Ohodněte mi tuto sestavu.

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aklunedz 3. 10. 2020 09:33

Mám tuto starou sestavu :intel core duo 2 E 7300-2,66GHz,ASUS P5G41T-MLX,RAM 4GB DDR3,G.F.9500 GT.
Kamarád mi nabízí za 2.000kč tuto sestavu: ASUS H61M-K + Intel i5 3470S + 8GB RAM DDR3 1333Mhz.
Stojí to za to ?O kolik % bych si polepšil.Díky spěchá
aklunedz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2020 10:18

Pokud si nechas GT9500, tak si herne nepolepsis. Kancelarsky o neco ano, ale dokud v tom nebude SSD, ne o moc. Co na tom vlastne chces delat?

H61M-K je potato a navic ma jen dva sloty pro pamet. V jakych modulech jsou ty RAM? 2+2GB u Tebe a 4+4GB u neho? Jake to ma oboje skrin, zdroj, disky?

Chces rychlou radu a pritom neposkytnes zakladni info.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod aklunedz 3. 10. 2020 10:33

RAM 1x8GB u něho u mě 2x4GB,HDD,zdroj nevím
aklunedz
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2020 11:25

Zkus ho na patnact se. Jinak hodnotu vic jak dvojky to nema, cena to neni moc kamaradsky skvela. Zvlaste kdyz neznas kvlaitu toho zbytku.

Procesor koupis bezne za 500, za tu desku bys taky vic jak 250-300 neutratil, 8GB modul 500 a zbytek neznamy s cenou sedmi kil. Jako asi jo, ale radosti neskakej.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod aklunedz 3. 10. 2020 18:13

Díky,jdu od toho,moc jste mi pomohli abych se nesoálil.Konec
aklunedz
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 3. 10. 2020 19:49

Zase tady žvaní…H61 desky mají tržní cenu kolem litru, Z68 a pak sedmičkový i kolem dvou tisíc. To je ale daný tím, že nejsou, takže sestava na Ivy je kolikrát paradoxně dražší, než obdoba na Haswellu.

Za dvojku to odpovídá a budeš to časem furt schopen udat. Ta 9500 GT je ale fakt zobrazovadlo, i akcelerace videa je tam poněkud ořezaná, mrkni časem po něčem novějším.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 10. 2020 20:41

Pro tazatele: Dobre delas.

-

Pro pomalejsi jedince: Sice jsem to jiz jednou psal, ale rad to napisi i podruhe. Pro ty mene chapave jsem si na druhy pokus dovolil pridat i odkazy na aktualni trzni ceny.

-

Procesor opravdu bezne koupis za 500: https://aukro.cz/procesor-intel-i5-3470s-2-9-ghz-4-jadra-zaruka-6973584886 (proti memu max. odhadu jeste usetri desetikorunu)

Za tu desku bys taky vic jak 250-300 tez opravdu neutratil: https://aukro.cz/zakladni-deska-msi-h61ma-e35-b3-6970490849 (proti memu max. odhadu jeste usetri 39,- Kc)

A ten 8GB modul take za tech 500 sezenes: https://aukro.cz/corsair-8gb-ddr3-1600mhz-6975204481 (proti memu max. odhadu jeste usetri 50,- Kc)

Dovolim si podotknout, ze jde o trzni cenu z internetove aukce. To znamena, ze jde o nejvyssi cenu, jakou bylo ochotno zaplatit x-y lidi kteri si danou aukci prohledli v prubehu jejiho trvani - zpravidla sedmi dnu.

Jak jsme si vyse ukazali, ma dotceny HW oproti memu puvodnimu odhadu realnou trzni cenu dokonce jeste o stokorunu nizsi. Soucet tri odkazu je nikoliv 1300, ale 1.201,- Kc. Alespon tedy pro nas, kdo umime pocitat a mame prehled o soucasnych trznich cenach.

Asi by stacila alespon schopnost vyhledavat na internetu. Ale pokud je nekdo schopny prodavat "kolem litru" vec, ktera jde bezne koupit za tretinu te ceny ... je mi z toho "lehce" mdlo a asi se uz nicemu nedivim. Kazda vec ma evidentne sveho kupce ... pokud se najde.

-

:arrow: :arrow: :arrow: O tom, kdo sem chodi s relevantnimi radami, versus kdo sem chodi zvanit, necht si laskavy ctenar rozhodne jiz sam. Troufnu si k tomu pouze dodat, ze dulezita jsou fakta a pojmy, nikoliv pocity a prujmy.

KineCZek

Odeslat příspěvekod Marketa1986 4. 10. 2020 12:13

Behemot2077 píše:Zase tady žvaní…H61 desky mají tržní cenu kolem litru, Z68

Uvedení tohoto chipsetu bylo February 2011 relase date. Ta deska je prostě hodně stará. V podstatě 10 let starý HW. Má pravdu pán.

Samozřejmě, že mi vyjela tentýž deska, kde ji prodává za 1200,- Kč, (BRUTÁL, MASAKR GAMING PS) na neznalého člověka, co se o to nezajímá a má v ní GTX 660 (ještě tu ořezanou verzi) a nabízí to se starým 1TB HDD i s hrama GTA 5, ZAKLÍNAČ atd... to je pro neznalé skutečně oříšek. A PC se takto opravdu kupují. Prodejce samozřejmě o tom ví a prodává ji jako celek. Ve výsledku tak zákazník kupuje 60 WAREZ her na které nemá licence a především si kupuje HW, který takovou hodnotu nemá!!!

Takže raději je lepší prodat za normální cenu než prodávat za nesmyslně vysoké ceny u 9 let starého HW. Vy byste chtěl za 9 let starou desku platit tisícovku? I ty 4 stovky jsou mnoho. Pokud někdo chce rejžovat na lidech s názvem "ULTRA MASAKR GAMING PC GTA 5 120FPS!" tak se jedná o člověka, co pouze zneužívá svých znalostí a chce prostě dostat z lidí maximum peněz.

HW postupně zastarává a pokud v roce 2011 stála deska jako novinka po uvedení 4500,- Kč tak je pochopitelné, že za 9 let nebude hodnota 4500, ale sotva pár stovek. Pájené spoje u této konkrétní desky mají životnost 10 let. Ta deska je na hranici své životnosti. Má odslouženo a myslím, že ty 200 - 300 stovky hodnotu má, ale rozhodně ne 1000,- Kč.
༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ༼ つ ◕._◕ ༽つWE ARE FATTY ARMY ༼ つ ◕._◕ ༽つ
Marketa1986
Junior

Odeslat příspěvekod Behemot2077 4. 10. 2020 14:47

Pokud člověk prolízá bazary furt, případně na různejch trzích, kolem pětikila se dá nakoupit. Pokud zákazník zavelí, že ji chce okamžitě, nezbejvá, než vypláznout obvyklá tržní cena.
Naposledy upravil KineCZek dne 4. 10. 2020 14:59, celkově upraveno 1
Důvod: Odstraneni urazek a vulgarismu.
Behemot<at>jabber.cz

Špičkové elektrolytické kondenzátory a jiné součástky, akumulátory, baterie, repasované monitory, UPS, sestavy aj. Elektromontáže silnoproud, slaboproud.
Behemot2077
Junior