Problemy s MSI k8n neo4

Vše o základních deskách

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod czbacil 7. 5. 2005 23:02

Cau, mam par problemu s touto teskou:
1) na strankach msi jsem nasel pouze desku s oznacenim k8n neo4-f http://www.msi.com.tw/program/support/d ... 652&kind=1
je to moje deska??
Asi moc ne, protoze napr. int. sitovka je nvidia nForce networking controller (opsano ze spravce zarizeni) a nazminene desce je ke stazeni sitovka od Marvell.

2) Mam nainstalovany speedfan v 4.23, ma, na desce pripojeny 80mm ventilator krety odvadi vzduch z bedny, problem je v tom, ze SF u nej uvadi nulove otacky, u vetracku na CPU uvadi cca 3000, kdyz mu nastavim at jede na 50% tak se ventilator zastavi a hotovo (nevim kde je chyba, ale celkem me to vadi, ze nemuzu regulovat otacky.

3) Vetracek na severnim mustku ma podle SF otacky cca 7400, kdyz vsak nastavim jehohodnotu na 50% tak se nezastavi ani nesnizi otacky, myslim, tohle me utvrzuje ze SF s touto deskou neumi solupracovat a nebo ja mam nekde chybu v nastaveni Biosu nebo speddfanu.

4)Kdyz necham zaply speedfan a zapnu i powerstrip, za cca 15 sekund, speedfan vytizi CPU na 100% a hlasi unsuccessful error na SMBus.
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod randompct 7. 5. 2005 23:33

Speedfan sa mi pri novych doskach vobec neosvedcil... :( .. ( ma problem aj na mnohich dalsich doskach... ) .... pouzivaj program od MSI, ktory tuto dosku podporuje bez problemu.... MSI Core Center .... ( v buducnosti sa tato podpora urcite zlepsi... )
randompct
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 5. 2005 10:21

randompct píše:Speedfan sa mi pri novych doskach vobec neosvedcil... :( .. ( ma problem aj na mnohich dalsich doskach... ) .... pouzivaj program od MSI, ktory tuto dosku podporuje bez problemu.... MSI Core Center .... ( v buducnosti sa tato podpora urcite zlepsi... )

A jak je to s tema ovladaceka na desku? je to spravne ze mam na desce napsane K8N neo4 a na www stahnu ovladake k K8N neo4-F?
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 8. 5. 2005 10:53

Nevím jak tvoje, ale moje MSI (nForce4 Ultra) má dě síťovky, jednu nVidia a potom jednu Marvell Yukon.

Větráček na Northbridge je krám, plánuju ho vyměnit za pasiv od Zallmanu, jenom jsem se k tomu ještě nedostal :-(
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod pasl 8. 5. 2005 12:32

Mam MSI Neo4 Paltiniu a slape dobre prave az na Speedfana. naprosto to same. Větráček na Northbridge je opravdu velkej kram !!! Celou sestavu predelam na vodnika, protoze ted to pripomina vrtulnik :( . 7 vetrakuje moc :)
pasl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 5. 2005 12:32

Zorg píše:Nevím jak tvoje, ale moje MSI (nForce4 Ultra) má dě síťovky, jednu nVidia a potom jednu Marvell Yukon.

Větráček na Northbridge je krám, plánuju ho vyměnit za pasiv od Zallmanu, jenom jsem se k tomu ještě nedostal :-(

Moje je asi jen nForce4 bez ultra, na desce neni druha sitovka a neni tam FW. Takze na zminene strance asi pro mne plati jen ty ovladace pod jmenem NVIDIA nForce4 system driver (velikost cca 35MB)

Ten vetracek na Northbridge me taky stve, ale nevim, zda-li by pasiv chladic to zvladl uchladit, nemam s tim zkusenosti.
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 5. 2005 12:39

pasl píše:Mam MSI Neo4 Paltiniu a slape dobre prave az na Speedfana. naprosto to same. Větráček na Northbridge je opravdu velkej kram !!! Celou sestavu predelam na vodnika, protoze ted to pripomina vrtulnik :( . 7 vetrakuje moc :)-/quote]

To platiniu se vam objevi pri bootu nebo je to napsane i na desce? Na desce nemam nic jineho nez K8N Neo4 ale pri bootu se objevi logo s K8N Neo4 paltinium.
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 8. 5. 2005 12:43

Vyzkoušej soft "Everest-info" ten ti přesně zobrazí veškeré info o compu.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 8. 5. 2005 12:46

Na netu jsem se dočetl, že by to pasiv měl zvládnout v pohodě. Tak snad nekecali :-)
Zorg
Junior

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 5. 2005 13:08

yarik píše:Vyzkoušej soft "Everest-info" ten ti přesně zobrazí veškeré info o compu.c/quote]

Ten everest vypada az moc stejne jako Aida32 (ktera bohuzel nema aktualizace a proto neni pouzitelna na novy HW) ale jinak ani everst mi o desce nenapsal nic co bych potreboval:
název desky - neznamý
Čipová sada základní desky-nVIDIA nForce4, AMD Hammer
CPU typ-AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+
ID základní desky 02/22/2005-MS-7125-6A61FM49C-00

Bohuzel jsem nenasel v nastaveni Everestu zadny update z netu :-(
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod yarik 8. 5. 2005 13:13

No nevím,ale já jsem spokojenej mě to ukazuje lepší info jak AIDA
Přehled informací Hodnota
Název základní desky MSI K8T Neo2-FIR (MS-6702E) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Takhle mě to vypíše info o bordu,tak nevím.
AMD 64 Toledo X2 4200+@6000+ MSI K8N Neo Platinum,4x1GB,
ATI Sapphire Radeon HD 2600 XT Ultimate,SEAGATE 1x80;3x750GB SATA II;
1x Sony NEC Optiarc-DVD-RW.CHILL-520W.Monitor ASUS VW222S.Win7 64bit.
yarik
Junior

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 5. 2005 14:36

yarik píše:No nevím,ale já jsem spokojenej mě to ukazuje lepší info jak AIDA
Přehled informací Hodnota
Název základní desky MSI K8T Neo2-FIR (MS-6702E) (5 PCI, 1 AGP, 4 DDR DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)
Takhle mě to vypíše info o bordu,tak nevím.d/quote]

Na mem starem compu to detekuje vsechno, ale ani brachuv PC to nedetekuje spravne vzdy ma problem s detekci zakladni desky (myslim, ze je to A8V-E Deluxe) ktera ma PCI Express
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod randompct 8. 5. 2005 19:55

To bude asi tym ze nepouzivate aktualne verzie..... :wink: ... ( posledna je naozaj len par dni stara.... ) .... Everest ma velmi dobru aktualizaciu..., naviac program bez problemu zisty aj uplne novinky..... :)
Download
randompct
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod czbacil 8. 5. 2005 20:55

randompct píše:To bude asi tym ze nepouzivate aktualne verzie..... :wink: ... ( posledna je naozaj len par dni stara.... ) .... Everest ma velmi dobru aktualizaciu..., naviac program bez problemu zisty aj uplne novinky..... :)
Download

Omlouvam se ale do ted jsme pouzival verzi 1.5xxx, ktere jsme stahnul primo ze stranek lavalysu, ten co jsme si stahl diky vam me uz jede bez problemu. Diky.
czbacil
Junior

Odeslat příspěvekod Nodzi 8. 5. 2005 22:22

1) Msi vydá víc verzí základních desek než je schopna zveřejnit.
2) SpeedFan je sůpr soft ale nenašel jsem ještě žádnou desku na které by fungoval na 100% zejména u MSI. Ten Ital co ho vytvořil tam asi furt u toho chrápe nebo co.
3) Regulaci RPM dopručuji provádět hardvérově ne softvérově je to spolehlivější.
4) Každý druhý bios od MSI řeší problém s LOW rpm fan.
5) Cokoliv se dá za určitých podmínek uchladit pasivem.
6) Everest je fak hodně dobrý používám ho již tak půl roku, ale jinak thx za odkaz na novou verzi ani jsem ji nezaregistroval.
Nodzi
Junior

Další stránka