Problem se zvukem.

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Softkeeper 24. 1. 2021 23:14

Dobry den,

mam problem se zvukem na zakladni desce Gigabyte Aorus B450 M. Po zapnuti PC cca 15 minut zvuk preskakuje z jednoho kanalu na druhy, mizi atd. Vymenil jsem repro, vypnul integrovanou zvukovku Realtec v Biosu a dal Soundblaster Audigy FX do PCI-E. Stale stejny problem. Konektory to nebude, dela to u integrovane i u zvukovky do PCI-E s vlastnimi konektory. OS: Win10 64 bit, CPU Ryzen 5 2600, 16 GB RAM. Build OS: 19041.746. Pokud by byl nejaky problem primo v desce, mela by to resit zvukovka do PCI-E, nechapu ... wtf.
Softkeeper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 25. 1. 2021 01:07

Jakou máš verzi BIOSu?
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Softkeeper 25. 1. 2021 01:24

F60f, aktualni a nejnovejsi, ale ten problem tam byl i se starsimi verzemi. Tohle je fakt zahada, proste to odporuje logice. Nejsem nejaky PC zacatecnik, pocitace si sobe i znamym stavim uz nejakych 20 let.
Softkeeper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 25. 1. 2021 01:26

Není to pak problém výstupního zařízení? Chovají se tak bedny i sluchátka?
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Softkeeper 25. 1. 2021 01:39

Vystup na sluchatka je vedeny pres ovladani hlasitosti repro, uprimne receno, tohle jsem nezkousel. Pokud jde zvuk spatne do repro, musi jit i do sluchatek. Uprimne receno, tohle jsem nezkousel, zkusim ): Je to na spolecne lince ...

-- 25. 1. 2021 02:42 --

Doplnuji, vymenil jsem cele repro 2+1, sluchatka se pripojuji az za repro, teoreticky by to nemelo mit vliv, ale zkusim zapnout PC jen se sluchatky.
Softkeeper
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod soban 25. 1. 2021 12:29

Podívej jsou pouze dvě možnosti.

1.) Dělá to PC

a) Dělá to HW a to jsi vyzkoušel že blbne i jiná zvukovka, takže HW v PC to nebude.
b) Dělá to tedy SW?

b1) Třeba vyzkoušet jiný SW - takže spustit třeba z USB flash live linux.

Nedělá to tak potom máš v PC nějakou škodnou
Dělá to i s jiným OS tak potom blbne zařízení připojené k PC protože mě nenapadá jak by to HW v PC dělal na dvou různých zvukovkách, kdyby na jedné může být vadná ale na rozdílných?

2.) Dělá to mimo PC

Tak potom odpojit ty bedýnky a zesilovače a připojit jiné, vyzkoušet jiné propojovací kabely, ke zkratu mezi kanály může docházet i poškozeným kabelem, konektorem.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 1. 2021 13:01

Nemáš náhodou na PC|repro položený mobilní telefon nebo jinou brutální rušičku? ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků