsem zvědav kolik, toho vyplave u AMD... (PS o některých těch chybách se ví, od Sandy Bridge, ale proč je řeší až teď ? :hm)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 22. 5. 2020 09:13

Je pravda, že drtivá většina BFU tohle moc neřeší, páč i heslo do woken je mnohdy "moc otravná věc" :) Ovšem jsou i jedinci, kterým to úplně jedno být nemusí (z různých důvodů) - patřím mezi ně.

Pokud se tolik chyb najde i u tábora červených, budu stejným způsobem nadávat i na ně, jelikož po dlouhých letech chystám migraci zrovna na jejich platformu - když už člověk nějakým způsobem tyhle věci řeší, pak případnej fakt, že investoval nemalé peníze do "rádoby bezpečnější" platformy, aby se pak ukázalo, že je ještě víc / stejně děravá .... nevím jak u jiných lidí, mne by z toho ruplo minimálně tucet žil na čele (mírně řečeno).
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 5. 2020 09:22

+1
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 22. 5. 2020 23:37

Tak snad už opravili to TPM a uvidíme časem... Teď je to věštění z koule.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků