Asrock B460M Pro4 problem pri instalaci Freezer 7x

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sebous 16. 12. 2020 20:26

Zdravim vsechny,
kvuli nutnemu upgradu domaciho pc jsem poridil nove mb+cpu+ram a pri instalaci chladice jsem narazil na problem.
Ta plastova cast, ktera jde prvni do zakl. desky, na teto desce nejde "zacvaknout" protoze tem vystupkum na bocich zavazi chlazeni desky.
Vsechny pocitace jsem si zatim skladal a tohle se mi nikdy nestalo, tak vas moc prosim o radu jestli se musi nejak to chlazeni na desce sundat pro instalaci chladice, nebo jsem jen natvrdly :D
Detail problemu na fotkach nize.

PS: ano ten kryt M2 slotu dat dolu jde, ale myslim to chlazeni na druhe strane hlavne :-))

Predem diky vsem!
Přílohy
IMG_2187-min.jpg
IMG_2185-min.jpg
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod petr29 17. 12. 2020 08:40

Asi to bude chtít jiný chladič,Freezer 34 by měl být ok.Má ten plastový bazmek ze spoda desky :-)
Ryzen5 3400G, Arctic Freezer 34 , MSI X470 Gaming PLUS MAX, 2xNVME A-DATA XPG SX8200 Pro 512GB a 1TB, DDR4 2x16 GB HyperX FURY 3200MHz ,RG4, Corsair RM550x,ASUS 24" IPS
petr29
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod r34ktor 17. 12. 2020 10:45

Obavám se, že s tím nic rozumného neuděláš. Na tohle je třeba myslet při volbě základní desky (problém mají i další modely).

Seznam LGA1200 desek kompatibilních s tvým chladičem na svých stránkách Arctic nemá. Leda kontaktovat podporu.

Takže buď vrátit desku a pořídit jinou, nebo vyměnit chladič.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sebous 31. 1. 2021 14:57

Trochu opozdene diky vsem za rady, Freezer 34 tam sedl. :)
sebous
Junior

Odeslat příspěvekod MiosR 31. 1. 2021 23:47

Taky jsem koupil tuto desku a chladič.
Jak je vidět na fotce, tak to nesedí jen o kousíček (méně jak milimetr?), takže to tam narvat jde. Chladič na mofsetech uhne. Jen je potřeba si tam nasadit tu "sponku" z chladiče než se to zacvakne do desky. A taky zkrátit šroubek. Protože při dotahování narazí na ten chladič.

Jen bych se zeptal, na Freezeru 7x dotahujete na intelu na max, protože to tak mají vypočítané, nebo je potřeba hlídat nejaké potenciální prohnutí desky atd.

Díky
MiosR
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 2. 2021 10:00

Dle instruktážního videa se dotahuje na max:


Mohl by si sem hodit foto, jak vypadá výsledek po montáži?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MiosR 5. 2. 2021 22:25

Zkusil jsem pár fotek, ale nechce se mi to vyndávat z bedny, takže toho není moc vidět. Kdyby tě zajímalo něco konkrétního ...
Uvažoval jsem i nad orientací nahoru, ale nemám tam zapnutej větrák, protože na bedně sem tam něco leží. Už si nepamatuju, jestli tam šel líp, nebo taky něco zavazelo.

Fotky jsou velký, takže zde je odkaz
http://leteckaposta.cz/665517093
MiosR
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 7. 2. 2021 09:47

Díky za fotky. Osadit evidentně jde, ale ideální to není.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků