asus tuf gaming b550-plus wifi

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod nasum 19. 10. 2020 14:58

Má smysl investovat do této desky z důvodu potenciálního upgradu v budoucnosti? Chci postavit nějaký úplně základní PC pro menší děti, nějaké lehké RGB do skříně Q300L od Cooler Mastera. Láká mě přetaktovaná levná sestava na Ryzenu 1. generace + nějaká levná deska s chipsetem 450 + GTX 1660 (i bazar), ale je mi jasné, že toto už nejspíš upgradovat nepůjde.
Druhá varianta by bylo připlatit za asus tuf gaming b550-plus wifi + Ryzen 3. generace 3100. Otázkou je, jestli má smysl kupovat chipset 550, jakože za pár let děcka povyrostou, budou chtít hrát náročnější hry, tak vyměním procesor za lepší a k tomu lepší grafiku? Viděl jsem nějaké testy a deska zpětně kompatibilní s 1. generací není.
Teď se dá sehnat ta deska v akci za 3,5k, recenze na YT docela dobrý.
nasum
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 10. 2020 22:36

Na hraní her první generace Ryzenů moc vhodná není, B450/X470 desky mají podporu pro novější procesory jen některé (které to jsou si budeš muset zjistit) + jakmile updatneš BIOS na poslední verzi kvůli podpoře nejnovějších procesorů, tak starý CPU ti k tomu už bude k ničemu, jelikož s velkou pravděpodobností nepůjde provést flashback na starší verzi.

Jinak sis vesměs na otázku odpověděl sám ve druhém odstavci.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor